A. M. | 

Koronawirus. Milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni

168

Zagrożenie związane z pandemią nie ustaje. Przeciwnie, tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa znacznie przyspiesza. W ciągu ostatnich 4 dni odnotowano aż milion nowych przypadków. Na całym świecie to już 16 milionów zarażonych.

Koronawirus. Milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni
Ponad milion nowych zakażeń w ciągu czterech dni (Getty Images, Satish Bate)

Globalnie tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa drastycznie przyspiesza. Osiągnięcie poziomu miliona zakażeń na świecie zajęło pierwsze 4 miesiące od pojawienia się pandemii. Liczbę 5 milionów przypadków odnotowano na początku kwietnia, zaś 10 milionów pod koniec czerwca. W ciągu ostatnich 4 dni liczba nowych przypadków wzrosła o kolejny milion.

Sytuacja jest alarmująca w wielu państwach na kilku kontynentach. W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych przybyło aż 67 tys. zakażeń, w Indiach i Brazylii to po 48 tys. nowych przypadków, w RPA 12 tys. Koronawirus rozprzestrzenia się także wyjątkowo szybko w krajach Ameryki Łacińskiej.

O poprawie sytuacji nie możemy mówić także w Polsce. W ostatnich dniach odnotowano rekordowe liczby nowych zakażeń, w sobotę było to aż 584 przypadków, w niedzielę 443. Łącznie liczba przypadków w Polsce przekroczyła 43 tys.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić