Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koniec pandemii koronawirusa? Niepokojąca wiadomość WHO

160
Podziel się

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia podzielił się niepokojącymi ustaleniami na temat pandemii COVID-19. Uważa, że szczyt zachorowań jeszcze nie nastąpił – wręcz przeciwnie, zarażeń jest coraz więcej. Wskazał, z czego wynika to pogorszenie.

Koniec pandemii koronawirusa? Niepokojąca wiadomość WHO
Dyrektor WHO uważa, że szczyt pandemii COVID-19 jeszcze nie nastąpił (Getty Images, Pool)
bCPFxoFx

Tedros Ghebreyesus wyraził opinię, że koronawirus rozprzestrzenia się bez żadnej kontroli. Jak podaje "Daily Mail", taka sytuacja ma panować "w większej części świata", a ilość zarażeń SARS-CoV-2 wciąż rośnie.

Koronawirus. Pandemia COVID-19 wciąż nabiera rozpędu. Znamy powód

Dyrektor generalny WHO uważa, że kryzys został wywołany przez złagodzenie obostrzeń. Tedros Ghebreyesus przypomniał, że wznowiono podróże międzynarodowe, przez co chorzy na COVID-19 mogli zarażać mieszkańców innych krajów, a ci przekazywali koronawirusa dalej. Dodatkowo wiele państw zniosło obowiązek kwarantanny dla osób powracających zza granicy.

bCPFxoFz

Tedros Ghebreyesus wskazał, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni całkowita liczba przypadków koronawirusa się podwoiła. Według "Worldometers" od grudnia 2019 roku do tej pory na świecie potwierdzono już grubo ponad 12 milionów zachorowań na COVID-19.

Zobacz też: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Dyrektor generalny WHO poruszył także temat dostępu do lekarzy. Z ustaleń ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że poziom systemu opieki zdrowotnej poprawił się jedynie w bogatych państwach. Kraje, które dysponowały skromniejszymi środkami, nie były w stanie zagwarantować obywatelom odpowiedniego poziomu usług.

bCPFxoFF
Wiemy, że jeśli państwa przyjmują kompleksowe podejście, oparte na podstawowych środkach zdrowia publicznego – takich jak znajdowanie, izolowanie, testowanie i leczenie chorych oraz monitorowanie i poddawanie kwarantannie ich kontaktów – epidemię można opanować. Ale w większej części świata wirus nie znajduje się pod kontrolą – jest coraz gorzej – cytuje dyrektora WHO "Daily Mail".
bCPFxoGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
Adam
miesiąc temu
NOWA WIADOMOŚĆ OD WHO. Mówi o końcu pandemii, a w treści o szczycie pandemi, która dopiero przed nami. Manipulatorzy byle kliknąć.
Beata
miesiąc temu
Gdzie byłes panie Tedros Ghebreyesus, kiedy wybuchla pandemia w Chinach. Wtedy trzeba bylo wprowadzic obostrzenia w jednym tylko kraju - Chinach, pozamykac granice i wprwadzic bezwzgledny zakaz wjazdu-wyjazdu z tego kraju bez 2-tygodniowej kwarantanny. Nie byloby swiatowej pandemii tylko lokalna, nie byloby swiatowego kryzysu gospodarczego tylko w jednym kraju, ktory latwiej mozna by bylo wyprowadzic na prosta. Teraz to juz tylko pozostalo sie wymadrzac oficjalnie o tym, co kazdy przecietnie wyedukowany czlowiek na swiecie wie. Mądry Etiopczyk po szkodzie...
Olo
miesiąc temu
Zlikwidować to całe WHO i ONZ również.
bCPFxoGb
Ruth
miesiąc temu
WHO to moralny upadek ludzkosci.Reprezentuje dno moralne globalistow jak Gates itp, komunistow chinskich. Banda, ktora pragnie szczepic i czipowac ludzkosc, aby zdobyc jeszcze wiecej pieniedzy.Pieniadze to nie wszysko!!!!!!!!!!!!! Generalnie lucyferska grupa zdecydowala sie powtrzymac ekonomie swiata poniewaz zaczelo jej przeszkadzac bogacenie sie ludzkosci.
Pauk
miesiąc temu
Wirusem jest WHO i jej podobne organizacje.
Najnowsze komentarze (160)
jaro
2 tyg. temu
Rzesze zdrowych ludzi bez objawów skazani na areszt domowy. Gdzie my jesteśmy? Korona wirus znany jest od lat 60 i był odpowiedzialny za około 30% zakażeń grypy sezonowej. I nikt nikogo nie zamykał. Teraz nagle wyciągnęli z kapelusza jakieś testy i wprowadzili terror. Osoba bez objawów czyli zdrowa nagle stała się śmiertelnie niebezpieczna
nick
2 tyg. temu
A dyrektor myślał że ludzie będą cały czas siedzieć w domu. Tego wirusa nigdzie nie ma.
jksdrne3i
2 tyg. temu
Tedros Ghebreyesus niech odpowie za zbrodnie jakie uczynił swojemu krajowi
pacjent
2 tyg. temu
pytanie do PINOKIA - dlaczego są zamknięte przychodnie i lekarze ukryli się jak szczury w norach?, przecież mówił ze nie ma epidemii i wszystko jest pod kontrolą-to dlaczego nie możemy iść do tych zamkniętych szczurów w gabinetach?? teleporady to można kupować garnki a nie leczyć ludzi,
nieprzerażona
3 tyg. temu
who nie choruje? dziwne
Adam
4 tyg. temu
NOWA WIADOMOŚĆ OD WHO. Mówimy o tym że nie ma koronawirusa.
Pech
miesiąc temu
A od kiedy to o2 przekazuje niepokojące wieści z WHO? A gdzie są chociaż jakieś dobre? Jakoś na innych portalach tego nie ma. Po prostu tak to jest jak się komuś nudzi i sprzedaje się klamstwa ludziom. Żałosne.
Ddddd
miesiąc temu
Polacy nie dajćie się zamknąć w domach i bez pracy abyśmy umarli z głodu bo to nam grozi jak się nie zbuntujecie open your ays
bCPFxoFT
Śsss
miesiąc temu
Jeżdżę pociągami na basen nie mam żadnego wirusa i mieć nie będę bo to klamstwopolityczne dawno byłabym chora podrozojac
Cccc
miesiąc temu
Ciekawe na głosowaniu 2 mln ludzi żyją nie zarazili się bez masrk i odstępie gdyby to istniało tyle osób by padło A,żyją.pozatym jeżdżę autobusami na barany i jestem zdrowa jak ryba mam w nosie noszenie głupich masek bo to nie istnieje to polityka wymyslila
Kakadu
miesiąc temu
Panie cienistopapy, daj pan se na luz.
bbbk
miesiąc temu
niech ten pan już zamilknie na zawsze
bbbk
miesiąc temu
niech ten pan już zamilknie na zawsze
puls-v^-
miesiąc temu
Moim zdaniem, ludziom (budżetówka) korzystającym z pieniędzy publicznych zawsze będzie mało, do tego te ich stołki są im tak wygodne, że będą wymyślać wszystko, żeby tych stołków im nie zabrakło (podatki - bo z czego by żyli). WHO chyba szuka poklasku i pieniędzy pod płaszczem wstydu, że dopuścili do czegoś takiego. Ten cały spektakl to nic innego jak nowa bańka finansowa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić