Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus na weselach. Tak zarażają się podczas hucznych zabaw

8

Wesela to jedne z największych ognisk koronawirusa w ostatnim czasie. To właśnie na przyjęciach weselnych nietrudno o zakażenie. I niestety, wiele osób doświadczyło już tego na własnej skórze. Jak dochodziło do zakażenia SARS-CoV-2 na weselach?

Koronawirus na weselach. Tak zarażają się podczas hucznych zabaw
Wesela 2020 to ogniska koronawirusa (Pixabay)

Wesela 2020, czyli ogniska koronawirusa

W Polsce rośnie liczba przypadków koronawirusa. Niestety, jednym z miejsc, gdzie bardzo łatwo zarazić się SARS-CoV-2, są wesela. Tam dochodzi do ogromnej liczny zakażeń w ostatnich tygodniach i to z prostych powodów.

Sama forma wesel jest idealną sytuacją do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kilkadziesiąt, a nawet jak do tej pory dozwolone 150 osób na sali weselnej, ludzie bez maseczek. Dystans? Niby jak go zachować w tańcu czy przy stole, gdy rozmawiając, trzeba przekrzyczeć głośną muzykę. I tak właśnie najlepiej zakazić się koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek 6 sierpnia, że padł niechlubny rekord. Wykryto aż 726 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, a zmarło 18 osób chorych na COVID-19. Tym samym wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia i podział Polski "czerwoną", gdzie liczba przypadków koronawirusa jest największa i "żółtą", gdzie chorych jest mniej.

Koronawirus. Nowe wytyczne na weselach - mniej gości

W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd ograniczył liczebność przyjęć - w tym wesel - w miejscach, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem. I tak w powiatach oznaczonych na czerwono, w tym momencie można organizować wesela na maksymalnie 50 osób. W miejscach oznaczonych na żółto - na 100 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić