Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Mocne słowa z Korei Płn. Dojdzie do "przerażających" wydarzeń

54
Podziel się

Państwowe media podały, że Korea Północna nie widzi pożytku z utrzymywania osobistych relacji między Kim Dzong Unem, a prezydentem USA Donaldem Trumpem. Reżim twierdzi, że Waszyngton stanowi zagrożenie dla Korei Północnej i jej mieszkańców.

Mocne słowa z Korei Płn. Dojdzie do "przerażających" wydarzeń
Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un (Getty Images)
bEIFLhHF

12 czerwca mijają dwa lata od pierwszego spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Reżim ogłosił, że nie widzi poprawy stosunków z USA i że Kim Dzong Un nie jest już zainteresowany utrzymywaniem dobrych stosunków z Donaldem Trumpem.

Polityka USA dowodzi, że Waszyngton pozostaje długoterminowym zagrożeniem dla Korei Północnej i jej obywateli, a Korea Północna stworzy bardziej niezawodne siły wojskowe, aby przeciwdziałać temu zagrożeniu - powiedział minister spraw zagranicznych Ri Son Gwon w oświadczeniu opublikowanym przez państwową agencję informacyjną KCNA.
bEIFLhHH

Ri Son Gwon odniósł się do pierwszego spotkania Trumpa i Kim Dzong Una w 2018 r. w Singapurze i stwierdził, że prezydent USA złożył wówczas "obłudną pustą obietnicę". Dodał, że z perspektywy czasu widać, iż administracja Trumpa skupia się jedynie na "zdobywaniu punktów politycznych, starając się izolować i dusić Koreę Północną, grożąc jej zapobiegawczymi atakami nuklearnymi i zmianą reżimu".

Korea Północna grozi USA

W czwartek Korea Północna skrytykowała USA za ingerowanie w ich stosunki z Koreą Południową. Zagroziła, że jeśli Waszyngton nie przestanie się wtrącać, to podczas nadchodzących wyborów prezydenckich dojdzie do "przerażających" wydarzeń.

USA twierdzą, że są orędownikiem poprawy stosunków z KRLD, ale tak naprawdę zależy im tylko na zaostrzeniu sytuacji - skomentował minister spraw zagranicznych Korei Północnej.
bEIFLhHN

Zobacz także: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIFLhIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Miłego dnia
rok temu
.... i mają rację...
Facet
rok temu
Swiadomosc polityczna , naszych obywateli jest zenujaca.
Proste
rok temu
Przelecą dwa stare F16 i w Korei północnej pozamiatane.
bEIFLhIj
,,,
rok temu
Zagrożeniem dla obywateli Korei Północnej jest głód.
MSZ PL
rok temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i nie używanie przy wyborach sił zbrojnych.
Bunkier
rok temu
Fotka zamiata wszelaki koment.
do piekła
rok temu
Dobrze Kim, stwórz bardziej niezawodne siły wojskowe. Może Bracia Rosjanie pomogą?
637
rok temu
Obydwaj mają antenki
marek
rok temu
Przestańcie porównywać USA do Korei Północnej .To jak porównanie pędzącego tira do komara.Japończycy w 1942r myśleli iż dadzą radę a byli relatywnie potężniejsi niż Korea Północna teraz.Tak że taki konflikt jest oczywisty.
Po.
rok temu
+++
Maviek
rok temu
Czemu się nie lubimy nawet sąsiad czy w szkole dają znak że cię nie lubię i masz robić jak chcę jak może inne państwo narzucać swoje prawa ja tu mu wie a ty masz tak robić jak Ameryka. Sam bym się wkurwiał. Kto tu jest dyktatorem. Z jednej strony ktoś musi być twardym bo gdyby nie Ameryka to Rosja Chiny czy Korea i korea wirus pokazały kto tu żądzi
hmm
rok temu
czy na prawde rezim z korei płn. mówi o sobie per reżim? bo tak by wynikało z "artykułu"
Pit
rok temu
W korei ludzie są szcześliwu i pasuje im jak jest!!! A ameryka szuka swojego interesu wciskając kit ze trzeba wojskowo wprowadzic wolnosć i pokoj!!!!! Nie musze mowic chyba o co chodzi???
bEIFLhIb
fdsa
rok temu
te smieszne zastraszanie korea juz przestalo mnie dawno bawic!! odczepcie sie od tego kraju, nie probujcie wkladac tam swoich brudnych lapsk, to nikt nikomu nie bedzie grozic!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić