Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

WHO ostrzega. Koronawirus szaleje w Europie Południowej i na Bałkanach

41

Przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych przyznał, że rozwój pandemii koronawiursa w Europie Południowej i na Bałkanach jest niepokojący.

WHO ostrzega. Koronawirus szaleje w Europie Południowej i na Bałkanach
WHO ostrzega przed szerzącą się pandemią koronawirusa w Europie Południowej i na Bałkanach (Getty Images, NurPhoto)

Mike Ryan, który jest jednym z przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia, w rozmowie ze stacją radiową Newstalk z Irlandii stwierdził, że "wciąż widzimy niepokojące trendy na południu Europy i na Bałkanach". Dodał, że sytuacja wymaga stałej czujności.

Koronawirus. WHO ostrzega przed szerzącą się pandemią w Europie Południowej i na Bałkanach

We wtorek 350 serbskich lekarzy uznało, że sytuacja w kraju jest "katastrofą zdrowotną". Medycy wezwali rząd do wymiany sztabu, który jest odpowiedzialny za prowadzenie walki z wirusem. W Serbii coraz więcej osób jest zakażonych koronawirusem. Przybywa tam ok. 350 zakażeń dziennie.

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, również ostrzegł przed "importem" koronawirusa z Bałkanów. Dodał, że obowiązek wykonywania testów na koronawirusa zostanie zaostrzony zwłaszcza dla tych, którzy wracają z państw bałkańskich.

Przedstawiciel WHO, Mike Ryan, podkreślił również, że pandemia koronawirusa niebezpiecznie przyspiesza w Afryce. Jak podaje rmf24.pl, mimo że rokowania w tym kierunku są dobre, to opracowanie szczepionki zajmie jeszcze dużo czasu.

Zobacz także: Polska nie powtórzyła błędów z kryzysu w 2009 r. "Pomoc przyszła, zanim firmy upadły"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić