Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Ważne odkrycie. Dotyczy osób ponownie zakażonych koronawirusem

49

Koreańczycy przeprowadzili badania na osobach, które zaraziły się koronawirusem więcej niż raz. Okazało się, że tacy pacjenci nie stanowili już zagrożenia dla zdrowych osób. W wyniku ustaleń władze Korei Południowej zdecydowały się na zmianę dotychczasowych wskazań.

Osoby, które drugi raz zaraziły się koronawirusem, nie muszą martwić się o zarażenie bliskich
Osoby, które drugi raz zaraziły się koronawirusem, nie muszą martwić się o zarażenie bliskich (Getty Images)

Naukowcy z Koreańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób przeprowadzili badania na 285 osobach. Pobrali od nich próbki koronawirusa, na których zamierzali przeprowadzić testy. Okazało się jednak, że nie nadają się one do hodowania, ponieważ nikogo nie infekowały lub były zneutralizowane.

Koronawirus: osoby, które dwukrotnie chorowały na COVID-19, nie zarażają innych

Władze Korei Południowej są usatysfakcjonowane odkryciami urzędników ds. Zdrowia. Ponieważ coraz więcej pacjentów chorych na COVID-19 wraca do zdrowia, planowane jest złagodzenie dotychczasowych obostrzeń.

Po przedstawieniu wyniku badań rząd zmienił dotychczasowe zalecenia. Jak podaje "Fortune", teraz Koreańczycy, którzy po raz drugi uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, nie będą uważani za zdolnych do zarażania zdrowych osób.

Zgodnie z nowymi protokołami, nie będą wymagane żadne dodatkowe testy w przypadkach, kiedy zostali zwolnieni z izolacji – cytuje treść zarządzenia "Fortune".

U części przebadanych do zachorowania doszło nawet 82 dni po wyzdrowieniu. W prawie wszystkich przypadkach w ich krwi znaleziono przeciwciała zwalczające koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: WHO: ''<a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> może nigdy nie odejść"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić