Koronawirus. Doktor zdjęła kombinezon. Straszny widok

94

Chińska doktor opublikowała film, który obiegł sieć, generując miliony odsłon. Wideo obrazuje, jak ciężko pracowali medycy podczas walki z koronawirusem w zachodniej części kraju. "Ten widok wzruszył mnie do łez" - piszą internauci.

Koronawirus. Doktor zdjęła kombinezon. Straszny widok
Zdjęła kombinezon. Wylały się litry potu. (Twitter, Weibo, Screenshot)

W internecie opublikowano szokujący film, na którym widać, jak z kombinezonu doktor z Chin wylewają się całe litry potu. Wideo wywołało lawinę komentarzy chińskich obywateli, którzy podkreślają, że wiele zawdzięczają swoim lekarzom.

Wideo to dowód poświęcenia ze strony chińskiej lekarki, która ciężko pracowała w wysokiej temperaturze. Tego dnia temperatura biła prawdziwe rekordy. Wideo pochodzi z 8 sierpnia.

Doktor, która jest bohaterką wideo, pracuje dla placówki medycznej w Urumczi, w Xinjiangu. Wielogodzinna praca omal nie wyczerpała jej organizmu. Lekarka mocno odwodniła się, tracąc z wodą także cenne mikroelementy. Zdejmując kombinezon, wylała z obu nogawek kilka wiader swojego potu.

"To nasza bohaterka" - piszą internauci

Choć podczas upałów powinno nosić się inne stroje, to jednak z powodu pandemii nie było to możliwe. Lekarze ryzykowali więc swoje zdrowie, ubierając się w trakcie upałów w wielowarstwowe kombinezony ochronne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
To szokujące - komentuje internauta.
Cały personel medyczny to nasi prawdziwi bohaterowie! - napisał z dumą chiński użytkownik mikrobloga Weibo.

Nagranie opublikowane zostało pierwotnie na portalu Weibo, skąd trafiło do sieci na zachodzie. Film za pośrednictwem social mediów, m.in. Twittera, obejrzało miliony osób.

Zobacz także: Koronawirus na weselach. "Miałem dwa zgony, może już starczy?"
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić