Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna wznawia ćwiczenia wojskowe. Odbędą się na granicy z Koreą Południową

4

Po zniszczeniu centrum łączności z Południem Korea Północna decyduje się na kolejny krok. Rząd Pjongjang zapowiada, że nastąpi wznowienie ćwiczeń wojskowych. Jako miejsce wybrano obszar graniczny, który do tej pory pozostawał strefą zdemilitaryzowaną.

Korea Północna wznawia ćwiczenia wojskowe. Odbędą się na granicy z Koreą Południową
Żołnierze Korei Północnej wezmą udział w ćwiczeniach na granicy z Koreą Południową (Getty Images, Chung Sung-Jun , Staff)

O planowanych ćwiczeniach poinformowały państwowe media Korei Północnej. Żołnierze zostaną wysłani do przemysłowej części miasta Kaesong oraz oraz w góry Kumgang na wschodnim wybrzeżu.

Korea Północna organizuje ćwiczenia na granicy z Koreą Południową

Dotychczas region, w którym odbędą się ćwiczenia północnokoreańskiej armii, stanowił strefę zdemilitaryzowaną. Jak podaje "DW", obszar miał pełnić rolę swoistego "bufora bezpieczeństwa" między Koreą Północną a Koreą Południową.

Do tej pory w strefie zdemilitaryzowanej nie było posterunków straży. Teraz rząd Korei Północnej zapowiedział, że przy okazji ćwiczeń wojskowych takie punkty zostaną przywrócone.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Korea Południowa reaguje na działania Korei Północnej

Władze Korei Południowej podjęły próbę załagodzenia napięć między państwami. Jednak ich starania nie przyniosły rezultatu - rząd Pjongjang poinformował, że nie zgadza się na warunki przedstawione przez wysłannika Seulu.

Przedstawiciele Korei Południowej wyrazili "silny żal" z powodu przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych w strefie zdemilitaryzowanej. Agencja informacyjna "Yonhap" podaje, że Południe wielokrotnie apelowało do Kim Dzong Una o "niepogarszanie sytuacji".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić