o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus u kotów. Chińscy naukowcy przestrzegają

131
Podziel się

Ponad 10 procent kotów mieszkających w Wuhan jest nosicielami koronawirusa. Prawdopodobnie zaraziły się nim od ludzi. Choć zwierzęta nie wykazywały żadnych objawów, wirus może być dla nich zabójczy.

Koronawirus u kotów. Chińscy naukowcy przestrzegają
Koty także mogą chorować na koronawirusa (Getty Images)
bDoOBQzV

Od stycznia do marca chińscy naukowcy przebadali ponad 100 kotów. Wyniki wskazują, że zwierzęta mogły złapać infekcję od ludzi z którymi przebywały. Badacze podkreślają, że pacjenci z koronawirusem powinni odbywać kwarantannę w samotności, z dala od zwierząt domowych, które mogą być nosicielami choroby.

Chorzy na COVID-19 nie powinni spędzać czasu ze zwierzętami

Żaden z zarażonych koronawirusem kotów nie miał objawów infekcji. Specjaliści zakładają jednak, że wirus może być zabójczy także dla zwierząt. W związku z tym, chorzy na COVID-19 powinni unikać spędzania czasu nie tylko z innymi domownikami, ale także zwierzętami domowymi.

bDoOBQzX

W całych Stanach Zjednoczonych zakażenie koronawirusem stwierdzono u 17 kotów. Najnowsze dane Uniwersytetu Huazhong w Wuhan wskazują, że procent zarażonych zwierząt domowych może być znacznie wyższy. Z pośród ponad 102 przebadanych kotów, 46 z nich pochodziło ze schronisk dla zwierząt, 41 ze szpitali dla zwierząt, zaś 15 z gospodarstw domowych w których przynajmniej jeden z domowników chorował na koronawirusa.

Nie ma dowodów na wzajemne zarażanie

Obecność przeciwciał COVID-19 potwierdzono u 26 kotów. Trzy zwierzęta z największą ich ilością mieszkały z osobami, które chorowały wcześniej na koronawirusa. Chińscy naukowcy podkreślają, że badanie miało jedynie charakter informacyjny i nie wykazuje jednoznacznie, że koty mogą zarażać ludzi bądź na odwrót.

bDoOBQAd
Zobacz także: Koronawirus. Posłanka pokazała poranione ręce córki. Czy dzieci muszą używać płynu do dezynfekcji? Lekarz wyjaśnia wątpliwości
bDoOBQAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
No nie
3 miesiące temu
Znów te pierdoły o kotach , niedługo ludzie zaczną wyrzucać swoje zwierzęta bo wpadną w panikę
nick
3 miesiące temu
dalej te brednie o bezobjawowej śmierci
Lolo
3 miesiące temu
Jutro ci wasi naukowcy stwierdza, że ten covid to mają wszyscy i wszystko od przynajmniej kilkuset lat. Wirus jak wirus, jak tysiące innych. I dajcie już spokój z tym straszeniem, bo i tak nikt się nie boi. no może poza medykami, bo tylko oni się zamknęli i odgrodzili od reszty świata.
bDoOBQAz
Y TI
3 miesiące temu
Słyszałem o ćmach z Wuhan podobno przenikają przez ściany ,tak informują media chynskie.
zyga
3 miesiące temu
nie wszyscy nosiciele HIV są chorzy na AIDS nie wszyscy nosiciele wirusa COVID-19 są chorzy
Najnowsze komentarze (131)
Covajdnajntin
3 miesiące temu
Już nie ma innych chorób niż ten COVID?
Sharkzmc
3 miesiące temu
Pisząc kłamstwa ludzie mogą wpaść w panike i wyrzucą zwierzęta wiec ten kto puści kłamstwo jest za to odpowiedzialny to nie jest hejt tylko moja negatywna opinia na ten temat
AngieCode
3 miesiące temu
Dzięki temu ludzie posiadający koty mniej chorują bo robią się odporni.
Joanna
3 miesiące temu
Nie wierzę w te bzdury to chyba z nudów wymyślają
Niutka89
3 miesiące temu
Czy oni już skończą z tymi bredniami i praniem ludziom mózgów?? Może chińczykom mało jedzenia psów, nietoperzy i innych biednych stworzeń, teraz mają chętke przerzucić się na koty. Zwierzęta wpływają pozytywnie na psychikę i zdrowie ludzi, dlatego wymyślają te bzdury, żeby ludzi nastawić przeciwko zwierzakom i odebrać im to co tak dobre i ważne dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia.
Wojtek
3 miesiące temu
Co za bełkot i siejecie ta propagandę co tvpis przestańcie straszyć ludzi... Kto wam za to płaci. W tanzani nawet papaja i olej silnikowy miały covida . Wyłączcie TV włączcie myślenie, mam nadzieję, że kiedyś wszyscy wyznawcy kovida razem z naszym skorumpowanym rządem będą z tego rozliczeni pozdr.
Koty
3 miesiące temu
Koty to terapeuci nie ma ani uczuleń i innych bzdury a potem znęcanie nad zwierzętami
d12
3 miesiące temu
A co z świnkami morskimi? czy one są bezpieczne? :/
bDoOBQAr
Byczek
3 miesiące temu
Nie ma takiej możliwości aby zarazić się od zwierząt jakimkolwiek wirusem , chyba że jest dostarczony do organizmu w inny sposób .
Kaśka
3 miesiące temu
Sąsiad ma kota wychodzącego. Cała rodzina miała korone. Kotu nic nie jest. Miesiąc byli na kwarantannie kot jak chodził tak chodzi i wpada do mnie na żarcie.
Wiola
3 miesiące temu
U mojego kota koronawirusa wykryto w badaniu PCR już 10 lat temu. Kot żyje do dziś i ma się dobrze. Ja też na COVID-19 nie chorowałam. Więc po co pisać te bzdury. Koronawirusy u kotów występowały od zawsze i nie są zagrożeniem dla ludzi.
adw
3 miesiące temu
Kocie koronawirusy są znane dłużej niż covid i wiadomo, że ludzi nie zarażają.
Damian
3 miesiące temu
A moim zdaniem to POLITYCY co najwiekszymi nosicielami COVIDA. Powinnismy ich wszystkcih powyrzucac no i pozabijac.
Twój nick
3 miesiące temu
ŻADEN NIE MIAŁ OBJAWÓW ALE "NAUKOWCY" JUŻ WIEDZĄ ŻE JEST DLA NICH ZABÓJCZY...ciekawie kiedy stanie się zabójczy :DDDDD Kiedy ich mojszość tak ogłosi? Depile
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić