Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus na weselu. Ekspert wzburzony. Powiedział wprost, co myśli

29

Zarówno w Polsce, jak i na świecie wciąż rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Trudno stwierdzić, w jakim kierunku zmierzy epidemia. Nie można wykluczyć, że uderzy z jeszcze większą siłą.

Koronawirus na weselu. Ekspert wzburzony. Powiedział wprost, co myśli
(WP)

Polacy doskonale pamiętają czas, kiedy pozamykane były niektóre miejsca. Profesor Krzysztof Simon przyznał w programie Newsroom WP, że taki scenariusz może się powtórzyć.

Pamiętajmy, że mamy stan pandemii. Warto, aby Europa wsłuchiwała się w to, co mówią fachowcy, a nie amatorzy. Nie wiem, co będzie we wrześniu, co będzie w październiku, ale trzeba przygotować się jak na najgorsze - mówił ekspert.

Simon przypomniał również, że wciąż obowiązuje stan pandemii, co "musi się przebić do głów". Należy pamiętać o obostrzeniach i stosowaniu się do wszelkich zaleceń władz oraz służb medycznych.

Zobacz także: Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"

Koronawirus na weselach. Mocne słowa prof. Simona

Niestety, zakażenia koronawirusem są odnotowywane w przypadku wesel. Profesor Krzysztof Simon już kiedyś mówił, że odmrażanie tych uroczystości nie jest najlepszym pomysłem. Teraz jego obawy znajdują uzasadnienie.

Wojowaliśmy z tym idiotycznym pomysłem zupełnie swobodnych wesel. Codziennie słychać o tym, że 20, 30 czy 50 osób jest zakażonych po imprezie weselnej. Obawiam się, że dziadkowie panny młodej czy pana młodego tej uroczystości nie przeżyją. Tak nie może wyglądać organizacja funkcjonowania państwa - powiedział prof. Simon.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić