Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Koronawirus. Komunia 2021 przesunięta? Jest komentarz z episkopatu

17
Podziel się

Epidemia koronawirusa mocno przybrała na sile. To sprawia, że wielu rodziców zastanawia się, jak będzie wyglądać Pierwsza Komunia Święta 2021. Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski.

Koronawirus. Komunia 2021 przesunięta? Jest komentarz z episkopatu
Co z Pierwszą Komunią Świętą? (Pixabay)
bEUgAmWJ

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie. Jest to kluczowy sakrament w religii katolickiej. Jego przyjęcie jest poprzedzane długimi przygotowaniami, w których biorą udział zarówno dzieci, jak i rodzice.

W ubiegłym roku w organizacji uroczystości pierwszokomunijnych mocno przeszkadzał koronawirus. Dzieci przyjmowały sakrament indywidualnie lub w niewielkich grupach. Konieczne było przestrzeganie reżimu sanitarnego.

bEUgAmWL

Zazwyczaj Pierwsza Komunia Święta odbywa się w maju, czasem przypada też na czerwiec. Tymczasem w 2020 roku w wielu przypadkach ta uroczystość była opóźniana.

Komunia 2021 - jak będzie wyglądać?

Obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce jest trudna, co poskutkowało wprowadzeniem kolejnych obostrzeń. Nie można wykluczyć, że koronawirus znów mocno wpłynie na organizację uroczystości pierwszokomunijnych.

W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją epidemiologiczną trudno przewidzieć, czy jakieś wspólne dla wszystkich diecezji rozwiązania zostaną w najbliższym czasie przyjęte. Prosimy śledzić strony diecezjalne, na których publikowane są wytyczne obowiązujące na terenie poszczególnych diecezji - przekazało Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
bEUgAmWR

Niektórzy biskupi wydali już komunikaty dotyczące Pierwszej Komunii Świętej 2021. Ksiądz Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, zaznacza, że w przygotowaniu dziecka do przyjęcia sakramentu nie może być pominięty aspekt duchowy, jakim jest udział we mszy świętej.

Dobrym rozwiązaniem może być specjalnie sprawowana Eucharystia dla mniejszej grupy, tak aby zachować przepisy sanitarne. Gdyby zachodziła taka potrzeba duszpasterska, zezwalam kapłanom na odprawienie dodatkowej mszy świętej - podkreśla biskup Kamiński w specjalnym komunikacie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUgAmXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
jerzy
8 miesięcy temu
WCZORAJ W TV MÓWILI ŻE POWIEDZĄ ZA TYDZIEŃ KIEDY BEDZIE KOMUNIA
czarna
8 miesięcy temu
Straszne!!!
czarna
8 miesięcy temu
Straszne!!!
bEUgAmXn
KsSamica
8 miesięcy temu
Virus wirusem ale kler musi zarobić, wydoić :-). Świ~ty wafel :-),
Wioletta
9 miesięcy temu
W tamtym roku mój chrześniak miał komunię z 7 innymi osobami. Msza była normalnie, potem w domu przyjęcie. Dałam mu w prezencie kopertę i voucher do leszczyńskiego tunelu aerodynamicznego. Młody wyglądał na zadowolonego i nie żałował, że nie miał komunii całą grupą.
Roman
9 miesięcy temu
NTO nowa Trybuna opolska 80 procent to brytyjski wariant w Polsce to znaczy że orona zrzera się sama ? Albo ja już głupieje
pawel
9 miesięcy temu
Prince Polo jest lepsze ...
pawel
9 miesięcy temu
chcesz zobaczyć ile jest warty święty wafelek ? połóż prezenty komunijne po jednej stronie, a święty wafelek po drugiej...zobacz co wybierze dziecko !
Starszy.
9 miesięcy temu
Dobrze że jest taka podjęta decyzja,że komunia jest przesunięta.Najważniejsze jest zdrowie ludzi i dzieci.Minie Pandemia to komunię przyjmą dzieci.
Kościół
9 miesięcy temu
Czesc. Jestem starym zbereznikiem w czarnej sukience. Szukam ministrantów nic nie mowiacych nikomu. Nazwa u góry.
Komunijny
9 miesięcy temu
Czy z prezentów będę musiał się spowiadać w skarbówce ?
Ksjsjsjsjsk
9 miesięcy temu
Te wszystkie srakamenty to uzależnianie od kk. Dziecka nie ochrzcisz, nie zrobisz komuni, nie zrobisz bierzmowania ślubu??? KK to najwieksza mafia w historii świata która odpowiada za śmierć i krzywdy 100x bardziej niż Adolf z Józefem i Mao razem wzięci. Tylko, że sukienkowi jeszcze powołują się na nauki dzizusa będąc największymi hipokrytami w dziejach.
Realia
9 miesięcy temu
Jaki aspekt duchowy ,dzieciaki mają to w tyle liczą się tylko prezenty i licytacja co kto dostał
bEUgAmXf
Czarny
9 miesięcy temu
Te dzieci mniam mniam
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić