Powodzie w Niemczech. Skandaliczne zachowanie polityka

98

Potencjalny następca Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec Armin Laschet zaliczył kuriozalną wpadkę. Światło dzienne ujrzało nagranie, na którym śmieje się i dokazuje z innymi politykami podczas konferencji prasowej na temat powodzi, która spustoszyła zachodnią część kraju. Niemcy są oburzeni zachowaniem szefa CDU.

Powodzie w Niemczech. Skandaliczne zachowanie polityka
Armin Laschet zdawał się nie przejmować losem poszkodowanych po powodzi (Twitter)

Rośnie bilans ofiar śmiertelnych powodzi, która nawiedziła w ostatnich dniach Niemcy. Z wizytą do Erftstadt, jednego z miast spustoszonego przez żywioł, wybrali się prezydent kraju Frank-Walter Steinmeier oraz główni politycy partii rządzącej. Był wśród nich m.in. potencjalny następca Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec, szef CDU Armin Laschet.

Polityk zdawał się jednak zupełnie nie przejmować trudną sytuacją obywateli dotkniętych powodzią. Zamiast skupiać się na tym, co mówi prezydent, żartował z tyłu z innymi członkami CDU. Zarzucono mu, że nie podchodzi poważnie do pełnienia swojej funkcji.

Prezydent mówił o pomocy mieszkańcom. Szef CDU w tym czasie śmiał się do rozpuku

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać szefa CDU ubawionego po pachy. W tym samym czasie, prezydent Frank-Walter Steinmeier mówił o pomocy mieszkańcom najbardziej dotkniętych żywiołem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nagranie wywołało oburzenie ze strony polityków opozycji oraz opinii publicznej. Na niemieckim Twitterze popularność zyskiwać zaczął hasztag "LaschetLach" (niem. "Laschet się śmieje").

Armin Laschet przeprasza. "Moje zachowanie było niestosowne"

Szef CDU zamieścił w sobotę przeprosiny w mediach społecznościowych. Przyznał, że jego zachowanie było niestosowne.

Los poszkodowanych jest dla nas ważny. Tym bardziej żałuję swojego zachowania i wrażenia, jakie mogło ono wywrzeć. To było niewłaściwe. Przepraszam – napisał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Armin Laschet w 2021 roku został przewodniczącym CDU. Polityk jest faworytem do zastąpienia Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec w nadchodzących wyborach.

Obejrzyj także: Wstrząśnięta Angela Merkel o dramatycznych skutkach powodzi. "To katastrofa"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić