Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Koronawirus. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Korei Północnej?

330
Podziel się:

Korea Północna jest bardzo tajemniczym krajem. Nie do końca wiadomo, jak wygląda sytuacja pandemiczna w tym państwie. Jeden z zagranicznych portali informuje jednak o prawdziwej liczbie występujących tam przypadków zakażeń.

Koronawirus. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Korei Północnej?
Zdjęcie poglądowe (PAP, Newscom, KCNA)

Od początku pandemii władze Korei Północnej co do jednego są zgodne. W ich kraju nie ma osób zakażonych koronawirusem. Z racji tego, że państwo to jest odizolowane od reszty świata, ciężko zweryfikować informacje na ten temat. Co pewien czas pojawiają się cząstkowe informacje, które częściowo przybliżają szczegóły sytuacji pandemicznej w tamtym regionie.

Według portalu scmp.com do Korei Północnej koronawirus oczywiście dotarł. Anonimowe źródła donoszą, że w kraju istnieje prawdopodobieństwo katastrofy humanitarnej. Według działacza chrześcijańskiego Tima Petersa, na północy Korei Północnej, przy granicy z Chinami, utworzono "obozy kwarantanny", w których przebywają zakażeni.

W obozach występuje opieka medyczna na bardzo niskim poziomie. Według źródła rząd, oprócz lekarstw, nie zapewnia pacjentom nawet podstawowego jedzenia. Rażące zaniedbania są potwierdzane przez osoby, które pokonały koronawirusa w takowym miejscu. Na skraju kraju przebywają rodziny zakażonych, aby dostarczać chorym niezbędne do życia lekarstwa.

Koronawirus jest nazywany w Korei Północnej "chorobą duchów". Władze wykluczają obecność wirusa na terenie kraju. Widać to było na paradzie wojskowej, w której uczestniczyły tysiące osób. Żadna z nich nie miała ubranej maseczki ochronnej.

Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(330)
franek
2 lata temu
BRAWO, DZIELNY KOREAŃSKI NARÓD !!!Na pohybel wrogom Korei !!!
Assasello
2 lata temu
Wuj Kim przeprasza, że tylko taką małą bombkę na razie udało się skonstruować ale...głowy do góry! Już niebawem zbuduje większą
HAHA
2 lata temu
Tam jest wszystko idealnie, poukładane, zadbane jak za komuny w Polsce....
atamta
2 lata temu
Korea to wielka morela.
asd
2 lata temu
Jak to możliwe? Przecież tam taka równość panuje.
Aga
2 lata temu
Maseczkę się zakłada, nie ubiera
Mr. ??
2 lata temu
Z anonimowych żrudeł związanych z mediami głównego nurtu które mają robić propagandę siać strach W Korei Pn, Iranie, Syrii, Białorusi ... nie ma banków centralnych więc nie ma fałszywej pandemii Chociaż jak wciskają o katastrofie humanitarnej, złym reżimie to może planują obalanie reżimu, misje pokojową wojsk US :)
olik
2 lata temu
Koronawirus gdy zobaczył zdjęcie tej rakiety to tak przestraszył się, że uciekł do Trampa.
piotr
2 lata temu
Na Białorusi też nikt wirusa na oczy nie widział.
max
2 lata temu
się chyba będzie trzeba tam przeprowadzić coś czuje
jan
2 lata temu
W telewizji mowili ze wrazie niepogody bedzie deszcz
POlewus
2 lata temu
Korea Północna to ocean wiadomości wyssanych z palca przez amerykańską kablówkę (CNN). Obstawiam, że władze Korei całkowicie zignorują temat pandemii i nawet o niej nie poinformują obywateli. W wyniku tego - po za kilkoma lekarzami i analitykami - nikt nie zauważy, że w tym roku mają nieco silniejszą grypę.
dziennikarz
2 lata temu
"Jeden z zagranicznych portali informuje jednak o prawdziwej liczbie występujących tam przypadków zakażeń." Portalem tym jest o2 znajdującym się na terytorium polski. Portal ten im mniej wie na jakiś temat, tym więcej jest skłonny sobie dopowiedzieć. A ponieważ o tym, co dzieje się w Korei Północnej wiemy tyle co nic, to i absurdalnych teorii nie brakuje. Oto jedna z kolejnych i ciekawszych. Ciąg dalszy nastąpi.HI HI
Wiesz co jest
2 lata temu
Ta... Te o2 całe to się nadaje. Co nie można dodawać komentarzy mocnych? Można. Wolność słowa! Viva La revolucione!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić