aktualizacja 

Koniec COVID-19? Dyrektor BioNTechu nie ma dobrych wieści

165

Szczepionka przeciwko COVID-19 dała światu nadzieję na powrót do normalnego życia. Jednak jeden z twórców szczepionki, Ugur Sahin, studzi emocje.

Koniec COVID-19? Dyrektor BioNTechu nie ma dobrych wieści
Smutne wieści od eksperta. (Getty Images, Ezra Acayan)

Szczepionka na COVID-19 nieco poprawiła nastroje i dała nadzieję na szybki powrót do życia sprzed pandemii. Jednak z entuzjazmem warto się chwilę wstrzymać. Koronawirus będzie z nami jeszcze przez lata, a poinformował o tym Ugur Sahin - jeden z głównych twórców szczepionki.

Na koronawirusa, jak na wiele innych groźnych niegdyś wirusów, musimy nabyć odporność populacyjną. Buissnes Today, cytując prof. Ugur Sahina, zaznacza, że to nowy szczep, który wciąż dostosowuje się do nas samych i do naszego środowiska poprzez mutację. Oznacza to, że jeszcze przez lata będzie siał postrach.

Prof. Ugur Sahin mówi, że to kwestia mniej więcej dekady. Przez te lata będą mogły pojawiać się nowe ogniska zarazy, z czym musimy się niestety pogodzić. Jak podaje Businnes Today, profesor apeluje o to, by poddawać się szczepieniom i mimo wszystko wciąż przestrzegać obowiązujących restrykcji.

Kiedy wrócimy do normalności? Dyrektor BioNTechu ostrzega, że "normalność" będziemy musieli zdefiniować na nowo. Jeśli jednak programy szczepień się powiodą, a my sami zachowamy się odpowiedzialnie, następna zima powinna być o wiele spokojniejsza niż obecna.

Zobacz także: Czy szczepionka przeciwko COVID-19 jest bezpieczna przy zażywaniu innych leków? Prof. Szuster-Ciesielska odpowiada (WIDEO)
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić