o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Odkrycie nie z tej ziemi. To może być przełom

56
Podziel się

Po raz pierwszy w historii naukowcy zdobyli próbki skał podpowierzchniowych z przelatującej koło naszej planety asteroidy. Wylądowały one w niedzielę na pustyni w Australii. Zdaniem badaczy, mogą dostarczyć wskazówek dotyczących pochodzenia Układu Słonecznego i pojawienia się życia na Ziemi.

Odkrycie nie z tej ziemi. To może być przełom
Naukowcy zdobyli próbki skał z przelatującej koło Ziemi asteroidy Ryugu (JAXA)
bEDSbpTp

Japońska sonda Hayabusa 2 pobrała próbki z asteroidy Ryugu w połowie 2018 roku. Ze względu na ogromną odległość, ich transport na Ziemię zajął jednak ponad 2 lata. Sonda zrzuciła kapsułę o średnicy 40 centymetrów nad australijskim pustkowiem.

bEDSbpTr

Próbki gwiezdnych skał wylądowały na Ziemi. Zauważył je astronauta na ISS

Przelatującą kapsułę z próbkami zauważył japoński astronauta Soichi Noguchi, który obecnie przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Niestety nie udało mu się jej sfotografować. O całym zdarzeniu poinformował na Twitterze.

Kapsuła nie była wystarczająco jasna, aby mogła zarejestrować ją kamera, ale bardzo podobał mi się ten widok – napisał Noguchi.
bEDSbpTx

Pobrali próbki z asteroidy. Zbadają je japońscy naukowcy

Naukowcy mają nadzieję, że próbki nie zostały zniszczone przez promieniowanie kosmiczne. Pobrane z asteroidy skały zostaną wkrótce przetransportowane do Japonii, gdzie rozpocznie się ich analiza. Wcześniej przejdą jeszcze wstępną kontrolę bezpieczeństwa w australijskim laboratorium.

Zbadamy, czy asteroida Ryugu jest potencjalnym źródłem materii organicznej i wody na Ziemi w czasie formowania się Układu Słonecznego – powiedział ekspert ds. skał kosmicznych z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego Trevor Ireland.
bEDSbpTy

Sonda Hayabusa 2 wyruszyła obecnie w nową podróż. Statek ma zbadać odległą asteroidę 1998KY26. Podróż na nią zajmie około 10 lat.

Obejrzyj także: Kosmiczna sensacja. NASA nie zauważyła asteroidy blisko Ziemi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSbpTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
xxxxx
9 miesięcy temu
KOVID21 tam jest
Anna
10 miesięcy temu
Ziemia nie jest planetą wirującą w próżni! Heliocentryzm to religia największe kłamstwo w dziejach ludzkości!
Heytu
10 miesięcy temu
Woda na Ziemi bierze się z meteorytów lodów h i asteroidów lodowych a także poprzez przelot Ziemi poprzez pierścienie lub chmury lodowe (potop i powstanie ssaków dostosowanych do życia w wodzie z powodu zatopiemia lądów)
bEDSbpTT
Werty
10 miesięcy temu
Taaak Chińczycy wzięli księżyc. Japończycy asteroidy....kto tu większy?
mag
10 miesięcy temu
Przygotowują nas na informacje o pochodzeniu życia z gwiazd / z kosmosu/.
SZOK
10 miesięcy temu
SZok, jestem w szoku! Szczęka i opadła i cały zdębiałem. Normalnie porażające. SZOK!
Krzysiek
10 miesięcy temu
Kto to pisze czy promieniowanie zniszczyło próbki, przecież ta skała znajdowała się miliardy lat w kosmosie gdzie jest promieniowanie
Hornet
10 miesięcy temu
Jaki ma związek słowo "odkrycie" z powyższym artykułem ? Kto, kiedy i co nowego odkrył ??? Poziom i sposób przekazywania wiadomości poniżej krytyki.
beev
10 miesięcy temu
przez chwilę myślałem, że czytam fantastyczny artykuł napisany przez moją 9 letnią córkę. przeczytałem jeszcze raz i musze ją zapytać, kto ją zatrudnił w o2. takiej kupy bzdur w jednym artykule dawno nie widziałem. chyba że obserwacje japończyka potwierdzają fakt, że chuck norris widział nadlatujące pociski i zawsze zdążył się uchylić. w sumie japończyk jest lepszy, bo kapsuła leciała 10 x szybciej.
mrówek
10 miesięcy temu
Czytałem kiedyś takie opowiadanie s-f , w którym na takich właśnie asteroidach obcy z innych obszarów Wszechświata umieszczali swoje geny. Po dostaniu się do ludzkiego organizmu uaktywniały się przejmując całkowitą kontrolę nad ciałem nosiciela. To tylko książka. Ale czy naprawdę teoria kompletnie bezsensowna? Wszechświat jest ogromny!
szpikulec
10 miesięcy temu
Oni nam kiedyś ściągną na Ziemię coś takiego, przy czym dzisiejszy wirus, a nawet dawna dżuma, będzie jak pluszowy miś przy tygrysie bengalskim. I wtedy będzie po ludzkości.
Widz
10 miesięcy temu
Bzdety i ściema.
heh
10 miesięcy temu
Jasiu, dlaczego kasujesz komentarze? No i pytanie: jeżeli asteroida jest poddana działaniu promieniowania kosmicznego przez miliardy lat, to dlaczego, Jasiu, piszesz, że: "Naukowcy mają nadzieję, że próbki nie zostały zniszczone przez promieniowanie kosmiczne."
bEDSbpTL
gość
10 miesięcy temu
brak konkretu po co artykuł że mają coś zbadać, mnie już interesuje jak zbadają i jakie są wnioski.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić