Wróć na
Aldona Brauła
|

Korea Północna obala mit o swoim założycielu. Jednak nie potrafił się teleportować

60
Podziel się

Państwowe media w Korei Północnej przyznają, że Kim Ir Sen nie był w stanie się teleportować. Tym samym zaprzeczono informacji, której od lat uczą się nawet dzieci w szkole. Za tą zmianą ma stać Kim Dzong Un.

Korea Północna obala mit o Kim Ir Senie: nie potrafił się teleportować
Korea Północna obala mit o Kim Ir Senie: nie potrafił się teleportować (Getty Images)
bCIcnTIl

Media państwowe Korei Północnej podały nowe informacje w sprawie swojego założyciela. Przyznano, że Kim Ir Sen nie był w stanie się teleportować ani władać czasem.

Kim Ir Sen rządził w latach 1948–1994 i nadal jest czczony jako "wieczny prezydent". Oficjalne media w Korei Północnej znane są z dziwacznych twierdzeń o swoich przywódcach, podtrzymują ich kult i traktują jak bogów.

bCIcnTIn

Eksperci twierdzą, że za zmianą stoi sam Kim Dzong Un. Prawdopodobnie po latach czczenia swoich przodków próbuje odejść od wizerunku koreańskiego prezydenta-boga. Yoo Dong-ryul z Koreańskiego Instytutu Liberalnej Demokracji podkreśla, że Kim Dzong Un studiował w Europie. Dlatego dyktator ma europejski sposób myślenia i woli bardziej realistyczną propagandę.

Zobacz także: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Artykuł zatytułowany "Sekret teleportacji" ukazał się w oficjalnej partii rządzącej. Przywołuje legendę z lat 40. XX wieku, według której Kim Ir Sen wprowadził w błąd japońskich okupantów techniką zwaną "chukjibeop". Innymi słowy: użył magii i teleportacji aby zwyciężyć. Na koniec artykułu zaznaczono, że „ludzie nie mogą zniknąć i pojawić się ponownie, zaginając przestrzeń”.

bCIcnTIt

Historii o teleportacji uczą się nawet dzieci w północnokoreańskich szkołach. Jednak po raz pierwszy zaznaczono, że to tylko legenda, a nie prawdziwy opis wydarzeń. Ministerstwo Zjednoczenia w Korei Południowej poinformowało, że to pierwszy przypadek oficjalnego obalenia mitu o wiecznym prezydencie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCIcnTIO
KOMENTARZE
(60)
klik-klak
2 miesiące temu
Ciekawe co potrafi prezes??
Ktoś tam
2 miesiące temu
21 wiek a ciemnota i reżim dalej królują
uratować
2 miesiące temu
Tam jest dopiero horror
bCIcnTIP
pisanka
2 miesiące temu
LEMINGI !!! COŚ JEST W TYM NA RZECZY , ŻE KAŻDY DYKTATOR JEST KARŁOWATY, GRUBY , KULEJE NA KOLANO I NOSI PAMPERSY !!!!!!!!!!
sekta smol.
2 miesiące temu
Mamy już kilkaset pomników Lecha i doganiamy Kima.
Najnowsze komentarze (60)
stnoea
miesiąc temu
Rzeczy, w ktore ludzie w XXI wieku WIERZA, sa nie do uwierzenia... dla normalnie myslacych. Ale tych normalnie myslacych (a wiec poslugujacych sie logika i badaniem naukowym) jest garstka. Cala reszte za pysk trzymaja sekty. W Polsce - wiadoma sekta. Rzeczy, ktory podaje do wierzenia Krk, sa tak absurdalne, ze tylko totalna indoktrynacja od dziecka pozwala ludziom bez zenady twierdzic, ze to prawda. Ale takich jest 95% w Polsce. Smutne.
de_de
miesiąc temu
hmmm... za chwile w TVP nowy news dotyczacy "wiecznego" prezesa?
obserwator
miesiąc temu
U nas Prezes potrafi zmienić notowania listy przebojów. Jednym pstryknięciem... jednym palcem. I kto tu jest debeściak?
lolo
2 miesiące temu
Kochany Kim dzong Un ma problemy z ludzmi ,a wystarczy im zakazać myśleć
Swojak
2 miesiące temu
O święty leniwie co za ludzie wielki wodz nie umie się teleportowac a nasz wodz to umi
wiem i tyle
2 miesiące temu
"Studiowal w Europie", ha, ha, ha. Chodzil kilka lat do szkoly podstawowej w Bernie w Szwajcarii. Wiem, bo tam mieszkam i czesto o tym czytalem w gazetach.
Antyk
2 miesiące temu
ninja potrafią "chukjibeop"
Adam
2 miesiące temu
U nas jeden facet powiedział Polakom, że są już dzięki niemu Europejczykami i został premierem a później szefem unii. Był też facet z Warszawy który wygrał 164 razy pod rząd w ruletkę. Był facet z Gdańska, który nie brał pieniędzy od SB tylko wygrywał w Totalizatorze jak potrzebował pieniędzy. Był facet, którego sb nie aresztowało tylko dlatego,że przespał stan wojenny. Był tez pewien biskup generał, który był abstynentem. Mamy więc też piękne legendy i nie zapatrujmy się tak zazdrośnie na innych.
bCIcnTIH
marek
2 miesiące temu
Nasz prezes nic nie musi .Wystarczy że jest prezesem.
antyklerykal
2 miesiące temu
w polsce katolickiej od 30 lat DEMOKRACJA narodowo-katolicka karmi / gawiedź/ historią wg. IPN a mamy XXI wiek i internet !!!!....../Manipulacja mediami (ang. media manipulation) – jest pozornie lub rzeczywiście wykorzystywana w środkach masowego przekazu, gdzie są to działania poza świadomością odbiorcy, służące do kształtowania lub przekształcania poglądów i postaw ludzi, lub do tworzenia fałszywego obrazu pewnej rzeczywistości. Manipulacja mediami wykorzystująca stronniczość mediów (ang. media bias) jest stosowana w np. public relations, kampaniach wyborczych, indoktrynacji, propagandzie, marketingu i w reklamie, gdzie stosuje się wiele metod i technik manipulacji. ........../
Larry
2 miesiące temu
No ale czemu tu się dziwić? W Polsce sekta rydzyka ma podobnie "sprane czerepy" i takie same głupoty wygadują o swoim guru...
CCCPOgania
2 miesiące temu
Propaganda komunistyczna to olbrzymia siła.W Polsce nadal duży odsetek wierzy, za AK to byli bandyci, a pepesze przyniosły nam wolność (Kilku takich tu się wypowiedziało).Pepesze zmieniły nazwiska na polskie, a ich dzieci nadal brylują w telewizji
999
2 miesiące temu
i po co ten temat
babcia
2 miesiące temu
u nas niedługo też to ogłoszą...ciekawe kto będzie tym wybrażcem ? wiecie ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić