o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Druga fala koronawirusa w USA. Padł kolejny rekord

106
Podziel się

Po chwilowej poprawie Stany Zjednoczone zmagają się z kolejną, jeszcze potężniejszą falą zachorowań na koronawirusa. W czwartek padł kolejny rekord dziennej liczby infekcji. Liczba ofiar znów zbliża się do tysiąca na dobę.

Druga fala koronawirusa w USA. Padł kolejny rekord
Koronawirus zaczyna szaleć w kolejnych stanach, które dotychczas unikały najgorszych skutków pandemii. (Getty Images, Michael Ciaglo)
bDhjBqTF

Na terenie Stanów Zjednoczonych odnotowano w czwatek rekordową liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W ciągu jednej doby zainfekowanych zostało ponad 77 tysiecy osób. Dotychczas rekord wynosił około 72 tysiące i padł tydzień wcześniej.

Według agencji Reutera, w ostatnim czasie szczytowa faza pandemii zapanowała w 40 spośród 50 stanów kraju. Nowymi epicentrami choroby stały się m.in. Arizona, Teksas, Floryda i Kalifornia. Wraca znana z kwietnia i maja sytuacja, gdy z braku miejsca w kostnicach niektóre stany muszą radzić sobie, wynajmując ciężarówki-chłodnie od prywatnych firm.

Znaczna poprawa nastąpiła natomiast w stanach Nowy Jork i New Jersey, które przez długi czas były najbardziej dotknięte koronawirusem. W ostatnich dniach spada tam zarówno liczba zakażeń, jak i ofiar.

bDhjBqTH

Dzienna liczba nowych przypadków wynosi w Stanach średnio około 60 tysięcy. To znacznie więcej niż w najgorszym czasie epidemii w kwietniu, gdy rekordowo było ich 39 tysięcy. Jednocześnie spada liczba ofiar śmiertelnych, która nie przekracza dziennie tysiąca, przy ponad 2700 w kwietniowym apogeum.

Czytaj także:

Druga fala koronawirusa w USA i na świecie

Czwartkowa liczba potwierdzonych ofiar epidemii wyniosła 969. Jest to najwięcej od początków czerwca. Gwałtownie rośnie liczba przypadków śmiertelnych m.in. na Florydzie i w Karolinie Południowej.

bDhjBqTN

Kolejne stany, np. Kolorado i Arkansas, wprowadzają też nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Z kolei w poniedziałek, gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, zarządził zawieszenie działalności m.in. restauracji, barów, kin czy muzeów.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już blisko 3,7 miliona zakażeń COVID-19, z czego ponad 141 tysięcy zakończyło się tragicznie. Według epidemiologów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, jeżeli kraj nie przedsięweźmie zdecydowanych kroków i nie przywróci obostrzeń, to do listopada liczba zmarłych przekroczy 220 tysięcy.

Kolejne rekordy padły również dla Brazylii i Indii. W pierwszym z tych krajów liczba przypadków przekroczyła w czwartek dwa 2 miliony, w drugim milion. Na całym świecie potwierdzono już niemal 14 milionów zarażeń koronawirusem. Pandemia pochłonęła życie co najmniej 593 tysięcy osób.

Zobacz także: ProteGO Safe: innowacyjny sposób na walkę z następstwami COVID-19

bDhjBqTO
bDhjBqUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Bolek2
4 miesiące temu
Z tego co słyszę odkąd ludzie nie chodzą masowo po lekarzach,poprzez ograniczony dostęp do przychodni.pogrzebów jest ok.30% mniej jak przed pandemią zdrowia zyczę.
Koronaświrus
4 miesiące temu
Proszę wejść do jakiegokolwiek zakładu pogrzebowego w Polsce i zapytać o wzrost zgonów wobec ubiegłego roku. Zapewniam, że bardzo się zdziwicie po tym co usłyszycie.
Jan
4 miesiące temu
Mają prywatną służbę zdrowia to umierają bo ich nie stać na leczenie.
bDhjBqUj
Walden
4 miesiące temu
Co za ściema, taa napewno brakuje miejsc w kostnicach-to niech je pokażą.. Media dalej manipulują głupimi ludźmi. Koronawirus jest owszem i można od niego umrzeć z powikłań tak jak po grypie, ale bardziej obawiałbym się rządów PISU..
Polach
4 miesiące temu
Głupoty i kłamstwa ostatnio ktoś w stanach na YT pokazywał pusty szpital który w mediach pokazywali jako przepełniony chorymi na korone
Najnowsze komentarze (106)
Izabela
3 miesiące temu
Niech władze polskie wprowadza nakaz przeprowadzenie obowiązkowych powszechnych badan na Corona Virus,to wówczas będzie można mówić,ze stopień zachorowan na te chorobę jest większy lub mniejszy w porównaniu do innych państw Europy i świata.Dziś władze polskie szczyca się tym,ze opanowały już te pandemię, gdy tymczasem liczba przeprowadzonych badan na te chorobę stawia Polskę na szarym końcu panstw Unii Europejskiej i być może też świata.
wacek
3 miesiące temu
ludziów było za dużo i trzeba było zrobić miejsce rasie wybrańców, która dopiero nadejdzie
Siara
3 miesiące temu
Pewnie były wybory i ukrywali prawdziwą liczbę zachorowań hehehe
Antoni
3 miesiące temu
A potem będzie trzecia fala, czwarta, piąta i tak do tysiąca na dziesięć lat.
waw15
3 miesiące temu
w USA i Wielkiej Brytanii zabroniono publikowania liczb "zarazonych" po stwierdzieniu faktu falszerstw z premedytacja.
Ł. Szum_ki
3 miesiące temu
Witam czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć że Stanach Zjednoczonych za umarlaka covid 19 m państwo płaci 13500 $ czyli znacznie więcej niż za zwykłego trupa dlatego wynik jest inny niż w pozostałych krajach. Pozdrawiam
Look7
3 miesiące temu
Szok niedowierzanie. Globalne zabijanie ludzi.
Obiektywny
3 miesiące temu
Może skończycie wreszcie te infa, i straszyć ludzi czymś co w sumie nie jest takie groźne jak wyglądało 🤔🤔🤔
bDhjBqUb
Markus
3 miesiące temu
Kuźwa co to za wirus jedna wielka ściema przykład Włochy byl chyba najbardziej dotknięty w Europie i nagle sezon na wakacje a tam nie ma... Przypadek? Nie sądzę! Ludzie opamiętajcie się i nie dajcie się ogłupić!
Iwe
3 miesiące temu
Nam każą tylko przestrzegać nosić maseczki a zobaczcie naszych polityków żaden nie nosi maseczki witają się ściskają a widzieliście na ślubie Kurskiego był nawet Kaczyński i nikt tam nie miał maseczki a my na mszy musimy siedzieć w maseczkach i gdzie ta sprawiedliwość!! Czyli oni są lepsi od nas!!? Zenada
Joiiss
3 miesiące temu
Pierdoły
Monika
3 miesiące temu
Mieszkam na Florydzie I tu nie ma zadnego szalenstwo. Ludzie chodza w maseczkach.Wszystko otwarte mozna wszedzie pójść. Trzeba tylko zachowac dystans I myc rece.
WARS.
4 miesiące temu
Za każdego amerykanina i zyda który rzekomo zmarł na koronawirUSA, i prostactwo mu nie udzielilo pomocy w wyleczeniu, prawdopodobnie w strategii pentagonu może znaleźć się także odwet, że jak to na wojence ładnie może agresor rabunkowy napastnik, zabić 1 milion gojów. Hitlerowcy za 1 Niemaca mogli zbić np.stu Polaków walczących z okupantem niemieckim. Z treści artykułu może wynikać, że bardzo i nieproporcjonalnie są pokrzywdzeni amerykanie plandemią propagandy wojennej, to jeszcze chyba świat nie widział ? Tylko oni umierają, a inni w cierpieniach konają zanim poumierają. Tym tylko ludobójcom w glpwach wojny rabunkowe i mordowanie całego świata.
Dfg
4 miesiące temu
Robili BLM Bez masek to teraz maja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić