o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi

177
Podziel się

Na Węgrzech zwołano konferencję prasową, podczas której poruszono temat nowego dopalacza zwanego "bykiem". To substancja 4fmdmb-bica, która pochodzi z Chin i od maja doprowadziła do śmierci w męczarniach co najmniej 11 osób. Najmłodsza z ofiar miała 23 lata.

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi
bDHVxGWd

Konferencję na temat nowego narkotyku zwołała węgierska Komenda Głównej Policji. Jej przedstawicielka Ibolya Csako poinformowała opinię publiczną, że ekspertom z Miszkolcu udało się udało się ustalić, czym jest nowy narkotyk. Chiński dopalacz to 4fmdmb-bica.

Nowy dopalacz z Chin. Jakie są skutki zażywania 4fmdmb-bica?

Według ustaleń "24 HU" większość zgonów w wyniku zażywania narkotyku miała miejsce na terenie komitatu Borsod-Abauj-Zemplen. Odnotowano również przypadki w Budapeszcie oraz komitatach Fejér, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád i Tolna.

bDHVxGWf

Najmłodsza znana ofiara miała 23 lata, a najstarsza – 36. Funkcjonariusze węgierskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzewani o udostępnienie narkotyku jednego ze zmarłych.

Zobacz także: Zobacz też: Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega

4fmdmb-bica to substancja, którą nasyca się tytoń lub marihuanę, a następnie pali. Jednak działanie "byka" jest znacznie silniejsze od tych używek. Jego gram kosztuje około 1300-1500 forintów węgierskich (ok. 17-19 złotych) i można z niego wypalić pięć papierosów. Według ustaleń policji cena wzrosła od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

bDHVxGWl

Ibolya Csákó ujawniła na konferencji, w jaki sposób narkotyk zadziałał na ofiary śmiertelne. Zmarli przed śmiercią mieli skarżyć się na zmęczenie, odczuwali ból w okolicach serca, mieli trudności z oddychaniem. Zdarzały się również przypadki drgawek lub ataków szału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHVxGWm
bDHVxGWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
cynicznie
7 miesięcy temu
Nie chce to nie weźmie swój rozum ma. Szkoda pieniędzy na policję aby walczyła z tymi używkami. Ćpun i tak sobie załatwi towar. Może zabrzmi cynicznie ale selekcja naturalna. Zrobić kampanię edukacyjną wszędzie aby każdy wiedział jakie są skutki brania tego. A potem wolna wola. Każdy ma wolną wolę i niech robi co chce. Państwo nie powinno się mieszać, chcesz wypić denaturat to wypij, chcesz ugotować mózg dopalaczami to ugotuj. Chcesz się napić domestosa czy skoczyć z mostu na łeb ? To zrób to. Masz ponad 18 lat to sam decydujesz o sobie.
JBM
7 miesięcy temu
Handel narkotykami i tzw "dopalaczami" powinien być karany śmiercią, tak jak na Filipinach.
Brandt Iz.Han
7 miesięcy temu
I już wiadomo dlaczego w Chinach jest jedyna słuszna kara dla Dilera czyli kara śmierci
bDHVxGWH
gocha
7 miesięcy temu
a można wiedzieć, co to znaczy: "są podejrzewani o udostępnienie narkotyku jednego ze zmarłych"
Paolo
7 miesięcy temu
Selekcja naturalna. Czym się tu przejmować?
Najnowsze komentarze (177)
abde
7 miesięcy temu
Narkotyki (przynajmniej tzw. miękkie narkotyki, z których wiele ma potencjał leczniczy) powinny zostać zalegalizowane, wprowadzone na wolny rynek i poddawane kontrolom jakości tak samo jak alkohol i tytoń. Jeżeli ktoś chce się naćpać to zawsze znajdzie dojście do dilera. Każdy kto bierze robi to na własną odpowiedzialność. Dlaczego media zawsze przedstawiają ćpunów jako ofiary, a dilerów i producentów jako ich oprawców? Ktoś im wciska to na siłę do gardła czy nosa? Być może 60 lat temu ludzie faktycznie mogli nie wiedzieć z jakim ryzykiem wiąże się ćpanie ale teraz w dobie internetu i wszechobecnej kampanii antynarkotykowej nikt nie wmówi mi, że nie wiedział, że branie może skończyć się źle. Wojna z narkotykami trwa już ponad 50 lat i nie wygląda na to, żeby miała się skończyć. Ku ironii w Chinach są jedne z najostrzejszych kar za przestępstwa związane z narkotykami, a mimo to Chiny są największym producentem i eksporterem syntetycznych narkotyków i dopalaczy na świecie.
qaqa
7 miesięcy temu
Ktoś kiedyś przepowiedział, że ww3 zacznie się od ataku Chin na Rosję, póki co Chiny są celowniku całego świata ale mam wątpliwości czy oni są winni czy to nie manipulacja jakich nie mało by później mieć pretekst? Mocarstwa toną w długach i pożyczają kasę od kogo on Chin bo oni już nie wiedzą co robić z kasą, budują setki km autostrad a ludzie nie mają praw jazdy i zezwoleń na samochody...
ziomek
7 miesięcy temu
Tak to jest jak sie zabrania stosunkowo niegrozne substancje zakazuje i kara za posiadanie
mmm
7 miesięcy temu
Proceder trwa już ponad dekadę... Substancje, których nie ma na listach można przewozić przez granicę w niewielkich ilościach. Chińczycy to paskudna nacja. Zrobią dosłownie wszystko dla pieniędzy.
Sławek
7 miesięcy temu
Taniej jest łyknąć kapsułkę do zmywarki, efekt podobny, a nawet bardziej wpienia.
tradycja
7 miesięcy temu
to tylko selekcja naturalna
aaa
7 miesięcy temu
Bez masek? Bez rękawic jednorazowych? Nasza policja nie powinna narzekać. Tamci mają gorzej.
onoMato
7 miesięcy temu
Nikt im tego na sile nie wciska
bDHVxGWz
234
7 miesięcy temu
SELEKCJA NATURALNA NIECH SIE MARTWIA CI CI BIORA
Fikołek
7 miesięcy temu
Tak się epatujecie tą karą śmierci w chinach za produkcje i dilerke a mimo to jest to jedno z głównych centrów narkotykowych świata. Tylko pełna legalizacja wszystkich dragów dla osób pełnoletnich przy równoczesnym przeznaczeniu całej marży na prewencję (głównie dofinansowanie zainteresowań młodziezy) i skutki może uciąć łeb hydrze.
LudzieKochani
7 miesięcy temu
nie komplikujcie sobie zycia - ono jest wystarczajaco skomplikowane.
zibi34
7 miesięcy temu
Ale czy srogo kopie? Najważniejszego nie napisali.
omni
7 miesięcy temu
No cóż wojna trwa w najlepsze, a ludzie tego nie widzą . Wirusy, narkotyki z Chin w paczkach, toż to nic innego, jak próba zawładnięcia światem. Nie potrzeba broni. Biologiczna pod każdą postacią wystarczy.
Mój nick
7 miesięcy temu
Te dopalacze to jakaś wschodniouropejska moda. Tylko w Polsce, Rosji i na Węgrzech słyszy się o dopalaczach. W krajach zachodnich tego nie ma. Im większa bieda i beznadzieja oraz im większa nagonka na marichuanę, tym silniejsze dopalacze młodzież zażywa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić