Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi

264

Na Węgrzech zwołano konferencję prasową, podczas której poruszono temat nowego dopalacza zwanego "bykiem". To substancja 4fmdmb-bica, która pochodzi z Chin i od maja doprowadziła do śmierci w męczarniach co najmniej 11 osób. Najmłodsza z ofiar miała 23 lata.

Śmiertelna substancja z Chin. Jest już w Europie. Pokazali, co robi z ludźmi

Konferencję na temat nowego narkotyku zwołała węgierska Komenda Głównej Policji. Jej przedstawicielka Ibolya Csako poinformowała opinię publiczną, że ekspertom z Miszkolcu udało się udało się ustalić, czym jest nowy narkotyk. Chiński dopalacz to 4fmdmb-bica.

Nowy dopalacz z Chin. Jakie są skutki zażywania 4fmdmb-bica?

Według ustaleń "24 HU" większość zgonów w wyniku zażywania narkotyku miała miejsce na terenie komitatu Borsod-Abauj-Zemplen. Odnotowano również przypadki w Budapeszcie oraz komitatach Fejér, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád i Tolna.

Najmłodsza znana ofiara miała 23 lata, a najstarsza – 36. Funkcjonariusze węgierskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzewani o udostępnienie narkotyku jednego ze zmarłych.

Zobacz także: Zobacz też: Etazen - nowy niebezpieczny narkotyk w Polsce. MZ ostrzega

4fmdmb-bica to substancja, którą nasyca się tytoń lub marihuanę, a następnie pali. Jednak działanie "byka" jest znacznie silniejsze od tych używek. Jego gram kosztuje około 1300-1500 forintów węgierskich (ok. 17-19 złotych) i można z niego wypalić pięć papierosów. Według ustaleń policji cena wzrosła od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

Ibolya Csákó ujawniła na konferencji, w jaki sposób narkotyk zadziałał na ofiary śmiertelne. Zmarli przed śmiercią mieli skarżyć się na zmęczenie, odczuwali ból w okolicach serca, mieli trudności z oddychaniem. Zdarzały się również przypadki drgawek lub ataków szału.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić