o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Przebadali lody na obecność COVID-19. Wyniki wprawiają w osłupienie

209
Podziel się

Podczas rutynowych testów rządowych trzy próbki lodów od producenta z północnych Chin dały wynik pozytywny na obecność COVID-19.

Przebadali lody na obecność COVID-19. Wyniki wprawiają w osłupienie
Podczas rutynowych testów rządowych trzy próbki lodów od producenta z północnych Chin dały wynik pozytywny na obecność COVID-19. (Pixabay)
bDJQAaid

Koronawirus został wykryty w próbkach lodów w północnych Chinach. Z dotychczasowych badań epidemiologicznych wynika, że ​​firma Tianjin Daqiaodao Food Company wyprodukowała partię zakażonych lodów z surowców, w tym mleka w proszku importowanego z Nowej Zelandii oraz serwatki w proszku importowanej z Ukrainy.

Dr Stephen Griffin, wirusolog z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii, powiedział, że incydent nie powinien wywołać "paniki" i że "prawdopodobnie był jednorazowy".

bDJQAaif
Prawdopodobnie nie musimy panikować, że każde opakowanie lodów nagle zostanie skażone koronawirusem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to związane z problemem związanym z higieną w fabryce - powiedział Griffin w rozmowie ze Sky News.

Dr Griffin dodał, że niska temperatura, w jakiej przechowywane są lody oraz fakt, że zawierają one tłuszcz, mogą wyjaśniać, dlaczego wirus przetrwał na pobranych próbkach.

Chińscy urzędnicy uważają teraz, że 4 836 pudełek lodów mogło zostać skażonych. Ponad połowa została już rozprowadzona do sprzedaży - informuje Sky News.

bDJQAail

Lody zostały wyprodukowane przez firmę Tianjin Daqiaodao Food Company, gdzie 1662 pracowników zostało przetestowanych na obecność COVID-19 w czwartek i poddanych kwarantannie. Spośród nich 700 osób otrzymało negatywny wynik testu. Wyniki dla pozostałych 962 pracowników nie zostały jeszcze potwierdzone.

W międzyczasie urzędnicy w Tianjin zarządzili dezynfekcję zakładu produkcyjnego i poinstruowali miejscowych mieszkańców, którzy mogli kupić lody, aby zgłosili się do odpowiednich organów medycznych w swoich społecznościach.

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz z synami na stoku. Dr Grzesiowski: "Zachowanie moralnie naganne"
bDJQAaim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJQAaiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(209)
Krzych
2 miesiące temu
Hahaha... Dziś u mnie śnieżyca. Gdyby przebadać śnieg, możliwe, że okazałoby się, że także otrzymałby wynik dodatni. Podobnie jak olej samochodowy w Tanzanii, avokado czy napój owocowy w Polsce. Teraz trzeba znaleźć na siłę wytłumaczenie, jakim sposobem lody okazały się zakażone, by nie wybuchła bomba kompromitacji całej tej hucpy z pandemią. Bo to nie lody zakażone, tylko mamy jeszcze jeden dowód, że te testy zupełnie do wykrywania koronawirusa się nie nadają, co już jasno zaznaczał ich wynalazca. Jednak dziś takie czasy, że prawdą jest nie to co prawdziwe, ale to co wygodne i przynoszące dutki
Zula
2 miesiące temu
Czy ktoś jeszcze wierzy w te testy? Pretekst do wprowadzenia nowego ładu, nie ma żadnej pandemi
cieć
2 miesiące temu
Ponoć w śniegu też występuje wirus,widziałem go jak dzisiaj odśnieżałem
bDJQAaiH
obserwator
2 miesiące temu
Za chwilę się okaże że w lekach jest wirus może w papierze toaletowym !?!?!?
Jjj
2 miesiące temu
Ja miałam symptomy koronawirusa. Zrobiłam test, wyszedł negatywny a mój chłopak bez objawów pozytywny
Najnowsze komentarze (209)
Baśka
2 miesiące temu
no jak z ukrainy to oczywista oczywistość , że z covid, oni nie są w Unii nie kupują szczepionek i się nie testują
wrr
2 miesiące temu
a NIE, jak z Chin KOmunistycznych to NIE!
Eeee
2 miesiące temu
No przecież jak koza i awokado miało to co jeszcze chcecie wiedzieć. Testy do kosza i nie bedzie zamętu. Choroba to choroba,no niestety już od dawna tak jest że niektórzy niestety umrą przez powikłania po grypie. A wg mnie to inny jej rodzaj
Proletaryusz
2 miesiące temu
Skoro lody chorują na covid, to pewnie i marchewka, ziemniaki i sok wiśniowy. A więc koronawirus to jakiś mikroelement dotychczas niewykrywany z powodu braku natchnienia do szukania takiego elementu rzeczywistości biologicznej
Rząd kłamie
2 miesiące temu
A to ci nowość..🤣 Coca-Cola ma. Sok Tymbark ma. Banan ma. Koza ma. A teraz lody mają. Czym i jak oni zrobili te badania?? 🤣 Nikt w te kłamstwa nie wierzy. A oni dalej w to brną.
Rząd kłamie
2 miesiące temu
A to ci nowość..🤣 Coca-Cola ma. Sok Tymbark ma. Banan ma. Koza ma. A teraz lody mają. Czym i jak oni zrobili te badania?? 🤣 Nikt w te kłamstwa nie wierzy. A oni dalej w to brną.
Naczelny
2 miesiące temu
Będą zarażać żywność, koncerny farmaceutyczne mają zarabiać
Motyl
2 miesiące temu
Zlikwidować godziny dla seniorów ,tak chodzą przez cały dzien
bDJQAaiz
Lucyfer 👍
2 miesiące temu
Zlikwidujcie godziny seniorów bo i tak chodzą przez cały dzień,albo zrobcie dla seniorów godziny nocne od gidz.22 dla nich nie ma znaczenia,to są ludzie którzy siedzą w domu i obojętnie ktora by nie była godzina będzie ok😁😁
Lucyfer 👍
2 miesiące temu
Od poniedziałek do piątku 10-12seniorzy, sobotę od rana do nocy seniorzy,wprowadzili godziny dla seniorow a i tak chodzą przez cały dzień ,mnóstwo seniorów i ten syf roznoszą.Sklepy za długi są otwarte zenada!!!!,żeby do tak późnej nocy..Seniorzy żeby mogli to w nocy by przychodziły ,tylko że się boją ciemności i strach i nie mają czym podjechać , biedne te panie co tam pracują,też mają rodziny i dzieci a siedzą i obsługuja tych .......Szkola 1/3uczeszczaja dzieci do szkoły masakra.umierają obojętnie jaka choroba to wirus,przestańcie ludziom prac głowy.Szczeoionki kto pierwszy ten lepszy ,jak wszędzie rozkradna między sobą.Wieus minie a wy rozrzucie szczepionki ,za wszystko płacimy a głównie z tego mamy,gdzie chcesz iść za wszystko musisz płacić ,dlatego okradać Polskę
TR6
2 miesiące temu
No i ten przykład pokazuje w 100% że te testy to wielkie oszustwo k... jego mać! Jak i cała ta epidemia której nie ma a jest oparta właśnie na tych testach. Ile trzeba jeszcze przykładów żeby zrozumieć ludzie że to się wszystko k.... kupy nie trzyma.
McM
2 miesiące temu
I jakie bzdury jeszcze wymyślicie!? Ciągle wam mało??!!
Angel blue
2 miesiące temu
Zwierząt nie powinno się zabijać i jeść. Zwierzęta też chorują jak ludzie.powinnismy żywic się ziołami, owocami, warzywami, ryżem, owsem.wykluczyc mięso. To byśmy byli zdrowi. Zwierzęta maja na nas wpływ terapeutyczny.
Markus
2 miesiące temu
U nas w coli i tymbarku jest pozytywny wynik. Jesteśmy lepsi oh Chin mamy udokumentowane dwa pdodukty, które nadal są w sprzedazy!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić