Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna. W kierunku Morza Japońskiego wystrzelono rakiety

102

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 kwietnia we wczesnych godzinach rannych. Pociski miały zostać wystrzelone ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej.

Korea Północna. W kierunku Morza Japońskiego wystrzelono rakiety
(East News, KCNA via KNS/Associated Press)

Testy pocisków zostały nagłośnione przez Koreę Południową. Przedstawiciele sztabu wojskowego kraju poinformowali, że strzały zostały oddane z północnokoreańskiej prowincji Kangwon.

Korea Północna: jakie pociski zostały wystrzelone?

Jak podaje "The Globe and Mail" na razie nie ustalono dokładnej liczby pocisków oraz tego, jakiego były rodzaju. Dotychczas armia Korei Północnej testowała pociski manewrujące krótkiego zasięgu, czyli przeznaczone do przeniesienia głowicy bojowej w wyznaczonym kierunku.

W Korei Północnej regularnie dochodzi do testów broni. Jak podkreślają przedstawiciele armii Korei Południowej, takie działania są wysoce niewłaściwe ze względu na panującą na świecie pandemię COVID-19. Mimo że oficjalnie w państwie Kim Dzong Una nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, wielu specjalistów podważa te doniesienia.

Korea Południowa zapowiedziała, że nie zaprzestanie monitorowania działań północnego sąsiada. "Shine.cn" podaje, że państwo stale utrzymuje silną gotowość do obrony w razie ataku.

Zobacz także: Zobacz też: 17 razy silniejsza niż ta w Hiroszimie. Ujawniono porażające dane

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić