Konferencja Morawieckiego. Reakcja internautów bezcenna

10

W sobotę odbyła się konferencja premiera w sprawie rozwijającej się w zatrważającym tempie pandemii koronawirusa. Internauci pomimo powagi sytuacji szybko zareagowali na konferencję i nie mogli powstrzymać się od złośliwości.

Konferencja Morawieckiego. Reakcja internautów bezcenna
Mateusz Morawiecki podczas konferencji. (PAP)

Od soboty 10 października w całym kraju obowiązuje "żółta strefa". Premier zorganizował konferencję, na której opowiedział o planach rządu na najbliższy czas.

Powrócą też godziny dla seniorów (10-12). Nie obyło się również bez tematu gospodarki, czyli jak przedsiębiorcy mają przeżyć drugą falę obostrzeń.

Na konferencji powtórzono również obowiązkowe, znane nam już zasady. Dotyczą one dystansu społecznego, higieny oraz zakrywania nosa i ust.

Powstała również aplikacja, która wysyła ostrzeżenia, że w danym miejscu mogła znajdować się osoba zakażona. Aby o tym wszystkim pamiętać, na Twitterze kancelarii premiera pojawiła się grafika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Skrót DDMA ma pomóc w zapamiętaniu o tym, jak ochronić się przed wirusem. Internauci jednak nie mogli powstrzymać się od żartu. Okazja była zbyt dobra.

Skrót DDMA skojarzył się wielu z MDMA. MDMA to narkotyk znany też jako ecstazy. Kilka kliknięć w programie graficznym wystarczyło, by powstała nowa, myląca grafika.

Internauci śmieją się, że przed wirusem chronić ma MDMA. Należy zatem pamiętać, że to tylko internetowy żart, a narkotyki mogą jedynie zaszkodzić organizmowi, a na pewno nie pomóc przed zakażeniem wirusem.

Zobacz także: Zobacz też: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić