Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko po weselu na Dolnym Śląsku

21
Podziel się:

Nowe przypadki COVID-19 zostały zdiagnozowane w woj. lubelskim. Jednak z ustaleń ekspertów wynika, że do zarażeń doszło w innym regionie. Chorzy uczestniczyli w tym samym weselu na Dolnym Śląsku. Wśród nich są pracownicy urzędu gminy.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko po weselu na Dolnym Śląsku
Do zarażeń koronawirusem prawdopodobnie doszło na weselu (Getty Images, YvanDube)

Obecność koronawirusa potwierdzono już u ośmiu osób. Siedmiu zarażonych pochodzi z powiatu radzyńskiego, a jeden – bialskiego. Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, potwierdziła, że wszyscy, którzy mieli kontakt z chorymi, przechodzą obecnie kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko po weselu na Dolnym Śląsku

Mimo że ognisko koronawirusa zlokalizowano w woj. lubelskim, chorzy zarazili się w woj. dolnośląskim. Jeden z chorych to urzędnik z Urzędu Gminy w Wisznicach. Po zdiagnozowaniu u niego COVID-19 podjęto decyzję o skierowaniu części pracowników do pracy zdalnej.

Mamy osiem przypadków z pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. (...) Grupa osób brała udział w weselu na Dolnym Śląsku i prawdopodobnie tam zostały zarażone – wyjaśniła w rozmowie z Magdalena Smolińska-Kornas "Kurierem Lubelskim".

W pilnych sprawach petenci Urzędu Gminy będą mogli zwracać się do urzędników na miejscu. Ze względu na ich bezpieczeństwo cały obiekt dokładnie zdezynfekowano.

Obecnie w powiecie bialskim potwierdzono 138 zakażeń, a powiecie radzyńskim – 9. Na kwarantannie w obu powiatach przebywają 33 osoby. Nie potwierdzono jednak, czy te dane dotyczą wyłącznie osób zarażonych i poddanych kwarantannie po weselu, czy wszystkich mieszkańców powiatów.

Zobacz także: Zobacz też: Wesela po nowemu. Poznaliśmy szczegóły. Mamy wypowiedź eksperta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić