o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Koronawirus. Milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni

94
Podziel się

Zagrożenie związane z pandemią nie ustaje. Przeciwnie, tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa znacznie przyspiesza. W ciągu ostatnich 4 dni odnotowano aż milion nowych przypadków. Na całym świecie to już 16 milionów zarażonych.

Koronawirus. Milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni
Ponad milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni (Getty Images, Satish Bate)
bDyBxdSJ

Globalnie tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa drastycznie przyspiesza. Osiągnięcie poziomu miliona zakażeń na świecie zajęło pierwsze 4 miesiące od pojawienia się pandemii. Liczbę 5 milionów przypadków odnotowano na początku kwietnia, zaś 10 milionów pod koniec czerwca. W ciągu ostatnich 4 dni liczba nowych przypadków wzrosła o kolejny milion.

Sytuacja jest alarmująca w wielu państwach na kilku kontynentach. W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych przybyło aż 67 tys. zakażeń, w Indiach i Brazylii to po 48 tys. nowych przypadków, w RPA 12 tys. Koronawirus rozprzestrzenia się także wyjątkowo szybko w krajach Ameryki Łacińskiej.

bDyBxdSL

O poprawie sytuacji nie możemy mówić także w Polsce. W ostatnich dniach odnotowano rekordowe liczby nowych zakażeń, w sobotę było to aż 584 przypadków, w niedzielę 443. Łącznie liczba przypadków w Polsce przekroczyła 43 tys.

Zobacz także: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"
bDyBxdTm
KOMENTARZE
(94)
Joa
6 miesięcy temu
Heja wszyscy na wakacje. Bony w dłonie i na wczasy. Plażing i zero przezorności. A po wakacjach znowu pozamykać szkoły i niech dzieci padną przy komputerach. Głupota ludzka nie zna granic.
wo01
6 miesięcy temu
Normalne przecież już po wyborach!
anja
6 miesięcy temu
W Polsce nie ma sie czego bać - epidemia się wypłaszcza . Jest OK . Mamy zakupione 60 respiratorów i git ! Resztę doślą na poste restante. Kiedyś tam .
bDyBxdTn
mmm
6 miesięcy temu
Tylu zakażonych a zgonów mniej 1 2020 roku niż w latach ubiegłych. Taka to medialnie śmiercionośna choroba. W Polsce umierało i umiera codziennie pk. 1100 osób i nikt wcześniej nie robił z tego paranoi.
KrKrakow
6 miesięcy temu
I po co tak straszycie (o2) bzdurnymi informacjami. Nakaz z ministerstwa zdrowia? Śmiać się chce. Podajcie liczbę osób chorych na Covid przebywającą w szpitalach......oj za pewne malutka bedzie ta liczba :) hhiihihihi...albo zmyślona dla spowodowania strachu.
Najnowsze komentarze (94)
+pestis+
6 miesięcy temu
Dies irae. Mors.
Lex
6 miesięcy temu
kto im placi za sianie propagandy o wirusie skoro nieistnieje
VIP-RANDKI.PL
6 miesięcy temu
❤️❤️Szukasz bezskutecznie kobiety? Sprawdź na Luksusowym Portalu Randkowym powyżej⬆️
asdufhpqr
6 miesięcy temu
Dokładnie 2 tygodnie po wyborach. A Mateusz wciskał babciom i dziadkom, że nie ma się czego obawiać:) Ważne, żeby głosy miał kto oddać :)
Pipi
6 miesięcy temu
Test wykrywa podobno też dni płodne jak facet ma coronovirusa
nikt
6 miesięcy temu
Co dzień podają ilość zarażonych, a ile osób tych zarażonych choruje? Zgony są podawane z adnotacja koronawirus współistniejący. Przestańmy się straszyć
adam
6 miesięcy temu
ale mnie to przeraziło !!!
Ekspert
6 miesięcy temu
Polska populacja - szacowana na 37 milionów ludzi . Zarażonych – około 40 tysięcy, czyli nieco więcej niż..... 0,1 % populacji ! Zmarło około 1600 - to jest 0,03 % . To wszystko przez 4 miesiące. Wg. „horroru” na Śląsku wg PGG 97,5 % przypadków bezobjawowych a konieczność hospitalizacji 1,6 % . W każdym razie - epidemia jak....piiiiiiiiiiiiiii. Dżuma XIV wieku to pikuś. Żeby nie było – wirus na pewno jest , był i będzie. Proponuję zrobić ogólnoświatowy lockdown a potem pozabijamy się sami .
bDyBxdTf
Paul86
6 miesięcy temu
RPA ma pewnie po prostu najlepszy w czarnej Afryce system diagnostyki jeszcze po czasach Burów. Ciekawe jaka jest prawdziwa liczba zakażeń w takiej na przykład Rwandzie.
dfd
6 miesięcy temu
Lichwa. Rak Ludzkości „ Tytuł zawiera istotę treści książki. Lichwa jest trądem przeżerającym ludzkość w sferze materialnego bytu narodów, państw i rodzin. Zdominowała wszystkie dziedziny życia międzynarodowego, podporządkowując sobie rządy, parlamenty, media, finanse, korporacje, przemysł, etc. Rządy i parlamenty składają się z manekinów lichwy. Prezydenci państw, premierzy, parlamentarzyści to tylko ich nominaci i lokaje. Od 1913 r., kiedy powstał tzw. Bank Rezerw Federalnych, istnieje nieformalny Rząd Światowy - właściciel finansów Stanów Zjednoczonych, decydujący o wojnach, osławionym "pokoju", trendach we wszystkich dziedzinach życia ludzkości. W okresie kryzysu finansowego 2008/2009 mówi się o winie "niegospodarnych" banków, ale nic o Banku Rezerw Federalnych - sprawcy tego kryzysu.
dry
6 miesięcy temu
niestety morawieckiego wspierają banki rotszylda
Marian6
6 miesięcy temu
Czekam na wiadomość, że już jest miliard zakażonych a 100 mln zmarło. Na razie te liczby, które podają stan półroczny nijak nie robią wrażenia.
dfyd
6 miesięcy temu
ja dalej nie znam nikogo zarazonego
miecias
6 miesięcy temu
Zarażania wyłącznie w sklepach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić