o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Francja straszy Polskę. Chodzi o konwencję stambulską

57
Podziel się

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune ostrzegł Polskę przed "konsekwencjami finansowymi" w przypadku wycofania się z konwencji stambulskiej.

Francja straszy Polskę. Chodzi o konwencję stambulską
Publiczne czytanie konwencji antyprzemocowej w Katowicach (PAP, Andrzej Grygiel)
bErGBXEB

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył wniosek do resortu rodziny o wypowiedzenie przez Polskę konwencji stambulskiej. Jego zdaniem polskie prawo wystarczająco chroni kobiety przed przemocą, a dokument jest "szkodliwy w warstwie ideologicznej".

Uważamy, że nie tylko nie prowadzi ona do poprawy sytuacji kobiet, ale przeciwnie, może doprowadzić nieuchronnie do znacznego pogorszenia sytuacji kobiet i wzrostu przemocy domowej w Polsce - powiedział Zbigniew Ziobro.
bErGBXED

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Francja ostrzega Polskę przed konsekwencjami

W środę plany wycofania się Polski z konwencji antyprzemocowej skomentował francuski sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune. Podkreślił, że jeśli do tego dojdzie, Polska "może zostać uderzona po kieszeni" dzięki nowym mechanizmom w budżecie UE.

Będzie to miało konsekwencje – podkreślił Beaune w wywiadzie dla stacji France Inter.
bErGBXEJ

Tzw. konwencja stambulska to konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Polska ratyfikowała ją w 2015 roku. W poniedziałek Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało polski rząd, by nie wypowiadał konwencji antyprzemocowej.

Wycofanie Polski z konwencji stambulskiej stanowiłoby poważny regres w kwestii poszanowania praw człowieka w tym kraju. Wzywamy rządzącą większość, by nie wprowadzała w życie zapowiedzi ministra sprawiedliwości – napisano w oświadczeniu.

Zobacz także: Konwencja Stambulska. Fogiel: Można to porównać do pewnego rodzaju szantażu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErGBXFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Hetman Polny
rok temu
PORA PRZYJRZEĆ SIĘ PILNIE SOVIECKIM Dziennikarzom ZWIĄZKU SOCJALISTYCZNYCH REPUBLIK UNIJNYCH W SKRÓCIE ZSRU-Z TYM. ZA STOSOWANIE NIEKONSTYTUCYJNEJ CENZURY PREWENCYJNEJ W SPRAWIE FINANSOWANIA UNI I JAŁMUŻNY KTÓRĄ OTRZYMUJEMY DOFINANSUJĄC KREDYTAMI NA SZKODĘ SKARBU PAŃSTWA I OBYWATELI TO CONAJMNIEJ ART 256 283 286 294 I INNE A NO I OCZYWIŚCIE ART 231 KODEKSU KARNEGO
Ewa
rok temu
Ja mam pomysł by wprowadzić karę dotkliwą za bycie słupem na wiecach np antymoralnych dewiacyjnych i katalogować demonstrantòw ...
Olo
rok temu
Francjo! Nie strasz, nie strasz, bo się .......
bErGBXFf
Aama
rok temu
Polexit i brawo my!!!Do przodu Polsko!
Arak
rok temu
Niech francja pilnuje swojej szariackiej praworządności bo wkròtce na jej podwòrku kobiety będą mogly tyle ile pozwoli koran.A Polska jest suwerennym krajem i o sobie może sama decydować. Pozywanie chlopakòw czy mężczyzn bo jakaś lala sobie wymyśli molestowanie po 20latach lub więcej ,na co też nie ma świadkòw to jest po prostu skandal.Koleżanka ma syna doroslego ktòry mòwi że teraz strach nawet mieć dziewczynę ,bo podstawi koleżankę i powie że było molestowanie lub pròba gwałtu i chłopak ma przerąbane a do tego nagłośnią sprawę i pozamiatane.To nie jest prawo!!A ten Makaron -słup to podwy.konawca wyższych idei narzuconych czyli zrobić motłoch a potem go wyszczepić wytępić bo jak nie ma jedności kulturowej i moralnej to można z narodem zrobić co się chce.Dlatego niszczą kościòł i tradycję i patriotyzm w Polsce i nazywają faszystami wiece z 11listopada a spędy kolorowe ideą życia wyzwolonego i tolerancyjnego.Fakt jest taki że ich jest odsetek a tyranizują resztę spoleczeństwa i rodziny i program nauczania itd..Obudź się Polsko.
aaa
rok temu
słusznie, przynajmniej ktoś opowiedział się po stronie gnębionych Polaków a przeciwko totalitarnej władzy tu panującej
pigwa
rok temu
Gdzie jest Francja??? To już tylko historyczne miejsce na Ziemi. Który z imigrantów tak ostro jedzie po Polsce???
Aaass
rok temu
Oba kraje są w NATO. Czy Francja będzie się więc biła za Polskę jakby coś?
suweren
rok temu
Popieram wycofanie Polski z konwencji stambulskie.
jarek
rok temu
czy to prawda ze polskie tłumaczenie nie jest dosłowne. A obowiązujący akt prawny to wersja angielska i francuska. Polska jest zupełnie inna dla plebsu?
JaA
rok temu
Działa od kilku lat, jakoś do tej pory nie chciałam zostać gejem ani lesbijką. Ja gotuję, mąż Tadka siaty po schodach, gender nam nie straszny. Nie gadajcie bzdur.
Mmmm
rok temu
Niech się lepiej wezmą za tych co im kościoły podpalają
le k le
rok temu
francja to ten kraj co walczył z niemcami podczas II wojny sw Ogladalem o tym film dokumentalny pod tytułem Alo Alo
bErGBXEX
aaa
rok temu
francja ----------a co to jest??????.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić