Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Koniec świata? W kierunku Ziemi leci niebezpieczny gigant

562

Wiele osób cieszy się z pożegnania trudnego, naznaczonego pandemią 2020 roku i patrzy z nadzieją w przyszłość. Okazuje się jednak, że nie maluje się ona wcale tak kolorowo. Naukowcy z NASA poinformowali, że w kierunku Ziemi leci ogromna, 220-metrowa asteroida.

Koniec świata? W kierunku Ziemi leci niebezpieczny gigant
W kierunku Ziemi leci potężna asteroida (Pixabay, Rodion Żurawliow)

31 grudnia około godziny 7 rano naszą planetę minęła asteroida 2020 YB4. Miałą średnicę około 36 metrów i przeleciała w odległości 6,1 mln kilometrów od Ziemi. Okazuje się jednak, że to nie koniec kosmicznych wrażeń w ostatnim czasie.

Naszą planetę miną trzy "małe" asteroidy. Prawdziwy olbrzym dopiero przed nami

Jak informuje NASA, na początku roku możemy spodziewać się trzech asteroid. Pierwsza z nich, nazwana 2019 YB4 i mająca średnicę 15 metrów, przeleci w bezpiecznej odległości 6,4 mln kilometrów. 2 stycznia możemy spodziewać się dwóch kolejnych ciał niebieskich.

2020 YA1 i 2020 YP4 miną Ziemię w odległości odpowiednio 1,5 i 2,1 mln kilometrów. Pierwsza z wymienionych asteroid będzie miała 15 metrów szerokości, zaś druga 21. Prawdziwy olbrzym jednak dopiero przed nami.

220-metrowa asteroida nadciąga w kierunku Ziemi

3 stycznia koło naszej planety przeleci ogromny obiekt. Wielkością przypominać będzie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To 220-metrowa asteroida 2003 AF23. Obiekt przeleci jednak w bezpiecznej odległości 6,9 mln kilometrów od Ziemi.

Obejrzyj także: Kosmiczna sensacja. NASA nie zauważyła asteroidy blisko Ziemi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić