aktualizacja 

Koronawirus. Kolęda w czasach pandemii COVID-19. Ksiądz znalazł sposób

205

Nikogo nie zdziwiło zapewne, że z powodu realiów epidemiologicznych w kraju, tegoroczna kolęda została odwołana. Jednak ten ksiądz znalazł sposób, by móc obejść obostrzenia.

Koronawirus. Kolęda w czasach pandemii COVID-19. Ksiądz znalazł sposób
Ks. Daniel Wachowiak znalazł sposób, by móc w tym roku odwiedzić wiernych "po kolędzie". (Twitter.com)

Choć okres bożonarodzeniowy to czas radości, tak kolęda w wielu wzbudzać może niepewności. Zwłaszcza w tym roku, problemem nie jest już tylko to, ile przekazać w kopercie, ale i ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa, wierni długo zachodzili w głowę, czy księża przyjdą w ogóle z wizytą.

Niestety okazało się, że w tym roku duchowni w większej części kraju będą musieli odpuścić kolędowanie. Znaleźli się jednak i tacy, którzy by tradycji stało się zadość, odbyli wizyty duszpasterskie, jednak w innej formie, niż znanej nam dotychczas.

Spotykam się z nimi przed ich domami, na ich podwórku, w ramach ich gospodarstwa i modlę się za nich - powiedział na początku filmu na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ks. Daniel Wachowiak z parafii w Piłce (woj.wielkopolskie) odwiedził wiernych na ich podwórkach. Parafianie przygotowali tradycyjne stoły z białym obrusem i kropidłem tak, jak zazwyczaj, tyle, że przed swoim domem, a nie wewnątrz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomysł ten spotkał się z aprobatą. Przed wizytami ksiądz odbył mszę w intencji parafian kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Piłce. Przyznał, że wierni zapraszali księdza do domu, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną ksiądz odmawiał tradycyjnego odwiedzania wiernych w domu, nawet na chwilę.

Zobacz także: Kolęda 2021. Przelewy dla parafii. Rzecznik KEP: trudna sytuacja materialna Kościoła
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić