o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

"Ludzkość czeka zagłada". Ostrzeżenie szefa ONZ

713
Podziel się

Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres, wygłosił przerażający apel do przywódców państw. Ostrzegł we wtorek, że jeśli nie wprowadzimy w życie zmian, "ludzkość czeka zagłada".

"Ludzkość czeka zagłada". Ostrzeżenie szefa ONZ
Sekretarz Generalny ONZ. (PAP)
bDSyhAVx

Szef ONZ wygłosił przejmujące przemówienie. Jego adresatami byli przede wszystkim rządzący państwami, ale i każdy z nas. Chodzi o globalne ocieplenie. Rok 2020 miał być rokiem decydującym w kwestii wprowadzenia zmian w tym kierunku.

Antonio Guterres uważa też, że globalne ocieplenie stanowi większe zagrożenie niż pandemia koronawirusa. Podkreślił, że to "zagrożenie egzystencjalne dla całej planety i dla nas".

bDSyhAVz
Myślę, że potrzebujemy innego świata, innej normalności i mamy taką możliwość - mówił Gutarres.

Kolejny lockdown może nas uratować

Lockdown może nas uratować i to nie tylko przed zakażeniem COVID-19. Aby zmniejszyć skutki globalnego ocieplenia, emisja CO2 do końca dekady powinna spaść o 7,6 proc. Sama kwarantanna może nam zagwarantować spadek emisji o 8 proc.

bDSyhAVF

Niestety to niewiele da. Szef ONZ przestrzega, że niezbędne są zmiany systemowe, rezygnacja z paliw kopalnianych i rozpowszechnienie energii odnawialnych.

Nie chcę wracać do świata, w którym kwestionowana jest różnorodność biologiczna, do świata, w którym paliwa kopalne otrzymują więcej dotacji niż odnawialne źródła energii, ani do świata, w którym widzimy nierówności, które tworzą społeczeństwa o coraz mniejszej spójności i tworzące niestabilność, tworzenie złości, frustracja. Pandemia pokazała nam, że nie potrafimy się zjednoczyć i być ze sobą solidarni - mówił Gutarres.
Zobacz także: Katastrofa ekologiczna na Mauritiusie. Masowiec osiadł na mieliźnie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyhAWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(713)
Bleeeeee
7 miesięcy temu
Zawodowy ostrzegacz ostrzega z 5 gwiazdkowego, zapijając kawior szampanem.
Wew
7 miesięcy temu
Jak chce coś zrobić to niech przekaże swoje pieniądze,pensje,majątek itd na transformacje energetyczną.Kolejny kaznodzieja,który korzysta pełnymi garściami z bogactwa tej cywilizacji a moralizuje ludzi.
Ewa
7 miesięcy temu
Chyba lepiej zadbać o naszą planetę aniżeli myśleć o kolonizacji Księżca czy Marsa, co jest po prostu chorym zamysłem.
bDSyhAWb
JAM
7 miesięcy temu
Skoro w Wenecji podczas kwarantanny widać było pływające ryby to mysle ze ten Pan mówi prawdę.
btwgh
7 miesięcy temu
No i k... wyszło o co chodzi z tą całą "pandemią". Chodzi o zatrzymanie produkcji, zmniejszenie emisji CO2 ze źródeł przemysłowych, doprowadzenie do głodu i masowej eksterminacji populacji dzięki czemu dalej zmniejszy się emisja CO2. Nad tym pracuje ONZ za pieniądze podatnika i "dla podatnika". Na koniec się okaże, że "globalne ocieplenie" to jednak naturalny cykliczny proces, tylko nie będzie komu już tego stwierdzić bo wszystkich wybiją...
Najnowsze komentarze (713)
Zygmunt
7 miesięcy temu
Odwraca kota ogonem, do upadku ludzkości doprowadzi pazerność bogatych.
Lech 200
7 miesięcy temu
do Adama! co z tego że jedzą plastykowami sztućcami! Jak to się ma do tysięcy ton paliwa które wojskowe samoloty po próżnicy wypalają nad naszym niebem. Blebry politykow i wojskowych o ruskim zagrożeniu
Lech 200
7 miesięcy temu
matka boska osłoni swoim płaszczem parafian a następnie wprowadzi ich do domu swego pana! Módlta się!Reszta przepadnie. Tak samo jak u Jehowych!
Pippi
7 miesięcy temu
Sądząc po plamach wątrobowych,jego na pewno w niedługim czasie tak :)
Oko
7 miesięcy temu
od stu lat mówimy że Królestwo Boże nadejdzie i rozwiąze wszystkie problemy jesteśmy tuż tuż pzrez końcem tego systemu .
Chetny
7 miesięcy temu
Gdyby bylo mozna osiedlic sie na innej planecie jestem pierwszy chetny do opuszczenia tego przekletego ziemskiego padolu i najlepiej zeby tam nie bylo ludzi.
axel
7 miesięcy temu
Wreszcie...
no tak
7 miesięcy temu
Dobrze, że go nie było w epoce lodowcowej.
bDSyhAVT
adam
7 miesięcy temu
Byłem w Warszawie pozwiedzac 5.09 i trafiłem na marsz dla klimatu - hasła "Robimy to dla twoich dzieci" a przechodze przez park w łazienkach i ci wolontariusze wpieprzają obiady z plastikowych naczyn plastikowymi sztućcami To jest walka z klimatem??
gfgf
7 miesięcy temu
Inna normalność ?!?! ZAGARNIĘCIE RESZTY DÓBR NATURALNYCH PRZYNALEŻNYCH KAŻDEMU ZIEMIANINOWI ?!?! Bo to się właśnie dzieje - nawet przestrzeń powietrzną tuż nad naszymi głowami właśnie komercjalizują i sprzedają Amazonowi, googlowi itd.
gfgf
7 miesięcy temu
wszysstko co wydobędzie się spod ziemi - gaz, węgiel, ropa i wypuścimy tu, ZOSTANIE TUTAJ. Trzeba skończyć z energią, komunikacją, produkcją plastiku itd. ALE TO OZNACZA UTRATĘ WŁADZY i o to tak naprawdę chodzi
gfgf
7 miesięcy temu
I BARDZO DOBRZE !!! Tak naprawdę ludzkości nie czeka zagłada, ale IM WŁADZA SIĘ Z RĘKI WYMKNIE - skończą się systemy, nadzór, policja inwigilacja i zagarnianie wszystkiego przez te parę procent populacji świata. Wystarczy że zostanie rozwalona komunikacja i już posiadanie czegoś setki czy tysiące km dalej stanie się pozbawione sensu
pawel
7 miesięcy temu
wcześniej czy później każdy walnie w kalendarz i do tego nikt nie potrzebuje ostrzeżeń !
adam
7 miesięcy temu
Poziom komentarzy świadczy o piszących, przykre ....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić