A. M. | 

Koronawirus. Nietypowy przypadek w Izraelu. Wykryto go u lekarza

140

Naukowcy wciąż starają się wyjaśnić, czy przebycie COVID-19 gwarantuje odporność i oznacza, że dana osoba nie będzie mogła zarazić się ponownie. Nietypowy przypadek pojawił się ostatnio w Izraelu, gdzie jeden z lekarzy został zdiagnozowany ponownie w odstępie kilku miesięcy.

Koronawirus. Nietypowy przypadek w Izraelu. Wykryto go u lekarza
Lekarz z Izraela został ponownie zdiagnozowany (Getty Images, Pascal Bachelet, BSIP, Education Images)

Lekarz z Izraela przebył COVID-19 już w kwietniu. Mężczyzna jest pracownikiem Sheba Medical Center w miejscowości Ramat Gan niedaleko Tel Awiwu, jego tożsamość nie została ujawniona przez media.

Po pewnym czasie objawy ustąpiły i wszystko wskazywało na to, że mężczyzna wyzdrowiał. Po paru miesiącach po raz kolejny zdiagnozowano u niego tę samą chorobę.

Mężczyzna kilkukrotnie przeszedł test na obecność wirusa. Pomiędzy wynikami pozytywnymi, które uzyskał w kwietniu oraz lipcu, wydawało się, że jest zdrowy, wskazywał na to także dwukrotny negatywny wynik testu.

Eksperci nie są zgodni, czy możliwe jest ponowne zakażenie koronawirusem. Istnieją hipotezy, że wirus w części pozostaje w organizmie po wyzdrowieniu pacjenta. Przypadek izraelskiego lekarza może ją potwierdzać.

Zobacz także: Mercator Medical bije rekordy. Szykują się inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić