o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Kierowca autobusu śmiertelnie pobity. Zwrócił uwagę pasażerom na brak maseczek

85
Podziel się

50-letni kierowca autobusu z Francji zmarł w poniedziałek rano po brutalnym pobiciu. Zaatakowała go grupa pasażerów, którym zwrócił uwagę za brak maseczek w komunikacji miejskiej.

Kierowca autobusu śmiertelnie pobity. Zwrócił uwagę pasażerom na brak maseczek
Zginął kierowca. Brutalnie go pobito, bo zwrócił uwagę pasażerom (Getty Images)
bDgjQKad

Tragiczny incydent miał miejsce w sobotę w Bayonne, w południowo-zachodniej Francji. Kilka osób weszło do autobusu bez obowiązkowych maseczek ochronnych. Kiedy kierowca zwrócił im uwagę, zaatakowali go. 

50-letni mężczyzna został wyciągnięty z autobusu i brutalnie pobity. Stracił przytomność i doznał rozległych obrażeń głowy. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce karetkę, która zabrała go do szpitala. W poniedziałek rano lekarze orzekli śmierć mózgu. 

bDgjQKaf

W poniedziałek regionalne linie autobusowe przestały kursować. Kierowcy i członkowie związków zawodowych wyszli na ulicę. Protestujący stwierdzili, że firmy przewozowe nie zapewniają im wystarczającego bezpieczeństwa, szczególnie w tak trudnych czasach.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: epidemia nie znika, może trochę zwolnić

Policja nie skomentowała oficjalnie tych zdarzeń. Wiadomo, że w sprawie prowadzone jest dochodzenie. Według francuskiego dziennika regionalnego "Sud Ouest", w poniedziałek rano pięć osób zostało aresztowanych. 

bDgjQKal

Maski są obowiązkowe w transporcie publicznym w całej Francji. Każdy podróżujący pociągiem, samolotem, autobusem lub taksówką musi zasłaniać usta i nos. W kraju wykryto ponad 166 tys. przypadków koronawirus, a 29 tys. osób zmarło.

bDgjQKaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
De Gaulle
4 miesiące temu
Mogę prosić o informację nt. narodowości sprawców ?
Anicer
4 miesiące temu
Dlaczego nie podają kto napadł czy to nie wygodne kultikulti
Tomek
4 miesiące temu
Ze zrobili to Architekci - to rozumiem, ale lekarze z Antarktydy ?
bDgjQKaH
Białas
4 miesiące temu
Ani słowa KTO?
Sasza
4 miesiące temu
A dlaczego pozostali pasażerowie nie pomogli kierowcy? Bo zostaliby oskarżeni o rasizm i napaść na wysokiej klasy specjalistów z Afryki. W Rosji, jak ci afrykańscy specjaliści zaczęli "podskakiwać" w dyskotece, to miejscowi chłopcy zrobili z nimi raz-dwa porządek, a wezwana na miejsce milicja poczekała, aż porządkowanie zostanie dokończone i zatrzymała wysokiej klasy afrykańskich specjalistów za wszczynanie awantury. I oczywiście polskojęzyczny niemiecki portal usunie mój wpis
Najnowsze komentarze (85)
Animal Jerry
3 miesiące temu
wlasnie czytalem jak w pralni skatowali typa tez kijami, jestem ciekaw kiedy Francuzi sie obudza i wezma sprawy w swoje rece.
alpoe0
3 miesiące temu
a jaka jest definicja przestrzegania praworządności? bo dla mnie praworządność to poczucie bezpieczeństwa, moje i mojej rodziny w kraju w którym żyję, zarówno w domu jak i na ulicy
Unia
3 miesiące temu
Nie wiemy czy kierowca czasem też nie był ciemny, w końcu nie tylko biali ujezdzaja busami..
oko
4 miesiące temu
nie rozumiem , zabili kogoś a nikt nie reagował?
Fredu
4 miesiące temu
W komunikacji jeżdzą zazwyczaj śniadzi francuzi wyznania spod znaku półksiężyca.
strus
4 miesiące temu
Dobrze że nie ma "tych grup" w Polsce!
smutne
4 miesiące temu
Wszyscy, którzy nie noszą obowiązkowych maseczek w komunikacji miejskiej, to niestety degeneraci społeczni, którzy dla własnej wygody kwestionują i podważają wszystko.
STALKER
4 miesiące temu
To samo w USA .Czarni biją i kopią białe kobiety, dziewczyny które nie chcą ich przepraszać i całować butów.W strefach bez policji chodzą uzbrojeni w broń automatyczną i to oni decydują kto tam wejdzie.W niektórych sklepach nie wpuszczają białych do sklepów i nie chcą obsługiwać.Oczywiście to nie jest rasizm według władz liczących słupki poparcia.Nasza jednolitość etniczna i kulturowa jest cierniem w oku międzynarodówki globalistycznej więc stąd nachalna propaganda i pranie mózgów przez opłacane media.
bDgjQKaz
Basia
4 miesiące temu
Kierowcy powinni iść na zwolnienie i to masowo, niech sobie pochodzą pieszo, może coś dotrze.
Arcy
4 miesiące temu
Zapewne rodowici francuzi rasy białej bili go bagietkami. W takich sytuacjach cieszę się z racji mieszkanie w tej "zacofanej" Polsce.
PLUS
4 miesiące temu
mają u mnie plus za to, sam bym tak zrobił ale się cykam
Don Diego
4 miesiące temu
Byli to kolorowi bo biały człowiek na prośbę reaguje inaczej. Co najwyżej obojętnością a nie agresją. Zresztą Francja to już kolorowa prowincja więc mają co chcieli.
Janek2007
4 miesiące temu
francja - czyli "nie bialy"
Olo
4 miesiące temu
Zaraz zaraz,jakieś informacje czy to nie przypadkiem witani hucznie imigranci ze sniada cera? Tylko szczerze
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić