o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

No to wszystko wyjaśnił. Kukiz: już jestem w PiS

1179
Podziel się

Nie ustają spekulacje na temat możliwej współpracy między środowiskami politycznymi Pawła Kukiza i Jarosława Kaczyńskiego. W piątek Kukiz w żartobliwy sposób odniósł się do tych doniesień w mediach społecznościowych.

No to wszystko wyjaśnił. Kukiz: już jestem w PiS
Paweł Kukiz zażartował, że wstąpił do klubu Prawa i Sprawiedliwości. (AKPA)
bECWVmGd

Paweł Kukiz ogłosił w piątek, że rozważa wejście do Zjednoczonej Prawicy. Na głowę polityka natychmiast posypały się gromy. Kukiz skomentował wszystko na Facebooku, dając do zrozumienia, że decyzje jeszcze nie zapadły.

Już jestem w PiS-ie. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację, a za godzinę wyjeżdżam do Płocka, by objąć Orlen po Panu Obajtku – napisał żartobliwie Paweł Kukiz.
bECWVmGf

Na tym jednak nie koniec inwencji polityka. Kukiz zakpił ze spekulacji, jakoby mógł współpracować z PSL-em. Zażartował, że "wywalczył stanowisko prezesa Lotosu" dla wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.

Marszałek Zgorzelski wyraził wstępną zgodę na warunek PiS, by Władek [Kosiniak-Kamysz – red.] (w stroju tygrysa) tańczył na festynach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku – stwierdził Kukiz.

Kukiz odniósł się również do stanowisk, które mogłaby posłom jego partii zaproponować partia rządząca. Stwierdził, że ma dla nich znakomite ministerialne funkcje. Posadę "Nadministra Pastwisk, Łąk i Nieużytków" ma objąć Jarosław Sachajko.

Staszek Tyszka już od dwóch dni robi kursy katechetyczne, żeby zastąpić Ojca Tadeusza i przejąć jego media – ciągnie Kukiz.
bECWVmGl

Lider Kukiz'15 zażartował także, że należy odwrócić strukturę polskiej armii. Ministrem Obrony Narodowej miałby zostać Paweł Szramka, a dowództwo mają objąć szeregowi. Według Pawła Kukiza okopy będą zaś generałowie.

Staszek Żuk zostanie Marszałkiem Sejmu a ja... A ja życzę Wam zdrowia – posumował polityk.
bECWVmGm

Paweł Kukiz w Zjednoczonej Prawicy? Kolega muzyk komentuje

Wieści o tym, że Paweł Kukiz miałby zasilić szeregi Zjednoczonej Prawicy, zelektryzowały polską scenę polityczną. Posłowie jego ugrupowania mogliby wesprzeć PiS pod warunkiem, że Prawo i Sprawiedliwość poparłoby postulaty Kukiz'15 takie jak jednomandatowe okręgi wyborcze, wiążące referenda, sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna. – Gdyby władzę mieli w tej chwili Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg i mieli moce sprawcze gwarantujące realizację tych postulatów, to wchodzę z nimi w koalicję. To tylko kwestia ceny, bo też są pewne granice ustępstw – podkreślił Kukiz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale sprawa jest szeroko komentowana w mediach, również przez kolegów Kukiza po muzycznym fachu. Były lider zespołu Perfect Zbigniew Hołdys podkreślił, że całe zamieszanie go nie dziwi.

Przypominam: lata temu uprzedzałem, że Kukiz jest człowiekiem Kaczyńskiego. Jego zadaniem było pacyfikowanie kontestujących młodych i wchłonięcie ich do szeregów PiS – napisał Hołdys na Twitterze.
bECWVmGn

Obejrzyj także: Paweł Kukiz rozmawia z Kaczyńskim i Gowinem. Włodzimierz Czarzasty komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWVmGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1179)
pensjonarka
6 miesięcy temu
Kukiz to taki nowy Lepper dla Rosjanina Jarosława ; pobawi się nim , pobawi , a potem znajdą truchło Pawełka . Ech - nie chce się o tym gadać .
vip
6 miesięcy temu
polski ideał faceta
Andaluzja
6 miesięcy temu
zawsze podziwiałem ludzi co za stołek/koryto sprzedają się i swoje ideały
bECWVmGH
Serio serio
6 miesięcy temu
Panie Kukiz wstydź się pan. Są takie męty, z którymi nie należy się zadawać pod żadnym pozorem. Źle pan zrobił targując się z kaczorem.
ździś
6 miesięcy temu
Poseł który zmienia partię powinien zrezygnować z funkcji posła,bo przechodzi do nacji która na niego nie głosowała.
ziut
6 miesięcy temu
Żarty żartami ale powinien być wprowadzony przepis że jeśli poseł chce zmienić partię to od razu NDD(noga,dupa,drzwi)z sejmu. Do sejmu wybrali go wyborcy tej a nie innej partii i mandat jest ich własnością. Rezygnujesz z partii ,rezygnujesz z sejmu a na to miejsce wchodzi następny na liście kandydat który w normalnym terminie nie załapał się na to stanowisko.
juzel
6 miesięcy temu
Teraz pójdzie do spowiedzi i będzie już w pis.
Sierściuch z ...
6 miesięcy temu
Dobrze robisz młody człowieku przechodząc do Prawa i Sprawiedliwości bo tylko w tej partii możesz zrealizować swoje marzenia a w Prawie i Sprawiedliwości każda para uczciwych rąk do pracy jest potrzebna niebawem po PSL zostanie tylko smród a Kosiniak Kamysz przywdzieje strój tygrysa i będziemy go PO dziwić w ZOO.
vabank
6 miesięcy temu
kukiz kasa jest w pis i tam napewno sie znajdziesz
Eulalia
6 miesięcy temu
Piosenkę o pijanym księdzu na kolędzie chciała bym usłyszeć....
dusigrosz
6 miesięcy temu
JOWy to jest to co postawi sprawy polskie na nogi!
Ateista
6 miesięcy temu
Jak można żartować z nieszczęścia?
Jola
6 miesięcy temu
Nie ma czym się chwalić
bECWVmGz
Kamilka
6 miesięcy temu
Kukiz, a ja na ciebie głosowałam, gdy pragnąłeś być dudą. Z PiS-em się nie współpracuje!!! PiS trzeba posypywać azotoksem jak stonkę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić