Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Konta Trumpa przywrócone. Jest jedno "ale"

17

Media społecznościowe obiegła wieść o przywróceniu kont Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie. Rzecznik Facebooka wyjaśnił tę niespodziewaną zmianę. Fani Trumpa nie mają się z czego cieszyć.

Konta Trumpa przywrócone. Jest jedno "ale"
Konsta Donalda Trumpa przywrócone? (PAP)

Internauci wciąż żyją sprawą zawieszenia kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych. Twitter oświadczył, że były prezydent Stanów Zjednoczonych został zablokowany już na stałe. Facebook nie jest aż tak surowy, ban na tej platformie ma obowiązywać prawdopodobnie do 20 stycznia.

Teraz Facebook zmienił zdanie? Fanów Trumpa zelektryzowała wieść o przywróceniu kont byłego prezydenta na Facebooku i Instagramie. Na razie jednak nie pojawiły się na nich żadne nowe treści. O co chodzi?

Nie zmienił się status kont prezydenta na Facebooku i Instagramie – podkreśla na Twitterze Andy Stone, rzecznik Facebooka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Stone podkreślił, że blokada na kontach Trumpa wciąż obowiązuje. Były prezydent nie może publikować nowych treści i "nie ma planów zniesienia blokady". Mark Zuckerberg ogłosił wcześniej, że zawieszenie konta Trumpa zostanie utrzymane co najmniej do 20 stycznia, kiedy nastąpi zaprzysiężenie Joe Bidena.

Konta Donalda Trumpa zawieszono na Twitterze, Youtube, Facebooku i Instagramie. Ban był konsekwencją szturmu zwolenników byłego prezydenta na Kapitol. W wyniku ataku zginęło pięć osób. Donald Trump wzywał swoich zwolenników do pokojowego rozejścia się, podtrzymując jednak narrację o sfałszowanych wyborach i nazywając szturmujących patriotami.

Zobacz także: Zobacz też: Mróz i śnieżyce. Tak z zimą zmaga się Europa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić