Koronawirus. Angela Merkel udzieliła wywiadu. Złe wieści z Niemiec

126

Angela Merkel zdecydowała się na udzielenie wywiadu, w którym podzieliła się szczegółami na temat przebiegu pandemii koronawirusa w Niemczech. Kanclerz Niemiec przyznała, że rządowi coraz trudniej uporać się z kryzysem. Opornie idą również masowe szczepienia.

Koronawirus. Angela Merkel udzieliła wywiadu. Złe wieści z Niemiec
Angela Merkel (Getty Images, Sean Gallup , Staff)

Wywiad z Angelą Merkel odbył się we wtorek 2 lutego w Urzędzie Kanclerskim. Wydarzenie było transmitowano przez telewizję. Poza Kanclerz Niemiec na konferencji prasowej wypowiadali się także czołowi politycy.

Koronawirus w Niemczech. Angela Merkel o pandemii COVID-19

Jak podaje Wirtualna Polska, Angela Merkel przyznała w trakcie wywiadu, że tempo masowych szczepień na razie jest zbyt powolne. Jednocześnie rząd nie może przyspieszyć procedury. Producenci szczepionek po prostu nie są w stanie dostarczyć większej liczby dawek, ponieważ tego samego domagają się pozostałe państwa.

Producenci szczepionek pracują na pełnych obrotach, ale trudno jest udzielić bliższych informacji na temat liczby dostaw w najbliższym czasie – podkreśliła Angela Merkel (Wirtualna Polska).

Angela Merkel za pośrednictwem mediów zaapelowała do społeczeństwa. Kanclerz poprosiła, aby mieszkańcy Niemiec uzbroili się w cierpliwość i stosowali do obowiązujących prawnie obostrzeń. Wyraziła również nadzieję, że Niemcy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat pandemii COVID-19 na forum publicznym, ponieważ coraz więcej osób czuje się zagubionych w tej sytuacji i potrzebuje wskazówek.

Zobacz także: Zobacz też: Niemcy. Krematoria nie nadążają z paleniem zwłok
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić