Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un zarządził blokadę miasta

99
Podziel się

Północnokoreańskie władze podjęły decyzję o całkowitym zablokowaniu jednego z miast przy granicy z Koreą Południową. Do tej pory oficjalne państwowe media zapewniały, że w kraju nie doszło do przypadków koronawirusa. Teraz członkowie partii mają inne zdanie.

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un zarządził blokadę miasta
Kim Dzong Un nakazał blokadę miasta przy granicy z Koreą Południową (Getty Images, Kyodo News , Contributor)
bCNvGcFx

Jak podaje "NZ Herald", blokada została wprowadzona w mieście Kaesŏng. Przyczyną było wystąpienie u jednego z mieszkańców objawów, które świadczą o zarażeniu koronawirusem. Zdarzenie miały potwierdzić również oficjalne państwowe media – jak podały, do Korei Północnej mógł dotrzeć "złośliwy wirus".

W Korei Północnej pojawił się koronawirus?

Gdyby pacjent naprawdę zachorował na COVID-19, byłby to pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Korei Północnej. Według oficjalnych państwowych mediów nosicielem miałby być mężczyzna, który najpierw uciekł do Korei Południowej, a później nielegalnie przekroczył północnokoreańską granicę.

bCNvGcFz

"KCNA" potwierdza, że lekarze przebadali ślinę i krew pacjenta. Nie ujawniono dokładnych wyników, jednak właśnie na ich podstawie wystąpiło podejrzenie zarażenia koronawirusem. Wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich pięciu dni miały styczność z chorym, zostały poddane kwarantannie.

Eksperci są zgodni, że Korea Północna nie byłaby w stanie poradzić sobie z pandemią COVID-19. Jak argumentują, w kraju panuje chroniczny brak środków medycznych oraz istnieje słaba infrastruktura publicznej opieki zdrowotnej.

Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

bCNvGcGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Wkur....
1 tyg. temu
To ma być cywilizowany swiat?? Głód, gwałty, zwyrodnialcy...marudzenie że kolor nie taki , że w tym sklepie nic nie ma. Politycy-kłamcy. Korporacje zniewolily ludzi. Brak kary smierci!!! Jak to mozliwe? Ludzie to zło. Jeśli sa na czyjeś pdobienstwo to raczej diabła.
MSZ PL
1 tyg. temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
Gdyby
1 tyg. temu
to była prawda, byłby to pierwszy potwierdzony przypadek ucieczki do Korei Pn.
bCNvGcGb
Her
1 tyg. temu
Podobno kim nie żyje. Tak pisał portal.
bajabongo
1 tyg. temu
A mają tam 60 i więcej +?
Najnowsze komentarze (99)
Madmax
6 dni temu
Podobno ta granica jest nie do przekroczenia, zarówno w jedną, jak i drugą stronę.
Tom
1 tyg. temu
U nich mają lek na virusa , dziś 3 osoby zarażone , dzień następny zero zarażonych itd
CZARNOWIDZ
1 tyg. temu
POLSKA zmierza w tym kierunku KIM JAR doprowadzi do nędzy obywateli RP
Krakers
1 tyg. temu
To jak to? Kim Dzon Un nie wyleczył go z działka przeciwlotniczego?
USA
1 tyg. temu
Lachy, zajmijcie się swoim krajem, bo zaraz kolejny raz stracicie niepodległość!
Pilo
1 tyg. temu
Powinni dac korone krolowi NK
Klaus123
1 tyg. temu
"Do tej pory .... zapewniały, że w kraju nie doszło do przypadków koronawirusa. Teraz ... mają inne zdanie." --> i po co ta ironia. Podobnie było u nas w kraju. W styczniu dziennikarze informowali, że nie ma wirusa a nagle w lutym zmienili zdanie. Podobnie jest z pogodą. Od grudnia do marca piszą że jest zima i nagle w kwietniu zmieniają zdanie i piszą że wiosna. Co to w ogóle jest?!!!
MJPM
1 tyg. temu
Oby Koreańczycy dobrze sobie poradzili z potencjalnymi zagrożeniami COVID-19. Zasoby materialne to jedna rzecz, ale mądrość ludzka jest ważniejsza, bo jej nadmiar cierpliwie zasoby materialne gromadzi i przeciwdziała takim niebezpieczeństwom jak głód czy choroba.
bCNvGcFT
koko14
1 tyg. temu
Szybja smierc jest kepsza nuz dlygiekonanie. Bardziej humanitarna
koko14
1 tyg. temu
Szybja smierc jest kepsza nuz dlygiekonanie. Bardziej humanitarna
Bryan
1 tyg. temu
a zem myslał ze bez jech granice nic sie nie przeciśnie
gdsfgsdgf
1 tyg. temu
tak jak teraz w polsce gdy sa marsze równości - to zaskakujące ze nie zabili jeszcze nikogo
Łukasz
1 tyg. temu
Białoruś olała to całkowicie i maja raptem 400 pare przypadków śmiertelnych ... i gdzie ten groźny wirus? Śmiercionośny i strasznie zaraźliwy ?
Agnostyk
1 tyg. temu
Kapłani wmawiają ciemnemu ludowi, że człowiek został stworzony na podobieństwo boga. Trudno o większą bzdurę jeśli weźmiemy pod uwagę zło, do jakiego zdolny jest człowiek.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić