o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JM
|

Wstrząsające zdjęcia ze ślubu w Lublinie. W sieci zawrzało

594
Podziel się

Do internetu trafiły zdjęcia ze ślubu w Lublinie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak wiele par decyduje się na opublikowanie fotografii z tej wyjątkowej chwili. Szkopuł w tym, że na zdjęciach znajdują się symbole kojarzone z nazizmem.

Wstrząsające zdjęcia ze ślubu w Lublinie. W sieci zawrzało
(Facebook)
bDgATdLp

Fotografie ze ślubu mogą wzbudzać kontrowersje. Na jednym ze zdjęć ze ślubu z Lublina, które opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, goście trzymają transparent z życzeniami dla młodej pary na nowej drodze życia. Na płachcie obok inicjałów zakochanych znajdują się budzące wątpliwości symbole – krzyż celtycki i falanga.

Kontrowersyjne zdjęcia ze ślubu. Symbole kojarzone z nazizmem

Zarówno krzyż celtycki, jak i falanga, są symbolami co najmniej kontrowersyjnymi. Oba z nich mają raczej negatywne konotacje. Krzyż celtycki odwołuje się do symboliki norweskich nazistów i został niejako zawłaszczony przez neonazistów. Falanga natomiast kojarzona jest z przedwojennymi tradycjami faszyzujących ruchów nacjonalistycznych.

Jak widać na zdjęciach, państwo młodzi pozowali do zdjęcia z gośćmi, którzy uhonorowali ich takim transparentem. Wielu internautów jest oburzonych tym zachowaniem, czemu dali wyraz w komentarzach. Niektórzy pytali, jak na symbole zareagowali starsi goście ślubni.

bDgATdLr
Pisałam trzy komentarze i usuwałam, bo żadne słowa nie oddają tego, co bym chciała wyrazić. Mam tylko nadzieję, że do końca życia będą się wstydzić TEGO dnia. Tego, co z nim zrobili... współczuję rodzinie tych ludzi – napisała jedna z internautek.
Wyrazy współczucia dla rodziców i dziadków pary młodej – zauważyła inna komentatorka.
Ciekawe czy seniorzy biorący udział w uroczystości byli zachwyceni poparciem dla faszyzmu i nienawiści? To wygląda jak wiec, a nie ślub – wyraziła opinię kolejna internautka.

Komentarz pod zdjęciem zamieścił również przedstawiciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych. Zapowiedział, że organizacja nie pozostawi zdarzenia bez reakcji i podejmie stosowne kroki prawne.

bDgATdLx
W sprawie tego ślubu nasza organizacja podejmie właściwe kroki prawne, sprawdzimy też, czy faszystowska symbolika eksponowana była w kościele – zapowiada Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Czytaj także:

bDgATdLy

Obejrzyj także: Sesja ślubna na środku drogi. Postanowili położyć się na środku skrzyżowania

bDgATdLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(594)
fakt
miesiąc temu
Jak Nergal profanowal Biblie to sad powiedzial, ze to nic bo impreza byla zamknieta.
Taki jedyn
miesiąc temu
Tak sobie sprawdziłem na Wikipedii i to nie są zakazane symbole. O co sie rozchodzi??
Arur
miesiąc temu
Wasze informacje to śmieci nic wiecej . Nie widze tam żadnych symboli które raziły by ... 100 lat młodej parze .
bDgATdLT
S.
miesiąc temu
Jak prawdziwi naziści maszerują tysiącami w Niemczech z ochroną policji to to jest demokracja, jak tu symbole nie mające nic z tym wspólnego - to faszyzm??!!
:-)
miesiąc temu
Falanga i krzyż celtycki nie są zabronionymi symbolami!!!! A to, że komuś coś się kojarzy to już inna para kaloszy. Widzę, że jeśli nie masz poglądów lewicowo-liberalnych to oznacza, że jesteś gorszy.Zgroza co się zaczyna wyprawiać w Polsce.
Najnowsze komentarze (594)
#roma
miesiąc temu
Gdyby głupota miała skrzydła ....zachowanie co najmniej dziwne..
Aneta
miesiąc temu
Sport, zdrowie, nacjonalizm buahhahahahaa
jerry
miesiąc temu
....gdyby nie to foto,ja rowniez nie wiedzialbym co oznaczaja te symbole..Czy wazne jest co kto namaluje >wazne jest co sie mysli, ,czuje i czyni.
donek
miesiąc temu
krzyż celtycki i znak falangi nie są zakazane w Polsce
Morrell.
miesiąc temu
Zasada prosta nie znasz, nie wiesz - nie wypowiadaj się i nie oceniaj.
stevan
miesiąc temu
A czemu ośrodek monitorowania zachowań milczy w sprawie nadal obowiązującej w tym kraju ustawy hitlerowskiej? Zakazuje ona Żydom handlu ulicznego. Zakazuje się wszystkim, a więc i Żydom.- Rząd woli, żeby owoce lepiej zgniły, niż rolnik stanął na chodniku i tanio je sprzedawał. Cierpią na tym także i Polacy. Udowodnię, że to jest antysemityzm: gdyby było inaczej, to pisałoby- zabrania się, za wyjątkiem Żydów. Wczoraj kupiłem od Żyda pomidory za 1,5 zł, dziś od innego Żyda za 1,90 zł. A w sklepach są po 8- 16 zł... Działajcie, bo jest do udowodnienia, że ta ustawa jest rasistowska, faszystowska. Pozwać rząd o odszkodowanie! Ludzie chcą tanio kupować! A Polaczek śrubuje niebotycznie cenę, nie może potem sprzedać, towar gnije i wyrzuca go na śmieci.
taka prawda
miesiąc temu
może dla rzetelności dziennikarskiej należy wspomnieć,że ten ośrodek monitorowania czegośtam został założony przez przestępcę skazanego za oszustwa prawomocnym wyrokiem sądu !
"GÓRAL"
miesiąc temu
Witam, szkoda że nikt np. nie uczy w szkołach pochodzenia i znaczenia tych symboli, może wtedy nie był tych bzdurnych komentarzy jacy tp żli Ci nowożeńcy !!! chociaż i sam poziom artykłu poprostu ŻENUJĄCY, autor niema pojęcia o czym pisze I SUGERUJE NIEPRAWDĘ !!! WSTYD I HAŃBA!!!!!
bDgATdLL
wik
miesiąc temu
Czemu służą takie dur artykuliki?! to dopiero szerzenie nienawiści, i braku wiedzy piszącego.
Jarek
miesiąc temu
Rozumiem że tęczowe flagi i niszczenie samochodów które propagowały treści antyaborcjne są ok a falanga i krzyż celtycki są złe gdzie tu jest symetria.
Jacek
miesiąc temu
Zgłoś chłopie do prokuratury przestępstwo przecież wiesz kto robił te zdjęcia bo za plecami lub z przodu. Jest rodo pasek nie świadczy o tym że jesteście anonimowi. I podaj też tego co napisał artykuł też ujawnia wizerunki mimo paska. Nawet jak umoza to będą ciągani. Odechce im się. A ci z ośrodka to już sobie sami wpłacają na zaległą karę krora mają do odsiadki pzdr
Prawda
miesiąc temu
Wspomnijcie ze założyciel ośrodka monitorowania 1 z dwóch jest poszukiwany listem gończym i ukrywa się za granicą ma wyrok do odsiedzenia mało tego w dwóch aktualnie mają wiele spraw w sądzie.
=-=-
miesiąc temu
tak w sieci zawrzało od głupoty o2.
Rysiek
miesiąc temu
Gdyby tak były symbole LGBT kojarzone z totalitarnym komunizmem to rozumiem, że nie byłoby żadnego problemu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić