Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus: Francja przygotowuje się na drugą falę pandemii COVID-19

102

Od tygodni we Francji wzrasta liczba osób zarażonych SARS-CoV-2. Zdaniem ekspertów ds. zdrowia pandemia COVID-19 w kraju wciąż przyspiesza. Jak wskazują, dotychczasowe sukcesy zostały zaprzepaszczone, a mieszkańcy powinni przygotować się do drugiej fali koronawirusa.

Koronawirus: Francja przygotowuje się na drugą falę pandemii COVID-19
Francja przygotowuje się do drugiej fali koronawirusa (Getty Images, Veronique de Viguerie , Stringer)

Rząd Francji rozpoczął łagodzenie obostrzeń w maju. Panujące w tamtym okresie tendencje pokazywały, że władzom udało się opanować rozprzestrzenianie koronawirusa. Jednak ostatnie ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej nadchodzi druga fala pandemii.

Koronawirus: we Francji rozpoczyna się druga fala pandemii COVID-19?

Jak podaje "Fox News", w trakcie sezonu urlopowego Francuzi zmienili podejście do potrzeby zachowywania dystansu społecznego. Coraz częściej też częściowo lub zupełnie rezygnują z przestrzegania zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem.

W ten sposób straciliśmy wiele postępów, które osiągnęliśmy w pierwszych tygodniach po złagodzeniu blokady – cytuje francuskiego eksperta ds. Zdrowia "Fox News".

Problem stanowią również osoby, u których wykryto obecność koronawirusa. Jeszcze kilka miesięcy temu chorzy w większości przestrzegali zasad kwarantanny. Jednak teraz podchodzą do niej z mniejszym rygorem, przez co narażają członków swoich społeczności na zarażenie SARS-CoV-2.

Zobacz także: Zobacz też: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić