Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

17 martwych delfinów wyrzuconych na brzeg po wycieku ropy na Mauritiusie

63
Podziel się:

Na plaży na Mauritiusie znaleziono co najmniej 17 martwych delfinów. Ekolodzy twierdzą, że ich śmierć była spowodowana wyciekiem ropy z japońskiego tankowca.

17 martwych delfinów wyrzuconych na brzeg po wycieku ropy na Mauritiusie
Co najmniej 17 martwych delfinów znalezionych na plaży na Mauritiusie (Pixabay)

Od czasu katastrofy ekologicznej na Mauritiusie, u wybrzeży wyspy znajdowanych jest wiele martwych zwierząt. Do tej pory były to głównie żółwie, ryby i skorupiaki. Teraz na plażach znajdowane są również dziesiątki martwych delfinów i morświnów.

Urzędnicy potwierdzili, że w środę znaleziono 17 martwych delfinów. Wywołało to gniew okolicznych mieszkańców, którzy twierdzą, że w ich pyskach i na ich skórze można było zauważyć ślady oleju napędowego. BBC zaznacza, że bardzo rzadko zdarza się, aby jednocześnie znaleźć tak wiele martwych delfinów.

Budząc się dziś rano, aby zobaczyć tak wiele martwych delfinów na naszym wybrzeżu, to gorsze niż koszmar - powiedział mieszkaniec Mauritiusu Nitin Jeeha.

Ekolodzy twierdzą, że do śmierci delfinów przyczynił się wyciek ropy z japońskiego tankowca lub wtorkowa decyzja władz o zatopieniu dziobu statku. Przypomnijmy, że do katastrofy ekologicznej na Mauritiusie doszło 25 lipca.

Tysiące gatunków zwierząt jest zagrożonych utonięciem w zanieczyszczonym morzu, co będzie miało tragiczne konsekwencje dla gospodarki, bezpieczeństwa żywnościowego i zdrowia mieszkańców Mauritiusa - ostrzegała organizacja Greenpeace Africa.

Ale Sudheer Maudhoo, krajowy minister rybołówstwa, powiedział, że wstępne badania delfinów wykazały, że nie ma związku między wyciekiem ropy a ich śmiercią. Podkreślił, że co najmniej dwa ssaki zostały ugryzione przez rekiny, ale aby ustalić dokładne przyczyny śmierci zwierząt, potrzebne są dalsze testy.

Zobacz także: Katastrofa ekologiczna na Mauritiusie. Masowiec osiadł na mieliźnie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Kris
2 lata temu
To morświny żyją w oceanie indyjskim??? Hmmm
makumba
2 lata temu
Nie będzie przyrody, nie będzie nas
pigwa
2 lata temu
Ile wrzasku, ile krzyku o nic. Jak wiele ropy trafiło do Zatoki Perskiej??? Miliony ton!!! Zatoka Perska nadal istnieje, nadal wielu i to Polaków kąpie się w tych wodach. Rybacy łowią ryby...
Mara
2 lata temu
Ludzie to potwory. Brak slow. Sami sie zniszcza i wszystko co otacza. Obudza sie jak ceny zywnoaci pojda 5000% do gory.
Tagranig
2 lata temu
Wokół nas jest podobnie, tylko ten proces polega na powolnym "podgrzewaniu żaby": wycinanie drzew, zatruwanie wody, ziemi i powietrza itd. Tak Ziemia, która jest naszą Matką-umiera na naszych oczach i to samo czeka nasz gatunek! Nie dajmy się pokonać ludziom, którzy wyrządzają tyle zła!!!
Aga
2 lata temu
Nie mogę na to patrzeć. Serce mi pęka:(
qsy
2 lata temu
Popłakałem się jak to zobaczyłem.....
Justa0955
2 lata temu
Biedne zwierzęta człowiek wszystko zniszczy , człowiek ma nosić maski? Niech zacznie myśleć
Adela
2 lata temu
Niedługo będzie III wojna światowa i sporo ludzi wyginie i będzie spokój
Katastrofa
2 lata temu
i hanba - plakac sie chce ...
Kaska
2 lata temu
Dlaczego Japonia nie sprzata po sobie???
Rrr
2 lata temu
Mauritius to przede wszystkim wspaniali ludzie. Cudowni i wielokulturowi. 5 religii żyje w pokoju szanując się i obchodząc wzajemnie swoje święta. Muzułmanin idzie na wigilie do katolika a ten bierze udział w obrządkach buddyjskich. I żaden ksiądz czy inny mędrca nie mówi mu ze ma grzech.
Ewka
2 lata temu
Bardzo to smutne.Cudowne zwierzęta morskie,mądre,coraz ich mniej.Bestia ludzka zniszczy wszystko.
MyPL !!
2 lata temu
Japonia taka zawsze honorowa , dlaczego nie pomaga i nie współdziała w oczyszczaniu ?!?! Ta wyspa żyła z turystyki , a teraz co ??? Niech pokryją koszty za oczyszczenie terenu !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić