Końca pandemii nie będzie?! "Musimy nauczyć się z tym żyć"

27

Wielu Polaków ma już dość pandemicznych ograniczeń. Niestety, najnowsze wypowiedzi wiceministra zdrowia nie napawają optymizmem. Zaznacza on, że musimy nauczyć się żyć z koronawirusem.

Końca pandemii nie będzie?! "Musimy nauczyć się z tym żyć"
Waldemar Kraska (Wikimedia Commons, KC)

9 lutego odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dał on dużo nadziei tym, którzy chcieliby już wrócić do normalności. Szef resortu zdrowia mówił wprost o "początku końca pandemii".

Wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski nie napawają natomiast optymizmem. W Polskim Radiu drastycznie zgasił entuzjazm, jaki pojawiał się po słowach Niedzielskiego.

Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć - zaznaczał Kraska.

Te zasady zostaną z nami na dłużej?

Wiceszef resortu zdrowia wskazał ponadto, które nawyki powinny z nami pozostać na dłuższy czas. - Pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka - to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres - kontynuował.

Pokusił się ponadto o prognozę, że w marcu zakażeń będzie mniej. - Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej - podkreślił.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić