Koronawirus. Milion przypadków w 17 dni. W kraju dramat

36

W Indiach na przestrzeni 17 dni stwierdzono milion nowych przypadków koronawirusa. W sumie w kraju stwierdzono już ponad 3 miliony zakażeń.

Koronawirus. Milion przypadków w 17 dni. W kraju dramat
(Getty Images, Himanshu Bhatt)

W Indiach w ciągu jednego dnia odnotowano 61 408 nowych zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV2 - podaje z Mumbaju agencja Reutera. Kilka dni temu bariera oficjalnie przekroczyła 3 mln przypadków w tym kraju. Dzisiaj jest ich już 3,1 mln, a liczba zakażeń wciąż rośnie. Zmarło jak dotąd ponad 57 tys. ludzi.

Indie są trzecim krajem na świecie co do liczby pacjentów ze stwierdzoną chorobą COVID-19. Na pierwszym miejscu wciąż znajdują się Stany Zjednoczone (5,7 mln przypadków - stan na 24 sierpnia), a na drugim Brazylia (3,6 mln).

Zobacz także: "Koronaparty" w Manchesterze. Brytyjczyk zorganizował domówkę na 200 osób

Za Indiami Rosja i Południowa Afryka

Za Indiami znajdują się: Rosja - około 950 tys. stwierdzonych przypadków zachorowań, a także Republika Południowej Afryki - około 610 tys. chorych.

Jak informują eksperci - na całym świecie, w tym także w Indiach, jedynym sposobem na skuteczne powstrzymanie pandemii jest opracowanie szczepionki. Sam wzrost zakażeń natomiast spowodowany jest po części słabą opieką medyczną, która występuje w miejscach, gdzie zakażenie rośnie. W Indiach na szczęście zwiększa się liczba wykonywanych testów na koronawirusa.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić