JM| 

Wstrząsające zdjęcia ze ślubu w Lublinie. W sieci zawrzało

828

Do internetu trafiły zdjęcia ze ślubu w Lublinie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak wiele par decyduje się na opublikowanie fotografii z tej wyjątkowej chwili. Szkopuł w tym, że na zdjęciach znajdują się symbole kojarzone z nazizmem.

Wstrząsające zdjęcia ze ślubu w Lublinie. W sieci zawrzało
(Facebook)

Fotografie ze ślubu mogą wzbudzać kontrowersje. Na jednym ze zdjęć ze ślubu z Lublina, które opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, goście trzymają transparent z życzeniami dla młodej pary na nowej drodze życia. Na płachcie obok inicjałów zakochanych znajdują się budzące wątpliwości symbole – krzyż celtycki i falanga.

Kontrowersyjne zdjęcia ze ślubu. Symbole kojarzone z nazizmem

Zarówno krzyż celtycki, jak i falanga, są symbolami co najmniej kontrowersyjnymi. Oba z nich mają raczej negatywne konotacje. Krzyż celtycki odwołuje się do symboliki norweskich nazistów i został niejako zawłaszczony przez neonazistów. Falanga natomiast kojarzona jest z przedwojennymi tradycjami faszyzujących ruchów nacjonalistycznych.

Jak widać na zdjęciach, państwo młodzi pozowali do zdjęcia z gośćmi, którzy uhonorowali ich takim transparentem. Wielu internautów jest oburzonych tym zachowaniem, czemu dali wyraz w komentarzach. Niektórzy pytali, jak na symbole zareagowali starsi goście ślubni.

Pisałam trzy komentarze i usuwałam, bo żadne słowa nie oddają tego, co bym chciała wyrazić. Mam tylko nadzieję, że do końca życia będą się wstydzić TEGO dnia. Tego, co z nim zrobili... współczuję rodzinie tych ludzi – napisała jedna z internautek.
Wyrazy współczucia dla rodziców i dziadków pary młodej – zauważyła inna komentatorka.
Ciekawe czy seniorzy biorący udział w uroczystości byli zachwyceni poparciem dla faszyzmu i nienawiści? To wygląda jak wiec, a nie ślub – wyraziła opinię kolejna internautka.

Komentarz pod zdjęciem zamieścił również przedstawiciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych. Zapowiedział, że organizacja nie pozostawi zdarzenia bez reakcji i podejmie stosowne kroki prawne.

W sprawie tego ślubu nasza organizacja podejmie właściwe kroki prawne, sprawdzimy też, czy faszystowska symbolika eksponowana była w kościele – zapowiada Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Czytaj także:

Obejrzyj także: Sesja ślubna na środku drogi. Postanowili położyć się na środku skrzyżowania

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić