o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koniec z przyłbicami i szalikami. Jakie maseczki będą dozwolone?

19
Podziel się

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych zasadach dotyczących zasłaniania ust i nosa. Od soboty zakazane będzie stosowanie przyłbic, szalików czy chust. Jakie maseczki będą dozwolone?

Koniec z przyłbicami i szalikami. Jakie maseczki będą dozwolone?
Od 27 lutego usta i nos będzie można zakrywać tylko maseczką (Getty Images)
bECMzErV

W środę odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca nowych obostrzeń. Szef resortu zdrowia poinformował o nowych zasadach dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa.

Od soboty 27 lutego nie będzie można stosować przyłbic, szalików, kominów, chust i bandan. Jedynym rozwiązaniem będą maseczki. Minister zdrowia podkreślił, że przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki.

bECMzErX

Nowe obostrzenia. Jakie maseczki będą dozwolone?

Dozwolone będą wszystkie rodzaje maseczek, także bawełniane. Rekomendowane są jednak maseczki chirurgiczne oraz z filtrami FFP2 czy FFP3.

Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy wszyscy posługiwali się czymś od maseczek chirurgicznych w górę, przechodzili przez poziom FFP2 czy FFP3, ale pamiętajmy, że to jest towar, który kupujemy na rynku i nagły popyt będzie kształtował cenę i podaż. Nie chcielibyśmy teraz, żeby nagle społeczeństwo płaciło krocie za maseczkę chirurgiczną z uwagi na to, że wprowadzamy rozwiązania, które będą obowiązywały za kilka dni. Nie chcemy stawiać przed takim faktem całego społeczeństwa - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
bECMzEsd

Konsultant krajowy w zakresie epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz podkreśliła, że kluczowe jest noszenie maseczki tak, by prawidłowo zasłaniała twarz.

Maseczki, które szczelnie osłaniają usta i nos są w stanie ograniczyć transmisję patogenów o nawet 90 proc. - podkreśliła.

Zobacz także: Czy można się ponownie zakazić koronawirusem? Prof. Fal odpowiada

bECMzEse
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMzEsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
nilik
7 miesięcy temu
A czym się różnią szalik, komin i maseczka jeśli są uszyte z tego samego materiału ? Gumki w maseczkach są jakieś anty wirusowe czy o co tu chodzi ?
jadzia
7 miesięcy temu
Przez rok przyłbice ochraniały przed wirusem a od soboty już nie będą.
GUN
7 miesięcy temu
Teraz tylko i wyłącznie maseczki ze specjalnym atestem od Kulczyków.
bECMzEsz
Trałmon
7 miesięcy temu
Znowu latają na sygnałach bez powodu żeby zastraszyć. Po dwóch "policjantów" tudzież inną nazwę mam na myśli latają jak wściekli, włażąc do każdego sklepu. Niech ich piekło pochłonie za to co robią.
krak
7 miesięcy temu
co ile trzeba wymieniac maseczke? a jak kogos nie stac na maseczke to co ma zrobic? czy panstwo daje darmowe maseczki?
taka racja
7 miesięcy temu
W ogóle ten cały korona wirus to zaplanowane przemyślane ludobójstwo to broń biologiczna.
to kpina jest
7 miesięcy temu
W ogóle niebawem będziemy nosić hełmy rycerskie tylko oczy będzie widać.
babcia
7 miesięcy temu
Proponuję ubrać prezydenta, rząd i doradców oraz kierownictwo ministerstwa zdrowia w stare maski przeciwgazowe z rezerw obronnych, typu "słonie" z pochłaniaczem. Jak posiedzą kilka godzin to może włączy się im myślenie i przestaną udawać leczenia pandemii a wezmą się na poważnie do roboty.
wracz
7 miesięcy temu
Aż się wzruszyłem !!! Po roku walki z pandemią rządzący i ich doradcy medyczni doszli do wniosku, że dobrze jest stosować lepsze maseczki, zamiast przyłbic, szalików, ręczników, podpasek !!! Może oni sami nie powinni zalewać rynku przepłaconą chińską tandetą od instruktorów narciarstwa i handlarzy bronią ?!?!?!
LoL21
7 miesięcy temu
Ale widzę powiązanie swojego psa z panem czyli Polski z Niemcami niedawno oni tak zrobili więc rząd Polski robi to samo a tak psioczyliście na PO a tu popatrzcie kto kim rządzi.Jak niemcy stwierdzą że maseczki nic nie dadzą lecz tylko ,, słoniki" no to Polsce też tak będzie. Jednak Pan ma większą swobodę nie musi nosić maseczki na dworze a pies musi mieć kaganiec wszędzie. Koniec podobieństw.
PIS anty
7 miesięcy temu
Obatelu ministrze, proszę podać podstawę prawną wg której mam tak postępować. Pytałem się policjantów, na podstawie jakich zarządzeń oni wpisują mandaty, ale oni nie potrafią powiedzieć.
TRAGEDIA
7 miesięcy temu
Gdyby świat się o tym dowiedział... Widzieliście ten filmik gdzie pielęgniarki nie wytrzymały i zaczęły mówić prawdę o tym całym koronawirusie? Masakra że został usunięty z youtuba.. Jak ktoś go nie widział można wpisać w google jesiputka. Ktoś go udostępnił ciekawa jestem na jak długo...
Dorcia
7 miesięcy temu
A kto mi zabroni umrzeć na Kowida, dlaczego rząd, który mi nic nie daje ma mną rządzić, czuję się niewolnikiem w tym kraju
bECMzEsr
Dorcia
7 miesięcy temu
No przecież chodziliśmy w maseczkach i guzik to dało, a teraz od biednych Polaków chcą wyciągnąć pieniądze. Nie będę kupować żadnych maseczek wolę kupić se bułeczkę. A po drugie kto mi zabroni umrzeć na to co ja chcę np. na Kowida.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić