aktualizacja 

Koronawirus. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać [PORADNIK]

33

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby z rocznika 1941 i niższych mogą rezerwować terminy na trzy sposoby. Do wyboru mają blisko sześć tysięcy przychodni.

Koronawirus. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać [PORADNIK]
Szczepienia przeciw COVID-19 - najważniejsze informacje (Getty Images)

Póki co na szczepienia mogą umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia (początek szczepień 25 stycznia). Za tydzień natomiast ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Seniorzy mogą rejestrować się na trzy sposoby: telefonicznie (989), przez internet (pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień. Co istotne, starsze osoby nie muszą zgłaszać się osobiście. Może ich zapisać ktoś z rodziny - wystarczy numer PESEL i numer telefonu komórkowego.

Każdy zapisany na szczepienie otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Dzień przed planowanym terminem podania szczepionki wysłane zostanie przypomnienie.

Szczepionka na COVID-19. Zgłaszać mogą się też młodsi

Od piątku chęć przyjęcia szczepionki na COVID-19 może zgłaszać tak naprawdę każdy. Osoby młodsze od w/w są uprawnione do wypełnienia specjalnego formularza, po czym otrzymają informację o wystawieniu e-skierowania. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, dana osoba będzie mogła umówić się na konkretny termin.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić