Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Katastrofa samolotu w Indiach. Rozbił się przy podejściu do lądowania

20

Samolot linii Air India Express rozbił się w Kazhikode w Indiach. Co najmniej trzy osoby nie żyją, a ponad sto pozostaje uznanych za zaginione. Maszyna podchodziła do lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Katastrofa samolotu w Indiach. Rozbił się przy podejściu do lądowania
Samolot Air India Express rozbił się w trakcie podchodzenia do lądowania (YouTube.com, The Economic Times)

Samolot Air India Express miał planowo wylądować na lotnisku Calicut International Airport. Według ustaleń CNN rozbił się przy podejściu do lądowania.

Katastrofa samolotu Air India Express. Co się stało?

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego w Indiach (DGCA) opublikowała komunikat na temat katastrofy. Jak poinformowano, pilot lotu IX1344 podjął próbę lądowania w trakcie trudnych warunków i ulewnego deszczu.

Zgodnie z ustaleniami DGCA samolot dojechał do końca pasa nr 10. Następnie maszyna stoczyła się w dolinę, a kadłub rozpadł się na dwie części. Na miejsce dotarły służby ratunkowe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W zależności od przekazów medialnych na pokładzie znajdowało się 180 lub 194 pasażerów. Byli to obywatele Indii, którzy zostali sprowadzeni zza granicy do kraju ze względu na pandemię COVID-19.

Dokładne przyczyny katastrofy zostaną wyjaśnione w trakcie śledztwa. Po przeprowadzeniu misji ratunkowej pasażerów i załogi eksperci zabezpieczą wrak do dalszych badań.

Zobacz także: Zobacz też: Ulewy przyniosły katastrofę. Ogromne zniszczenia w Chinach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić