Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

No to wszystko wyjaśnił. Kukiz: już jestem w PiS

1179
Podziel się:

Nie ustają spekulacje na temat możliwej współpracy między środowiskami politycznymi Pawła Kukiza i Jarosława Kaczyńskiego. W piątek Kukiz w żartobliwy sposób odniósł się do tych doniesień w mediach społecznościowych.

No to wszystko wyjaśnił. Kukiz: już jestem w PiS
Paweł Kukiz zażartował, że wstąpił do klubu Prawa i Sprawiedliwości. (AKPA)

Paweł Kukiz ogłosił w piątek, że rozważa wejście do Zjednoczonej Prawicy. Na głowę polityka natychmiast posypały się gromy. Kukiz skomentował wszystko na Facebooku, dając do zrozumienia, że decyzje jeszcze nie zapadły.

Już jestem w PiS-ie. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację, a za godzinę wyjeżdżam do Płocka, by objąć Orlen po Panu Obajtku – napisał żartobliwie Paweł Kukiz.

Na tym jednak nie koniec inwencji polityka. Kukiz zakpił ze spekulacji, jakoby mógł współpracować z PSL-em. Zażartował, że "wywalczył stanowisko prezesa Lotosu" dla wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.

Marszałek Zgorzelski wyraził wstępną zgodę na warunek PiS, by Władek [Kosiniak-Kamysz – red.] (w stroju tygrysa) tańczył na festynach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku – stwierdził Kukiz.

Kukiz odniósł się również do stanowisk, które mogłaby posłom jego partii zaproponować partia rządząca. Stwierdził, że ma dla nich znakomite ministerialne funkcje. Posadę "Nadministra Pastwisk, Łąk i Nieużytków" ma objąć Jarosław Sachajko.

Staszek Tyszka już od dwóch dni robi kursy katechetyczne, żeby zastąpić Ojca Tadeusza i przejąć jego media – ciągnie Kukiz.

Lider Kukiz'15 zażartował także, że należy odwrócić strukturę polskiej armii. Ministrem Obrony Narodowej miałby zostać Paweł Szramka, a dowództwo mają objąć szeregowi. Według Pawła Kukiza okopy będą zaś generałowie.

Staszek Żuk zostanie Marszałkiem Sejmu a ja... A ja życzę Wam zdrowia – posumował polityk.

Paweł Kukiz w Zjednoczonej Prawicy? Kolega muzyk komentuje

Wieści o tym, że Paweł Kukiz miałby zasilić szeregi Zjednoczonej Prawicy, zelektryzowały polską scenę polityczną. Posłowie jego ugrupowania mogliby wesprzeć PiS pod warunkiem, że Prawo i Sprawiedliwość poparłoby postulaty Kukiz'15 takie jak jednomandatowe okręgi wyborcze, wiążące referenda, sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna. – Gdyby władzę mieli w tej chwili Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg i mieli moce sprawcze gwarantujące realizację tych postulatów, to wchodzę z nimi w koalicję. To tylko kwestia ceny, bo też są pewne granice ustępstw – podkreślił Kukiz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale sprawa jest szeroko komentowana w mediach, również przez kolegów Kukiza po muzycznym fachu. Były lider zespołu Perfect Zbigniew Hołdys podkreślił, że całe zamieszanie go nie dziwi.

Przypominam: lata temu uprzedzałem, że Kukiz jest człowiekiem Kaczyńskiego. Jego zadaniem było pacyfikowanie kontestujących młodych i wchłonięcie ich do szeregów PiS – napisał Hołdys na Twitterze.

Obejrzyj także: Paweł Kukiz rozmawia z Kaczyńskim i Gowinem. Włodzimierz Czarzasty komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1179)
pensjonarka
rok temu
Kukiz to taki nowy Lepper dla Rosjanina Jarosława ; pobawi się nim , pobawi , a potem znajdą truchło Pawełka . Ech - nie chce się o tym gadać .
vip
rok temu
polski ideał faceta
Andaluzja
rok temu
zawsze podziwiałem ludzi co za stołek/koryto sprzedają się i swoje ideały
Serio serio
rok temu
Panie Kukiz wstydź się pan. Są takie męty, z którymi nie należy się zadawać pod żadnym pozorem. Źle pan zrobił targując się z kaczorem.
ździś
rok temu
Poseł który zmienia partię powinien zrezygnować z funkcji posła,bo przechodzi do nacji która na niego nie głosowała.
ziut
rok temu
Żarty żartami ale powinien być wprowadzony przepis że jeśli poseł chce zmienić partię to od razu NDD(noga,dupa,drzwi)z sejmu. Do sejmu wybrali go wyborcy tej a nie innej partii i mandat jest ich własnością. Rezygnujesz z partii ,rezygnujesz z sejmu a na to miejsce wchodzi następny na liście kandydat który w normalnym terminie nie załapał się na to stanowisko.
juzel
rok temu
Teraz pójdzie do spowiedzi i będzie już w pis.
Sierściuch z ...
rok temu
Dobrze robisz młody człowieku przechodząc do Prawa i Sprawiedliwości bo tylko w tej partii możesz zrealizować swoje marzenia a w Prawie i Sprawiedliwości każda para uczciwych rąk do pracy jest potrzebna niebawem po PSL zostanie tylko smród a Kosiniak Kamysz przywdzieje strój tygrysa i będziemy go PO dziwić w ZOO.
vabank
rok temu
kukiz kasa jest w pis i tam napewno sie znajdziesz
Eulalia
rok temu
Piosenkę o pijanym księdzu na kolędzie chciała bym usłyszeć....
dusigrosz
rok temu
JOWy to jest to co postawi sprawy polskie na nogi!
Ateista
rok temu
Jak można żartować z nieszczęścia?
Jola
rok temu
Nie ma czym się chwalić
Kamilka
rok temu
Kukiz, a ja na ciebie głosowałam, gdy pragnąłeś być dudą. Z PiS-em się nie współpracuje!!! PiS trzeba posypywać azotoksem jak stonkę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić