o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Złe wieści z Rosji. Drastyczny wzrost liczby śmierci

137
Podziel się

Od początku pandemii koronawirusa w Rosji zmarło o 20,5 proc. więcej osób, niż w analogicznym okresie poprzednim. Takie dane płyną z rosyjskiego państwowego urzędu statystycznego Rosstat. W kraju znacznie pogorszyła się opieka medyczna.

Złe wieści z Rosji. Drastyczny wzrost liczby śmierci
Od początku pandemii koronawirusa w Rosji odnotowano o 20,5 proc. więcej zgonów (Getty Images)
bDJrYswl

Od kwietnia do listopada 2020 odnotowano w Rosji o 241 193 zgony więcej, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Oficjalnie w kraju na koronawirusa zmarło do tej pory ponad 55 tys. osób. Pozostałe nadmiarowe zgony powiązane są najprawdopodobniej ze znacznym pogorszeniem się dostępu do usług medycznych w wyniku pandemii.

Efekt koronawirusa. Ogromna liczba nadmiarowych zgonów w Rosji

Zdaniem agencji Reutera, co najmniej połowę liczby nadmiarowych zgonów zarejestrowanych przez Rosstat można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypisać epidemii COVID-19. To wciąż ponad dwukrotnie więcej, niż oficjalna liczba ofiar koronawirusa zgłoszona przez rosyjskie władze. Oznacza to, że opieka medyczna w kraju jest przeciążona.

bDJrYswn

Koronawirus w Rosji. W listopadzie zmarło ponad 55 proc. więcej osób

Rosstat udostępnił także dane o nadmiarowych zgonach w listopadzie. W ubiegłym miesiącu zmarło o 55,6 proc. więcej osób, niż w tym samym miesiącu w roku 2019. Łącznie jest to blisko 220 tys. dodatkowych zgonów, z czego 35 645 przypadków związanych jest bezpośrednio z koronawirusem.

Jak informowały wcześniej rosyjskie władze, w październiku nastąpił wzrost liczby zgonów o 30,3 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

bDJrYswt

Obejrzyj także: Koronawirus w Rosji. Obywatele uciekają na wieś

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJrYswu
bDJrYswO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
Anna
2 miesiące temu
Statystycznie na ilość mieszkańców to i tak lepiej niż u nas,,,
Uwaga
2 miesiące temu
Dane dotyczące śmiertelności takie same jak u nas, tylko w Rosji jest 145 mln. ludzi, a u nas 38 mln.
usc
2 miesiące temu
w polsce w październiku 2020 wzrost zgonów wzrósł o 50% w stosunku do października 2019 z 30 tys na 45 tys a w listopadzie 2020 wzrost zgonów wyniósł 96% w stosunku do listopada 2019 z 31 tys na 60 tys według urzędu stanu cywilnego
bDJrYswP
zigi 50
2 miesiące temu
no a u nas jest dobra zmiana lekarz leczy cie na telefon tylko jak ci się uda że podniesie słuchawkę toć to dopiero cud a umieralnaść Polaków jak zaraz po wojnie o Polsce piszcie a nie o Rosji
Aldona
2 miesiące temu
U nas procentowo wygląda jeszcze gorzej.Redaktorku, podaj pierw liczbę ludności i obszar Rosji a póżniej strasz.
Najnowsze komentarze (137)
Kabat
2 miesiące temu
Te roczniki,powojenne były o 35% wieksze!(Rodziło sie wiecej dzieci). Teraz tyle umiera.
Ble
2 miesiące temu
Chyba w tytule powinno byc liczba zgonow a nie liczba smierci. Policzalne/niepoliczalne Jest taka roznica w jezyku polskim...
Kretek
2 miesiące temu
Czytając te bzdury wnioskuję ,że Rosja jest już wyludniona! Wcześniej czytałem o innych państwach to samo! Liczba obywateli bliska ZERU! Oby media i ludzie którzy to piszą (KŁAMSTWA) odpowiedzieli za to!!!
PiS = NSDAP
2 miesiące temu
U nas wzrost liczby zmarłych to 100% - umiera 2x więcej ludzi, niż w podobnym okresie w poprzednich latach. Brawo PiS !!!
radny
2 miesiące temu
W Kaczystanie jest za to RAJ !!!
momo
2 miesiące temu
Od początku pandemii koronawirusa w Rosji zmarło o 20,5 proc. więcej osób, niż w analogicznym okresie poprzednim.A jaki był ten analogiczny okres?
ziutek
2 miesiące temu
czy Rosja nie ma szczepionki swojej już od sierpnia ?
rabik99
2 miesiące temu
Dane wskazują że w Rosji jest lepiej niż w Polsce. To raczej powinny te złe wieści dotyczyć Polski. Choć i w Rosji dobrze nie jest. Ale dzień bez plucia na Rosję to dzień stracony w kaczystanie.
bDJrYswH
JAN
2 miesiące temu
A W POLSCE POLEPSZYŁA SIĘ OPIEKA MEDYCZNA -CO ????????????
antyklerykał
2 miesiące temu
/...Druga fala epidemii wirusa zabija o wiele więcej osób w przeliczeniu na każdy milion mieszkańców w Polsce niż w Niemczech i Francji, Hiszpanii i Włoszech. Dane dotyczące zgonów spowodowanych COVID-19 i chorobami współistniejącymi nie pozostawiają złudzeń,..................więcej /Koronawirus w Polsce i Europie. Na COVID-19 umiera dziś o wiele więcej Polaków niż Niemców/,................./Zwłoki układałem piętrowo, bo nie było miejsca/. Koronawirus zatopił system/ Pełne chłodnie w szpitalnych kostnicach. Pacjenci w ciężkim stanie, których karetka nie zabierze, bo nie ma gdzie. Covidowe oddziały bez respiratora, na których zakażeni w ciężkim stanie przegrają walkę o życie. System ochrony zdrowia się załamał. Oto relacje wprost z frontu koronawirusowej wojny...............więcej /"Zwłoki układałem piętrowo, bo nie było miejsca". Koronawirus zatopił system/,........
CODY
2 miesiące temu
u nas sie polepszyla opieka - nie trzeba przynajmniej chodzic do osrodka .O
Ana
2 miesiące temu
To co PIS robi to ludobójstwo na narodzie polskim !
TOLEK
2 miesiące temu
A kto tam rządzi...i jaka spadkobierczyni KPZR. Wstyd pplk. Putin. Tak bogaty kraj i nic nie potrafici ...
Marek
2 miesiące temu
Z tego wynika, ze w Polsce jest gorzej niż w Rosji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić