o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus na weselach. Będą kontrole policji i sanepidu

23
Podziel się

Regularnie pojawiają się doniesienia o przypadkach zachorowania na COVID-19 po weselach. Dodatkowo dochodzi do łamania zasad ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie specjalnych kontroli na przyjęciach.

Koronawirus na weselach. Będą kontrole policji i sanepidu
Wesele może zostać skontrolowane przez policję lub inspektorów sanitarnych (Getty Images, FG Trade)
bDKiqaQB

Pomysł, by wesela były sprawdzane przez specjalne kontrole, ujawnił Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia udzielił wywiadu dla RMF FM, w którym przyznał, że takie rozwiązanie zostało już skonsultowane z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Rozmawialiśmy o tym z GIS, aby na tych weselach jednak wzmóc kontrole – cytuje wiceministra RMF FM.
bDKiqaQD

Wesele a koronawirus. Na przyjęciach pojawią się kontrole?

Waldemar Kraska przyznał, że do decyzji ministerstwo skłoniło regularne łamanie zasad przez organizatorów wesel. Ponieważ apele nie przynoszą rezultatu, kary będą musiały zostać zaostrzone. Wiceminister motywował to dobrem uczestników zabawy.

Jeżeli nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy jest to, że pół rodziny zostało zakażone koronawirusem – wyjaśnił Waldemar Kraska w rozmowie z RMF FM.
Zobacz także: Zobacz też: Sesja ślubna na środku drogi. Postanowili położyć się na środku skrzyżowania
bDKiqaQJ

Ministerstwo Zdrowia na razie nie ustaliło, kto będzie pełnił kontrole na weselach. Waldemar Kraska poinformował, że prawdopodobnie zadanie zostanie powierzone inspektorom sanitarnym lub funkcjonariuszom policji.

Według "Polska Times" sami przedstawiciele policji sceptycznie odnoszą się do tego pomysłu. Jak argumentują, organizatorzy wesel nie mają obowiązku nigdzie zgłaszać, że się one odbędą. Dodatkowo do funkcjonariuszy musiałoby wcześniej wpłynąć zawiadomienie o przypadku łamania prawa.

bDKiqaQK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKiqaRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
pppppp
7 miesięcy temu
u Kurskiego kontroli nie było potrzeba,wirus odróżnia celebryów od gorszego sortu
Swojak
7 miesięcy temu
Teraz jak ktoś będzie chciał komuś dopiec to nasle kontrolę sanepidu i policji a kontrolerzy będą liczyć gości w sali lub weszyc w kuchni
Twój Nick
7 miesięcy temu
Ile kar nałożył sanepid na organizatorów wieców wyborczych, bez masek w tłoku ? Nie chciało się? Teraz są tego efekty !!!
bDKiqaRf
Żuk
7 miesięcy temu
Nowy sposób zarabiania pieniędzy na mandatach, karach... Może jeszcze noc poślubną będą testować.
Slawianin
7 miesięcy temu
Wesela to spory przepływ dóbr, samochody, domy i gotówka. To trzeba kontrolować i podatkować! Najlepiej do tego nadaje się sanepid w kominiarkach i gazem łzawiącym.
Najnowsze komentarze (23)
monia
7 miesięcy temu
Na naszym weselu nie było żadnej kontroli, wielu urzędników nie bierze tego na poważnie. Nawet od znajomego policjanta dostałam roombę na prezent i cieszę się, że przybył.
RAR
7 miesięcy temu
Trzeba żyć normalnie 🙂 a nie bać się, choroba jakich wiele na świecie, brawo dla ludzi którzy nie boją się i jadą na wakacje, robią wesela
Robinhut
7 miesięcy temu
Sorry , o jakich zasadach mówimy ? W knajpach w Szczyrku nie ma żadnych zasad !!! A co chce sanepid kontrolować ??? Przecież to wszystko jest do Du...y. Ludzie są sami winni tej sytuacji , nikt nigdzie niczego nie przestrzega .
gererd
7 miesięcy temu
Byłem na 4 weselach w tym roku i nikt nie zarazi sie i nie umarł.Wesela to niezły biznes tez dla kościoła.Nie będzie wesel, nie będzie kasy.
Roksana
7 miesięcy temu
Dziwne po wyborach więcej zachorowań.
Roksana
7 miesięcy temu
ciekawa jestem czy J. Kurski miał kontrolę na swoim weselu.Ilu gości na ich weselu sie zaraziło.Najważniesze są kary i KASA płynąca z mandatów.
mmm
7 miesięcy temu
Wesela są absolutnie zbędne w obecnej sytuacji. Zresztą śluby też- i tak większość kończy się rozwodem.
Lajcik
7 miesięcy temu
Kasakasakasa..... poco zakazywac jak mozna zarabiac na mandatach.. Wiem ze slub wesele to wyjatkowe przezycie... ale raczej nieza cene zdrowia innych
bDKiqaQX
Ludzie
7 miesięcy temu
przeciez premier mowił ze koronawirusa juz niema wiec w czym problem ?
virus
7 miesięcy temu
A gdzie były sanepid i policja gdy prezydent prowadził wiece wyborcze w różnych miastach Polski, bez masek, bez przyłbic, bez zachowania odległości ? Teraz się obudziliście i zrzucacie winę na wesela ? Ten wzrost zachorowań to nic innego jak efekt waszych licznych wieców wyborczych. Polityka wzięła górę nad rozumem !!!!
Żuk
7 miesięcy temu
Nowy sposób zarabiania pieniędzy na mandatach, karach... Może jeszcze noc poślubną będą testować.
Beata
7 miesięcy temu
a tam na wsiach wesela jak trzeba oni mówia nie ma koronawirusa
Twój Nick
7 miesięcy temu
Ile kar nałożył sanepid na organizatorów wieców wyborczych, bez masek w tłoku ? Nie chciało się? Teraz są tego efekty !!!
bakteriolog
7 miesięcy temu
kontrole to powinny być w sklepach. Ludzie, nawet, jeśli wchodzą w maskach, to natychmiast, w środku będąc, zdejmują je. Wystarczyłoby ośmieszanie po opisie ubioru i miejscu przebywania w danym momencie, przez i tak kontrolujących, czy czasem ktoś nie okrada. Często puszcza się reklamę opisującą mycie wózków i noszenie maseczek a w sklepie sama obsługa ma je pod brodą, na uchu (widziałam), na ustach, jakby chodziło o brak gadania, o ciszę jakąś a nie o ochronę przed jejmości czy jegomościa wyziewów odnosowych. Kontrola na zewnątrz kas sklepu to kontrola, czy ktoś nie kradnie, np rękawiczek a nie dotycząca masek. Poza tym, ludzie tłumaczą się chorobą (jakoś dużo nagle tych chorych, odkąd minister powiedział, że chorzy nosić masek nie muszą) i nie noszą masek wcale a, o ile wiem, to takim chorym do domu przynieść może jedzenie, ktoś z ochotników, wolontariusze, czekający pod numerem tel. Daję pod rozwagę, aby pilnować rzetelniej sklepów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić