Robert Czykiel| 

Zwiększyli liczbę testów na koronawirusa i zaszokowali świat. W Indiach padł rekord

0

W Indiach sytuacja jest bardzo niepokojąca. Minionej doby pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało ponad 90 tys. ludzi. To nowy światowy rekord.

Zwiększyli liczbę testów na koronawirusa i zaszokowali świat. W Indiach padł rekord
Koronawirus na świecie. W Indiach padł rekord (Getty Images, Satish Bate)

W ostatnich dniach Indie stały się drugim krajem na świecie z największą liczbą ludzi zakażonych koronawirusem. Sytuacja w tym azjatyckim państwie z każdym dniem robi się coraz poważniejsza. Każdego dnia dziesiątki tysięcy ludzi dowiaduje się o zakażeniu.

Koronawirus na świecie. W Indiach padł rekord

W środę światowe media poinformowały, że w ciągu jednej doby przybyło prawie 90 tys. zakażonych. Kolejny dzień jednak przyniósł jeszcze gorsze statystyki. Padł nowy rekord na świecie.

Minionej doby pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa dostało 95 735 ludzi. Tak złej statystyki dobowej nie było od początku pandemii. Nie można wykluczyć, że w kolejnych dniach ten wynik będzie śrubowany.

Zobacz także: Przychodzą na zakupy bez maseczek. Branża apeluje o doprecyzowanie przepisów

Władze Indii tłumaczą, że szokująca statystyka jest spowodowana dwoma czynnikami. Pierwszy to zwiększenie liczby testów, bo minionej doby przebadano ponad milion mieszkańców. Drugi to fakt, że koronawirus zaczyna się rozprzestrzeniać po mniejszych miastach i wioskach.

Od początku pandemii koronawirusa w Indiach zakażenie potwierdzono u blisko 4,5 mln osób. Liczba zgonów w tej chwili wynosi 75 062.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić