Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Mocne słowa z Korei Płn. Dojdzie do "przerażających" wydarzeń

54
Podziel się

Państwowe media podały, że Korea Północna nie widzi pożytku z utrzymywania osobistych relacji między Kim Dzong Unem, a prezydentem USA Donaldem Trumpem. Reżim twierdzi, że Waszyngton stanowi zagrożenie dla Korei Północnej i jej mieszkańców.

Mocne słowa z Korei Płn. Dojdzie do "przerażających" wydarzeń
Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un (Getty Images)
bCHqdgKZ

12 czerwca mijają dwa lata od pierwszego spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Reżim ogłosił, że nie widzi poprawy stosunków z USA i że Kim Dzong Un nie jest już zainteresowany utrzymywaniem dobrych stosunków z Donaldem Trumpem.

Polityka USA dowodzi, że Waszyngton pozostaje długoterminowym zagrożeniem dla Korei Północnej i jej obywateli, a Korea Północna stworzy bardziej niezawodne siły wojskowe, aby przeciwdziałać temu zagrożeniu - powiedział minister spraw zagranicznych Ri Son Gwon w oświadczeniu opublikowanym przez państwową agencję informacyjną KCNA.
bCHqdgLb

Ri Son Gwon odniósł się do pierwszego spotkania Trumpa i Kim Dzong Una w 2018 r. w Singapurze i stwierdził, że prezydent USA złożył wówczas "obłudną pustą obietnicę". Dodał, że z perspektywy czasu widać, iż administracja Trumpa skupia się jedynie na "zdobywaniu punktów politycznych, starając się izolować i dusić Koreę Północną, grożąc jej zapobiegawczymi atakami nuklearnymi i zmianą reżimu".

Korea Północna grozi USA

W czwartek Korea Północna skrytykowała USA za ingerowanie w ich stosunki z Koreą Południową. Zagroziła, że jeśli Waszyngton nie przestanie się wtrącać, to podczas nadchodzących wyborów prezydenckich dojdzie do "przerażających" wydarzeń.

USA twierdzą, że są orędownikiem poprawy stosunków z KRLD, ale tak naprawdę zależy im tylko na zaostrzeniu sytuacji - skomentował minister spraw zagranicznych Korei Północnej.
bCHqdgLh

Zobacz także: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie

bCHqdgLC
KOMENTARZE
(54)
kawa
4 tyg. temu
Jaka jest narracja tego artykułu? ktoś tu broni koreańskiego reżimu...w głowie się nie mieści.
Wróżbita
4 tyg. temu
A może pokojowy NOBEL należał się KIMOWI, a nie Trumpowi?
keri103
4 tyg. temu
Caly Swiat pozwolil zrobic sobie dynastii Kimow prywatne panstwo, gdzie nekane sa miliony ludzi. Teraz juz jest za pozno, zeby im podskoczyc.
bCHqdgLD
antyklerykał
4 tyg. temu
/..Trudno jest dokładnie nawet ustalić ile razy i gdzie USA interweniowały militarnie. Oblicza się jednak, że w krótkim czasie swego istnienia jako niepodległe państwo od 1776, USA przeprowadziły ok. 400 akcji militarnych i ok. 6000 ukrytych interwencji w ponad 100 krajach. [ 3 ] Tylko od czasu II Wojny Światowej, USA zbombardowały aż 19 krajów, w tym tak małe i biedne jak Guatemala i Grenada, nie mówiąc o zmasakrowaniu Wietnamu, Iraku, czy ostatnio Afganistanu. ..........więcej / Bój się USA/
ollo
4 tyg. temu
Rozwalić KLD w drobiazgi,ale nie ludzi tylko reżim i garstkę opłacanych notabli.Zmieni się ustrój,rząd i zaraz normalnośc wróci.
Najnowsze komentarze (54)
Miłego dnia
4 tyg. temu
.... i mają rację...
Facet
4 tyg. temu
Swiadomosc polityczna , naszych obywateli jest zenujaca.
Proste
4 tyg. temu
Przelecą dwa stare F16 i w Korei północnej pozamiatane.
,,,
4 tyg. temu
Zagrożeniem dla obywateli Korei Północnej jest głód.
MSZ PL
4 tyg. temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i nie używanie przy wyborach sił zbrojnych.
Bunkier
4 tyg. temu
Fotka zamiata wszelaki koment.
do piekła
4 tyg. temu
Dobrze Kim, stwórz bardziej niezawodne siły wojskowe. Może Bracia Rosjanie pomogą?
637
4 tyg. temu
Obydwaj mają antenki
bCHqdgLv
marek
4 tyg. temu
Przestańcie porównywać USA do Korei Północnej .To jak porównanie pędzącego tira do komara.Japończycy w 1942r myśleli iż dadzą radę a byli relatywnie potężniejsi niż Korea Północna teraz.Tak że taki konflikt jest oczywisty.
Po.
4 tyg. temu
+++
Maviek
4 tyg. temu
Czemu się nie lubimy nawet sąsiad czy w szkole dają znak że cię nie lubię i masz robić jak chcę jak może inne państwo narzucać swoje prawa ja tu mu wie a ty masz tak robić jak Ameryka. Sam bym się wkurwiał. Kto tu jest dyktatorem. Z jednej strony ktoś musi być twardym bo gdyby nie Ameryka to Rosja Chiny czy Korea i korea wirus pokazały kto tu żądzi
hmm
4 tyg. temu
czy na prawde rezim z korei płn. mówi o sobie per reżim? bo tak by wynikało z "artykułu"
Pit
4 tyg. temu
W korei ludzie są szcześliwu i pasuje im jak jest!!! A ameryka szuka swojego interesu wciskając kit ze trzeba wojskowo wprowadzic wolnosć i pokoj!!!!! Nie musze mowic chyba o co chodzi???
fdsa
4 tyg. temu
te smieszne zastraszanie korea juz przestalo mnie dawno bawic!! odczepcie sie od tego kraju, nie probujcie wkladac tam swoich brudnych lapsk, to nikt nikomu nie bedzie grozic!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić