Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus: Boris Johnson o pobycie w szpitalu. Cały czas pracował

34

Premier Wielkiej Brytanii opowiedział o swoim pobycie w szpitalu. Boris Johnson przyznał, że nawet w trakcie walki o życie był zmuszony myśleć nad strategią, jaką rząd powinien obrać w zmaganiach z pandemią COVID-19. Jeszcze przed wypisaniem opracował plan awaryjny na wypadek swojej śmierci.

Boris Johnson opowiedział o swoim pobycie w szpitalu
Boris Johnson opowiedział o swoim pobycie w szpitalu (Getty Images)

Boris Johnson udzielił wywiadu dla dziennika "The Sun". Brytyjski polityk ujawnił kolejne informacje odnośnie swojego pobytu w szpitalu. Opowiedział, jak zarażenie koronawirusem wpłynęło na jego podejście do pandemii COVID-19.

Koronawirus: Boris Johnson o pobycie w szpitalu i walce z COVID-19

Premier Wielkiej Brytanii przyznał, że na początku nie chciał udać się do szpitala. Boris Johnson bagatelizował swój stan zdrowia, jednak specjaliści przekonali go, aby poddał się leczeniu w placówce medycznej.

Powiedziałem, że naprawdę nie chcę iść do szpitala. Nie wydawało mi się to dobrym posunięciem, ale oni (lekarze – przy. red.) mieli rację, zmuszając mnie [...]. Byłem po prostu niesamowicie sfrustrowany – cytuje premiera "LBC News".

Zobacz także: Zobacz też: Majówka w dobie pandemii koronawirusa

Premier poinformował, że jego rokowania nie były pomyślne. Lekarze, którzy zajmowali się politykiem, mieli różne pomysły odnośnie sposobu leczenia, gdyby stan zdrowia pacjenta się pogorszył. Boris Johnson przyznał, że to właśnie w trakcie pobytu w szpitalu opracował "plan awaryjny" dla Wielkiej Brytanii na wypadek, gdyby choroba okazała się dla niego śmiertelna. Jak twierdzi, czuł silną potrzebę naprawy sytuacji w kraju oraz udzielenia mieszkańcom niezbędnej pomocy.

Czy kieruje mną pragnienie uchronienia innych osób przed cierpieniem? Tak, absolutnie tak. Ale kieruje mną również ogromne pragnienie, aby nasz kraj [...] stanął na nogi – powiedział Boris Johnson w wywiadzie dla "The Sun".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić