o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Konwencja stambulska. Mateusz Morawiecki przedstawi dziś stanowisko rządu

0
Podziel się

Premier rządu Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek 30 lipca na konferencji przedstawi oficjalne stanowisko w sprawie konwencji stambulskiej.

Konwencja stambulska. Mateusz Morawiecki przedstawi dziś stanowisko rządu
Mateusz Morawiecki przedstawi stanowisko rządu w sprawie konwencji stambulskiej (Pool, Getty Images)
bDBsCQCt

Mateusz Morawiecki na temat konwencji stambulskiej. Oficjalne stanowisko

Premier rządu Mateusz Morawiecki, podczas dzisiejszej konferencji przedstawi stanowisko w sprawie konwencji stambulskiej. Konferencja odbędzie się około południa, jak w radiowej Jedynce przekazał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów. "Dzisiaj w godzinach południowych premier przedstawi stanowisko w sprawie konwencji stambulskiej" - powiedział szef KPRP.

bDBsCQCv

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wypowiedzenia konwencji stambulskiej

Przypomnijmy, że w poniedziałek 27 lipca Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wniosek o podjęcie prac, które miałyby na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Minister Zbigniew Ziobro uważa, że w dokumencie nie ma żadnych rozwiązań, które dotyczą ochrony kobiet przed przemocą, a których Polska do tej pory by nie spełniła. Według niego znajdują się w niej natomiast zapisy "o charakterze ideologicznym".

Czym jest konwencja stambulska?

Konwencja stambulska to Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Jej zadaniem jest ochrona kobiet przed każdą formą przemocy i dyskryminacji.

bDBsCQCB

Konwencję stambulską podpisały wszystkie kraje Unii Europejskiej, jednak niektóre z nich nadal jej nie ratyfikowały. Są to: Węgry, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Czechy, Słowacja i Wielka Brytania (w momencie podpisywania konwencji stambulskiej Wielka Brytania należała jeszcze do UE).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBsCQCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić