Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi

183
Podziel się:

Na Węgrzech zwołano konferencję prasową, podczas której poruszono temat nowego dopalacza zwanego "bykiem". To substancja 4fmdmb-bica, która pochodzi z Chin i od maja doprowadziła do śmierci w męczarniach co najmniej 11 osób. Najmłodsza z ofiar miała 23 lata.

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi

Konferencję na temat nowego narkotyku zwołała węgierska Komenda Głównej Policji. Jej przedstawicielka Ibolya Csako poinformowała opinię publiczną, że ekspertom z Miszkolcu udało się udało się ustalić, czym jest nowy narkotyk. Chiński dopalacz to 4fmdmb-bica.

Nowy dopalacz z Chin. Jakie są skutki zażywania 4fmdmb-bica?

Według ustaleń "24 HU" większość zgonów w wyniku zażywania narkotyku miała miejsce na terenie komitatu Borsod-Abauj-Zemplen. Odnotowano również przypadki w Budapeszcie oraz komitatach Fejér, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád i Tolna.

Najmłodsza znana ofiara miała 23 lata, a najstarsza – 36. Funkcjonariusze węgierskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzewani o udostępnienie narkotyku jednego ze zmarłych.

Zobacz także: Zobacz też: Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega

4fmdmb-bica to substancja, którą nasyca się tytoń lub marihuanę, a następnie pali. Jednak działanie "byka" jest znacznie silniejsze od tych używek. Jego gram kosztuje około 1300-1500 forintów węgierskich (ok. 17-19 złotych) i można z niego wypalić pięć papierosów. Według ustaleń policji cena wzrosła od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

Ibolya Csákó ujawniła na konferencji, w jaki sposób narkotyk zadziałał na ofiary śmiertelne. Zmarli przed śmiercią mieli skarżyć się na zmęczenie, odczuwali ból w okolicach serca, mieli trudności z oddychaniem. Zdarzały się również przypadki drgawek lub ataków szału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
XXX
8 miesięcy temu
Głupich nie żałuje !!!!!
Ziolo
11 miesięcy temu
Syntetyczny kannabinoid zsyntetyzowany zaledwie kilka lat temu w laboratorium pfizera. BICA,PINACA, itd…
Ziolo
11 miesięcy temu
Syntetyczny kannabinoid zsyntetyzowany zaledwie kilka lat temu w laboratorium pfizera. BICA,PINACA, itd…
EtH
12 miesięcy temu
Palę od 12lat każdego dnia trawę mieszkam w Holandii prowadzę działalność uprawiam sport siłowy toksykologia i lipidy w najlepszym porządku od 11 lat nie miałem napadu astmy. Jestem za legalizacja
Nie brałem
12 miesięcy temu
Więc mam pytanie " Zmarli przed śmiercią mieli skarżyć się na zmęczenie, odczuwali ból w okolicach serca, mieli trudności z oddychaniem. Zdarzały się również przypadki drgawek lub ataków szału...." To jest ten słynny " odlot" ? Dziwne ludzia mają gusta.
Wit
12 miesięcy temu
Słabo się robi od czytania tych głupot amatorów marichuany. Że niby legalna trawa odwiedzie ludzi od dopalaczy? To znaczy, że biorący dopalacze decydują się na nie, bo np. dilerowi skończyła się marycha i nie mają jej gdzie poza dilerem kupić? Nie, oni mają wybór u dilera i dobrze wiedzą, że dopalacze to niebezpieczne substancje, a mimo to decydują się na nie. I nie piszcie, że zioło jest takie bezpieczne, bo znam człowieka palącego kilka razy dziennie, któremy zniszczyła zdrowie i psychikę.
abde
2 lata temu
Narkotyki (przynajmniej tzw. miękkie narkotyki, z których wiele ma potencjał leczniczy) powinny zostać zalegalizowane, wprowadzone na wolny rynek i poddawane kontrolom jakości tak samo jak alkohol i tytoń. Jeżeli ktoś chce się naćpać to zawsze znajdzie dojście do dilera. Każdy kto bierze robi to na własną odpowiedzialność. Dlaczego media zawsze przedstawiają ćpunów jako ofiary, a dilerów i producentów jako ich oprawców? Ktoś im wciska to na siłę do gardła czy nosa? Być może 60 lat temu ludzie faktycznie mogli nie wiedzieć z jakim ryzykiem wiąże się ćpanie ale teraz w dobie internetu i wszechobecnej kampanii antynarkotykowej nikt nie wmówi mi, że nie wiedział, że branie może skończyć się źle. Wojna z narkotykami trwa już ponad 50 lat i nie wygląda na to, żeby miała się skończyć. Ku ironii w Chinach są jedne z najostrzejszych kar za przestępstwa związane z narkotykami, a mimo to Chiny są największym producentem i eksporterem syntetycznych narkotyków i dopalaczy na świecie.
qaqa
2 lata temu
Ktoś kiedyś przepowiedział, że ww3 zacznie się od ataku Chin na Rosję, póki co Chiny są celowniku całego świata ale mam wątpliwości czy oni są winni czy to nie manipulacja jakich nie mało by później mieć pretekst? Mocarstwa toną w długach i pożyczają kasę od kogo on Chin bo oni już nie wiedzą co robić z kasą, budują setki km autostrad a ludzie nie mają praw jazdy i zezwoleń na samochody...
ziomek
2 lata temu
Tak to jest jak sie zabrania stosunkowo niegrozne substancje zakazuje i kara za posiadanie
mmm
2 lata temu
Proceder trwa już ponad dekadę... Substancje, których nie ma na listach można przewozić przez granicę w niewielkich ilościach. Chińczycy to paskudna nacja. Zrobią dosłownie wszystko dla pieniędzy.
Sławek
2 lata temu
Taniej jest łyknąć kapsułkę do zmywarki, efekt podobny, a nawet bardziej wpienia.
tradycja
2 lata temu
to tylko selekcja naturalna
aaa
2 lata temu
Bez masek? Bez rękawic jednorazowych? Nasza policja nie powinna narzekać. Tamci mają gorzej.
onoMato
2 lata temu
Nikt im tego na sile nie wciska
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić