To on zastąpi Angelę Merkel? Oto kandydat CDU na kanclerza Niemiec

9

Jesienią 2021 roku Niemcy będą mieć nowego kanclerza. Kto przejmie schedę po Angeli Merkel, która piastowała to stanowisko od 16 lat? Wiadomo, co mówią sondaże.

To on zastąpi Angelę Merkel? Oto kandydat CDU na kanclerza Niemiec
Armin Laschet. (PAP)

W poniedziałek poparcie federalnego zarządu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) jako kandydat na stanowisko kanclerza Niemiec uzyskał Armin Laschet. Taką informację przekazały partyjne źródła, na które powołuje się PAP.

Głównym rywalem Lascheta w walce o kandydaturę był przywódca bawarskiej CSU Markus Soeder, który poinformował we wtorek w południe, że zaakceptował jednoznaczne głosowanie kierownictwa CDU na lidera partii Armina Lascheta jako kandydata Unii CDU/CSU na kanclerza.

Soeder przekazał, że pogratulował Laschetowi. - Zaoferowałem mu pełne wsparcie jako CSU - podkreślał, zapewniając jednocześnie, że będzie wspierał Lascheta "z pełną mocą".

Są dni dyskusji. Są dni decyzji. Stało się to teraz i dlatego ważne jest, aby wspólnie patrzeć w przyszłość - kontynuował Soeder, cytowany przez PAP.

Sondaże. Soeder stał lepiej niż Laschet

56-letni premier Bawarii Markus Soeder notował lepsze wyniki w sondażach niż 60-letni premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet.

Mimo to kandydat chadeckiej CDU/CSU ma duże szanse na objęcie stanowiska kanclerza Niemiec. Unia boryka się z problemami, ale nadal ma największe poparcie w sondażach - w granicach 30 procent. O wszystkim zadecydują wybory, które odbędą się 26 września.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić