aktualizacja 

"Muzułmanie mają prawo do zabijania milionów". Wstrząsające słowa po ataku we Francji

409

Zaledwie kilka godzin po ataku terrorystycznym w Nicei premier Malezji Mahathir Mohamad zamieścił oburzający komentarz. Nie szczędził również bulwersujących słów skierowanych w stronę prezydenta Francji.

"Muzułmanie mają prawo do zabijania milionów". Wstrząsające słowa po ataku we Francji
(PAP, EPA, SEBASTIEN NOGIER, Getty Images)

We Francji doszło do kolejnego ataku na tle religijnym. Tym razem nożownik zaatakował modlących się wiernych w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, wiele jest rannych. Cały świat jest wstrząśnięty atakami.

Oburzające słowa padły z ust premiera Malezji Mahathira Mohamada. Komentarz zamieścił na Twitterze.

Muzułmanie mają prawo do złości i zabijania milionów Francuzów za masakry z przeszłości - napisał premier Malezji.

Mohamad zaatakował również Emmanuela Macrona. Prezydent Francji po brutalnym zabójstwie nauczyciela 16 października szybko nałożył represje na fanatyków islamu.

Macron nie pokazuje, że jest cywilizowany. Jest bardzo prymitywny w obwinianiu religii islamu i muzułmanów za zabicie obrażającego nauczyciela szkolnego. Nie jest to zgodne z naukami islamu - pisze na Twitterze Mahathir Mohamad.

Premier Malezji wyraził również swoje zniesmaczenie kulturą zachodu. Uważa on, że Zachód nie powinien narzucać wyznawcom islamu swoich poglądów i wartości.

Niezależnie od wyznawanej religii wściekli ludzie zabijają. Francuzi w swojej historii zabili miliony ludzi. Wielu było muzułmanami - pisze w oburzającym poście Mohamad.

Komentarz Mohamada pojawił się po trzecim ataku, jakiego Francja doświadczyła w ciągu dwóch miesięcy. Prezydent Francji, Emmanuel Macron, po zabójstwie nauczyciela w Paryżu, który pokazał na lekcji karykaturę Mahometa zamieszczoną w czasopiśmie Charlie Hebdo, zapowiedział walkę z radykalnym islamem.

Zobacz także: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić