Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Bardzo złe wieści z Francji

207

W ciągu ostatnich tygodni we Francji odnotowano rekordowy wzrost zarażeń koronawirusem. Na COVID-19 zachorowało aż 66 proc. więcej osób niż trzy tygodnie temu. Rząd musiał ponownie wprowadzić środki, dzięki którym być może uda się zahamować rozprzestrzenianie pandemii.

Koronawirus. Bardzo złe wieści z Francji
We Francji padł rekord zachorowań na COVID-19 (Getty Images, Pascal Le Segretain )

W czwartek we Francji potwierdzono 1062 nowych przypadków COVID-19. Zaledwie dwa dni wcześniej liczba kolejnych zarażeń wynosiła zaledwie 584. Władze podały, że tylko w bieżącym tygodniu nastąpił wzrost zachorowań o 26 procent.

Koronawirus. Padł rekord zachorowań we Francji

Rządowi eksperci wskazali, z czego może wynikać nagły skok liczby zachorowań. Jak przypuszczają, z powodu lata i urlopów Francuzi stracili czujność. Zaczęli podchodzić do pandemii COVID-19 oraz zasad dystansu społecznego z lekceważeniem, w konsekwencji czego koronawirus łatwiej się rozprzestrzenia.

W trakcie lata i wakacji zachowywanie dystansu podczas witania się, (...) podczas rozmów, regularne mycie rąk i noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach może wydawać się sztuczne – cytuje eksperta "Daily Mail".

Ze względu na wzrost przypadków COVID-19 rząd Francji przywrócił nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Jak podkreślają eksperci, wyłącznie zbiorowy wysiłek może doprowadzić do zahamowania rozprzestrzeniania się pandemii.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy skracają wakacje. Urlop raptem na kilka dni
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić