o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koniec świata jaki znamy? "Stan planety jest zły"

163
Podziel się

António Guterres wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Columbia w Stanach Zjednoczonych. Sekretarz generalny ONZ poruszył temat licznych klęsk żywiołowych, do których doszło na świecie w 2020 roku. Uważa, że to odpowiedź natury na niszczycielską działalność człowieka.

Koniec świata jaki znamy? "Stan planety jest zły"
António Guterres, sekretarz generalny ONZ (Getty Images, Horacio Villalobos , Contributor)
bDArUvAl

Sekretarz generalny ONZ zwrócił się w przemówieniu do polityków z całego świata. Jak podaje The Bellingham Herald, António Guterres wezwał ich, aby w 2021 roku dołożyli wszelkich starań i zakończyli "wojnę z naturą". Zaapelował również o rezygnację z węgla, który przyczynia się do globalnego ocieplenia.

Sekretarz generalny ONZ ostrzega przed katastrofą klimatyczną

António Guterres powołał się na raporty Światowej Organizacji Meteorologicznej, z których wynika, że w 2020 roku w wielu miejscach na świecie odnotowano rekordowe temperatury. Znacząco wzrosło również wydobycie paliw kopalnych, przyczyniających się do pogłębienia skutków globalnego ocieplenia.

bDArUvAn
Stan planety jest zły. Ludzkość toczy wojnę z naturą. To samobójstwo – ostrzegał António Guterres (The Bellingham Herald).
Zobacz także: Zobacz też: Katastrofa ekologiczna na Kamczatce. Tysiące martwych organizmów na plażach
bDArUvAt

Jako dowód na pogłębienie globalnego kryzysu, António Guterres przywołał liczne klęski żywiołowe, które miały miejsce w 2020 roku. Sekretarz generalny ONZ argumentował, że liczba podobnych zjawisk wzrosła w ostatnich latach, a jeśli ludzie nie zaprzestaną działania na szkodę natury, sytuacja jeszcze się pogorszy.

Apokaliptyczne pożary i powodzie, cyklony i huragany w coraz większym stopniu stają się normą – alarmuje António Guterres (The Bellingham Herald).

António Guterres pokłada nadzieję w zobowiązaniach, jakie podjęli przedstawiciele rządów stu państw. Zgodnie z ustaleniami mają oni dopilnować, aby do 2050 roku do atmosfery nie przedostawało się więcej gazów cieplarnianych, niż są w stanie zredukować drzewa oraz ekologiczna technologia.

bDArUvAu
Jestem głęboko przekonany, że rok 2021 będzie nowym rodzajem roku przestępnego – rokiem kwantowego skoku w kierunku neutralności węglowej – wyraża nadzieję António Guterres (The Bellingham Herald).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDArUvAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
Gitt
2 miesiące temu
Tylko zachłanne korporacje wykańczają planetę, by paru gości miało kasę. A wszystko zwala się na zwykłego człowieka, dlatego dużo mówią teraz o depopulacji,...szczepionki , smugi chemiczne, mmodyfikowana żywność itp
ZDECYDUJ
2 miesiące temu
''KIEDY NIESPRAWIEDLIWOŚĆ STAJE SIĘ PRAWEM, WÓWCZAS OPÓR STAJE SIĘ OBOWIĄZKIEM''
BYĆ MOŻE...
2 miesiące temu
PRAWDOPODOBNY SCENARIUSZ DO ROZWAŻENIA: (podstępny, iście szatański) - Pierwsza faza szczepień będzie wykonana za pomocą neutralnej, nieszkodliwej substancji, tzw. placebo (bo kto sprawdzi co zawierają, a rządy i tak już zapłaciły, więc interes się kręci). Dlatego też, mogą nawet odbywać się spektakularne pokazówki szczepień, przed kamerami, waszych przywódców, ludzi zaufania, celebrytów, aktorów. Wówczas, nawet ci najbardziej sceptyczni zobaczą, że nie ma się czego bać, bo nie ma szkodliwych skutków ubocznych. Jednocześnie, nadal będzie trwała koronaświrusowa medialna kampania strachu. Przy drugim etapie szczepień (bo już zapowiedziano, że trzeba będzie powtórzyć je, żeby były skuteczne) ludzie bez oporu, stadnie (gremialnie), ufnie i z ochotą poddadzą się szczepieniom. Jednak tym razem będzie użyta ta właściwa substancja, którą zaplanowano już dość dawno temu. Co będzie zawierała? Nie jestem pewien, ale myślę, że nic dobrego. Cały czas chodzi o problem: jak legalnie i bez waszego oporu dostać się do waszych ciał? Witajcie w Nowy Szatańskim Świecie.
bDArUvAP
Zwyczajnie
2 miesiące temu
Kiedy byłem "mały" wszystko w sklepach pakowano w papier, a ludzie chodzili z siatkami i torbami wielokrotnego użytku...butelki były szklane, papier i szkło było skupowane, a teraz sam plastyk....no i mamy, a ludzi 2x więcej. Wystarczy wydać zakaz przemysłowi i handlowi ...i już, ale najwyraźniej to nie jest cool
NIE!!!
2 miesiące temu
DO MINISTERSTWA BRUDNYCH INTERESÓW, SZWINDLI, PROPAGANDY, TRESURY i SZYKAN (zwanego dla zmyłki i w skrócie: MINISTERSTWEM ZDROWIA), A TAKŻE DO RZĄDU WARSZAWSKIEGO (odpowiedzialnego za stan opieki medycznej) i ŁŻEMEDIÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z TYMI OSZUSTAMI: My wiemy, większość z nas jest tego świadoma, że okłamujecie nas od początku czegoś co wy nazywacie ''pandemią". Wiemy, że tak naprawdę, nasze życie i zdrowie NIE JEST WAŻNE DLA WAS. Swoimi dotychczasowymi poczynaniami dajecie każdego dnia tego dowód. Na waszych rękach jest krew ludzi, którzy dzięki waszym morderczym, nielogicznym, często sprzecznym ze sobą rozporządzeniom, komunikatom, artykułom prasowym, zmarli nie otrzymując pomocy, medycznej, socjalnej, ludzkiej lub przysporzyliście ludziom samotnym, starszym, słabszym więcej stresu, udręki i tym samym skazaliście ich na cierpienia psychiczne, które także mają wielki wpływa na zdrowie. BEZDUSZNI, ZOSTANIECIE ROZLICZNENI. TAMA LUDZKIEGO GNIEWU NIECHYBNIE PĘKNIE! ZANIECHAJCIE SWOICH ANTYLUDZKICH DZIAŁAŃ! W PRZECIWNYM RAZIE - STRZEŻCIE SIĘ! PRZYJDZIEMY PO WAS! A JEŚLI NIE NASZA, LUDZKA, WTEDY DOSIĘGNIE WAS BOŻA SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Najnowsze komentarze (163)
Wojtek
2 miesiące temu
Co za brednie! Może najpierw ten pan pogada z jakimś atrofizykiem
Xyz
2 miesiące temu
Stan Ziemi jest zły.. ale portfeli dobry. Ciekawe kiedy te portfele zaczną szukać rozwiazan poza Ziemią
umierający
2 miesiące temu
każda temperatura wyższa od cyklicznej sezonowej. jest nie dobra . więc wypasy czemu grzejecie w domach po 200- 500m. auta z klimą a zima w koszulce na krótki rekaw .kiedyś na pustyniach była woda .jeziora połączone turcja rosja gruzja . polska zarośnięta dżungla . cofniecie to barany od wyzysku .
mnnhnn
2 miesiące temu
To nie ludzie śmiecą - a zachłanne rządy , całkowity zakaz produkcji plastiku załatwi sprawę. Tylko rząd może go wydać. Segregacja śmieci to ćwierćśrodek
Trzask
2 miesiące temu
To Soros decyduj, kiedy będzie koniec planety.
Folia alu
2 miesiące temu
Walka o energię trwa. Jak się okaże że ,,korzystna" zmiana nic nie pomogła(przestaną powstawać apokaliptyczne artykuły naukowe) to powiedzą że osiągnęli cel lub że chcieli dobrze i zostańmy przy tym. Zmienimy tematy w książkach, jak to wiatraki uratowały podmywane morską falą wyspy i będzie pięknie. Ciekawe czy to jakieś nowe firmy się tym zajmą czy stare się przetransformują?
geno
2 miesiące temu
a nie mozna po prostu zakazac rodzenia dzieci np. na 30 lat?
Coala
2 miesiące temu
A natura nie jest niszczycielska? Tak Samo jest.
bDArUvAH
klen
2 miesiące temu
spadek dzietnosci epidemie raka oraz chorob serca. to bedzie koniec cliacji. chyba ze wprowadzi sie w obrot roboty.
gaga
2 miesiące temu
Statystyki które podajecie można kreować i przedstawiać w zależności od potrzeb rządu tego teraz nikt nie sprawdzi. Zgony które podajecie spowodowane są brakiem pomocy lekarskiej. Te przypadki są o wiele większe od zgonów na covida.To wy macie krew rodaków na swoich rękach. Przepłacone media mają wywołać w ludziach strach tak jak opłaceni sowicie wirusolodzy występujący w mediach- gdy będziecie czuli lęk o swoje zdrowie pobiegniecie po szczepionkę którą podadzą wam dzisiejsi dr. Mengele.-Uwierzycie im tak jak wierzyli więźniowie idący na zagazowanie Wmawiano im ze idą do łaźni. To będzie wasza powolna śmierć.
sdf
2 miesiące temu
Spokojnie ! wszystko wskazuje na to, że covid skutecznie załatwi niszczycieli ziemskich
obywatel
2 miesiące temu
A nasz rząd zamiast elektrowni atomowej to węgiel i 500+
ZEN___
2 miesiące temu
To jest zapowiedź wypełniania się proroctw biblijnych i końca tego systemu rzeczy
REW
2 miesiące temu
Natura znajdzie sposoby na zmniejszenie nadpopulacji człowieka. Jest jeden wirus, potem będą kolejne aż do skutku.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić