aktualizacja 

Koronawirus. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Korei Północnej?

432

Korea Północna jest bardzo tajemniczym krajem. Nie do końca wiadomo, jak wygląda sytuacja pandemiczna w tym państwie. Jeden z zagranicznych portali informuje jednak o prawdziwej liczbie występujących tam przypadków zakażeń.

Koronawirus. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Korei Północnej?
Zdjęcie poglądowe (PAP, Newscom, KCNA)

Od początku pandemii władze Korei Północnej co do jednego są zgodne. W ich kraju nie ma osób zakażonych koronawirusem. Z racji tego, że państwo to jest odizolowane od reszty świata, ciężko zweryfikować informacje na ten temat. Co pewien czas pojawiają się cząstkowe informacje, które częściowo przybliżają szczegóły sytuacji pandemicznej w tamtym regionie.

Według portalu scmp.com do Korei Północnej koronawirus oczywiście dotarł. Anonimowe źródła donoszą, że w kraju istnieje prawdopodobieństwo katastrofy humanitarnej. Według działacza chrześcijańskiego Tima Petersa, na północy Korei Północnej, przy granicy z Chinami, utworzono "obozy kwarantanny", w których przebywają zakażeni.

W obozach występuje opieka medyczna na bardzo niskim poziomie. Według źródła rząd, oprócz lekarstw, nie zapewnia pacjentom nawet podstawowego jedzenia. Rażące zaniedbania są potwierdzane przez osoby, które pokonały koronawirusa w takowym miejscu. Na skraju kraju przebywają rodziny zakażonych, aby dostarczać chorym niezbędne do życia lekarstwa.

Koronawirus jest nazywany w Korei Północnej "chorobą duchów". Władze wykluczają obecność wirusa na terenie kraju. Widać to było na paradzie wojskowej, w której uczestniczyły tysiące osób. Żadna z nich nie miała ubranej maseczki ochronnej.

Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić