Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Padły poważne oskarżenia. Kim Dzong Un wykorzystywany jako marionetka

109

Amerykańskie media podają, że Chiny wywierają presję na Stanach Zjednoczonych. Do jej form mają należeć prowadzenie globalnej kampanii cyberszpiegowskiej, a także manipulowanie amerykańskim wywiadem przy udziale Kim Dzong Una.

Rząd Chin oskarżono o manipulowanie prezydentem Stanów Zjednoczonych przy udziale Korei Północnej
Rząd Chin oskarżono o manipulowanie prezydentem Stanów Zjednoczonych przy udziale Korei Północnej (Getty Images)

Jako przyczynę działań władz Chin "Washington Examiner" wskazuje pandemię COVID-19. Xi Jinping chce poznać ustalenia Białego Domu odnośnie przebiegu i pochodzenia koronawirusa oraz inne informacje zebrane przez amerykański wywiad.

Kim Dzong Un i Xi Jinping manipulują Donaldem Trumpem?

Dziennikarze "Washington Examiner" przypuszczają, że Chiny otrzymują wsparcie od Korei Północnej. Podważają także przekonywania prezydenta Xi Jinpinga, że posiada niewielki wpływ na decyzje podejmowane przez Kim Dzong Una.

Służby Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych stale monitorują sytuację w Korei Północnej. Xi Jinping i Kim Dzong Un mieli jednak znaleźć sposób na zmylenie służb wywiadowczych poprzez m.in. przekazywanie tajnych informacji za pośrednictwem posłańców.

Kim Dzong Un ma także celowo dawać Xi Jinpingowi pozorną przewagę w regionie, aby to na nim skupiły się wysiłki USA. Dziennikarze spekulują, że prezydent Chin prawdopodobnie nie posunie się jednak do poproszenia lidera Korei Północnej o odwrócenie uwagi poprzez kolejny test broni międzykontynentalnej, ponieważ sojusznik ryzykowałby zerwanie stosunków z Waszyngtonem.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: W Korei Płn. wiedzą więcej, niż chciałby tego dyktator. Wszystko przez filmy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić